Jako péra z gauče

Autor: Milan Špinka <xx000(at)volny.cz>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 28. 07. 2011

Breivik Vypadalo to tak snadno. Vpřed, stále vpřed. Dokonalá multikulturní společnost je jen otázkou času. Problémy růstu máme, ale stačí je bagatelizovat a ty, co na ně upozorňují nebo dokonce tvrdí, že naše úsilí směřuje k celoevropské katastrofě, rozebereme na prvočinitele, uděláme z nich nacisty, rasisty a xenofoby a spočítáme jim to tak, že už od nich nevezme kůrku ani jejich vlastní pes. Jsme kingové, povýšení a arogantní až k zešílení a nikdo nemá právo nám něco vypravovat. Importujeme hordy nepřizpůsobivých přivandrovalců, vypustíme je do společnosti jak vlky do ovčince a obětem se budeme veřejně vysmívat a doporučovat jim, že ve své vlastní zemi nemají nosit krátké sukně.

Přirozeně počítáme i s tím, že občas nějakému cvokovi z toho všeho rupne v bedně a vydá se upálit cikánskou rodinku nebo zapíchne šlechetného černého studenta, přivydělávajícího si na studia prodejem drog. Ruku na srdce; tyhle oběti jsou nám upřímně ukradené, dokonce se jich vlastně štítíme, ale je to úžasná příležitost jak prolít na stránkách novin hektolitry krokodýlích slz a ještě to celé hodit na krk nebohé rasistické společnosti, která nic nechápe a musí se proto zgruntu změnit. Fackujeme ji tím až do bezvědomí a dojíme tak z podobných incidentů vlastní prospěch. A na mysl nám nepřijde, že se v té ubité společnosti najde člověk, kterému dojde, že imigranti jsou jen důsledkem, nikoli prvotní příčinou toho, že se po něm šlape. A že příčina leží někde jinde. A že té příčině se pomstí tak, že ji nechá nachlemtat její vlastní krve.

A tak se sebere, napíše knížku o tom, proč vraždit stoupence multikulturalismu a nezapomene taky napsat, jak na to. A zařídí to tak, že si tu knížku přečtou statisíce lidí po celé Evropě. Umře přitom spousta „nevinných dětí“, jejichž průměrný věk ovšem odpovídá průměru věku amerických odvedenců do vietnamské války a které jsou svými mentory připravovány k tomu, jak pokračovat v další devastaci staré Evropy.

Samozřejmě že se to nemělo stát. Lépe řečeno, nemuselo se to stát. Kdybyste se chovali jako rozumně uvažující lidské bytosti, kdybyste své názorové odpůrce nedehumanizovali, neničili je, nevyhlašovali jim všechny ty své „boje“ a „války“. Ale v každé válce umírají lidé. Překvápko, co? Tak už přestaňte čumět jak péra z gauče a raději pitvejte vlastní viny.