Proč by měl Karel Schwarzenberg skončit

Autor: Otakar Ševčík <(at)>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 22. 11. 2011

Karel Schwarzenberg je dnes pro řadu lidí téměř ikonou. Lžikratická média nám ho vykreslují jako moudrého světaznalého muže, "takového toho našeho knížete", diplomata s přehledem... Karel Schwarzenberg není ani jedno.

Moudrý světaznalý muž ví, že s věkem přibývají zdravotní potíže. Vykonává-li velmi náročnou práci, ví, že ji musí vykonávat velmi dobře. Pakliže při práci usíná a v situacích, kdy nemá po ruce hodnotný argument, vyštěkne jedovatý argument, už ji asi nevykonává dobře. Moudrý světaznalý muž něco ví o umění odejít. Ví to Karel Schwarzenberg?

Tento kníže není ani tak moc náš. Konkrétně on nadsazuje zájmy Evropské unie ryze českým zájmům, je mu blízká myšlenka jakési evropské federace. A byl to znovu pan Schwarzenberg, který uznal pochybnou kosovskou republiku. Jsou mu bližší kosovští Albánci, nebo Slované? Opravdu se mi nechce ve schwarzenbergovské rádobyEvropě se objímat s prištinskou nad-, pod- a jakoukoliv jinou samosprávou. Není tedy ani diplomatem s přehledem. Posedlý myšlenkou Svazu evropských politicky korektních republik, prosazuje víc svoje iluze než to, co Česká republika skutečně potřebuje.

Pane Schwarzenbergu, prosím, odejděte na odpočinek.