Občan Havel zase kálí

Autor: Jan Kopal <>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 24. 06. 2009

Václav Havel, ten génius podprůměrnosti, nám zase veřejně kázal a v jeho epištolách se objevují zmínky o Češích jako milovnících konzumu. Prý se kriminálníci a veksláci stali novou ekonomickou elitou. Dnes vidí mafiány na každém kroku, ale zapomíná na svou úlohu a hlavní podíl na budování mafiánského kapitalismu v Čechách.

Je s podivem, že ten, který se po léta obklopoval a bratříčkoval s bývalými komunisty, najednou prozřel a obává se postkomunismu. Jenže jako vše v Havlově světě ani toto není myšleno vážně a opravdově. Inu, jak kdysi poznamenal v písni Karel Kryl: „Na rohu ulice vrah o morálce káže…“

Jen naivka nebo absolutní hlupák by od občana Václava Havla čekal něco jiného, než další dehonestaci českého národa doplněnou snůškou blábolů a rádobymorálizujících žvástů. Začalo to nevětraným pelechem a šířením blbé nálady, dnes pokračuje nejen svými omletými plky, ale též pomocí četných apologetů a následovníků. Za všechny tyto výtečníky stačí jmenovat Havlova dvorního umělce Davida Černého.