Štvanice začíná

Autor: Jan Kopal <>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 20. 02. 2009

SSO Strana svobodných občanů nefunguje ani dva týdny a už tu má první „skandál“. Redaktorky Mladé fronty Dnes Zuzana Kaiserová a Pavla Komárková se rozhodly prokádrovat nové členy nově zvolené republikové rady a v jejich hledáčku uvízl Ing. Bc. Ladislav Bátora, Ph.D. Tohoto na české poměry více než vzdělaného a v mnoha oborech erudovaného muže označily šmahem za „extremistu“ a šmahem hodily do jednoho pytle s náctiletými pubescenty z Dělnické strany.

Ponechme stranou, že pojmu „extremista“ je dnes hojně užíváno a nadužíváno jako ekvivalentu dřívějšího pojmu „třídní nepřítel“. Užívá se dnes dokonce i pro českou hlavu státu, když si ze své pozice představitele suverénní státní moci dovolí kritizovat nadnárodní a demokracii ohrožující moloch jménem Evropská unie.

Ukazuje se, že pro rozpoutání štvavé kampaně stačí v minulosti kandidovat za jakoukoliv politicky nekorektní politickou sílu a v rámci zákonnosti být stoupencem tvrdých trestů pro zločiny spáchané za zvlášť přitěžujících okolností. Je dobře, že představitelé Svobodných nepodléhají těmto trendům a pevně za svým vrcholným představitelem stojí. I na této cause se projevuje charakter strany a pevnost jejich zásad a idejí. Nezlomeni a nepokořeni, jen v takovém stavu lze dosáhnout úspěchu a vítězství.