Ty TRHY to musejí být nějací úplní idioti

Autor: Miroslav Červenka <mcervenka(at)karneval.cz>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 27. 11. 2011

PenízeV posledních dnech mě zaujaly některé zprávy v médiích, na základě kterých jsem dospěl k poznání uvedenému v nadpisu článku. Které to byly?

V prvé řadě všechny, které se týkaly zavádění/nezavádění tzv. eurobondů, tj. společných dluhopisů zemí EU. Asi jste tyhle zprávy zaznamenali také. Hovoří se v nich o tom, že tu TRHY „reagovaly kladně“ na signály o tom, že se zavedení eurobondů chystá, nebo naopak „negativně přijaly“ informace o tom, že se duo Merkozy na jejich zavedení neshodlo.

Chápete tu absurditu? Když se v týdnu pokusilo prý důvěryhodné Německo střelit své dluhopisy, moc velká poptávka po nich nebyla. Na základě čeho pak TRHY teda očekávají přínos společných dluhopisů Německa, Itálie, Francie, Řecka atd. až Slovenska, jehož dluhopisy nechtěl koupit vůbec nikdo? To teda fakt nechápu. Chápe to někdo z Vás, kdož čtete tyto řádky? Jsem jenom obyčejný hospodský a kupec a tyhle počty mi fakt nejdou dohromady. Rád bych se poučil.

Znám to totiž sám, taky dávám na dluh. Vím, že jsou lidi, který jsou spolehlivý, dělaj a tu a tam, někdy i častěji, potřebují založit. Dávám jim na futro, třebas i 10 000/měsíc. Jsou ale jiní, kterým na futro nedám, nebo je „pustím“ tak maximálně do dvou kil. Když ale nechci dát už ani těm, který klidně nechávám kalit za např. 5 000/měsíc, tak těžko je pustim na společný dluh do nějaké vyšší výše s těma, co směj maximálně za stovku nebo dvě. Věřit, že by mi to vrátili, by mohl přece jenom úplný ventil. Určitě by se jeden odkazoval na druhého, že to oni neprolemtali, ale ti druzí atd. . TRHY ale tomuhle systému prý věří více, než když si každý půjčuje jenom na své triko. Tomu fakt nerozumím. Nebo že by v tom byl nějaký fígl? Rád bych ho znal, mám samozřejmě zájem na tom, abych prosperoval a štamgasti byli spokojený.

Když k tomu ještě přidám, že TRHY na snížení ratingu Maďarsku reagují tím, že klesne kurz koruny a stejně taková je reakce na dluhové problémy Itálie, tak mi nezbývá, než si myslet, že TRHY jsou fakt nějací pitomci, který vůbec nerozumějí obyčejným kupeckým počtům a ze zeměpisu prolézaly tak při nejlepším za dostatečnou. Kde ale pak vzaly ty prachy, že můžou půjčovat nejen jednotlivým zemím, ve kterých žijí milióny až stamilióny lidí, ale dokonce i téměř celému kontinentu? To přece takoví tupci být pořád nemohli? Že by zblbly až poslední dobou? Nebo sledují jiný cíl? Fakt mě to trápí.

Je ale ještě jedna možnost, a to ta, že nám tady někdo šíleně kecá. Že TRHY žádnýma TRHAMA buď nejsou, nebo že vůbec neplánují to, co se nám říká, že plánují. To by pak ale byla pěkná habaďůra, ve který by musely spolu s TRHAMA (protože ji nepráskly) jet i téměř všichni vrcholní světoví politici a také média. Ta ale o sobě tvrdí, že jsou nezávislá. To je ale dilema. Škoda, že neumím vytvořit anketu. Otázka by zněla: „Co myslíte jsou TRHY:

a) úplní pitomci

b) vyčůraní hajzli, kteří na nás hrají habaďůru

Ani odpověď „a“, ani „b“ ale moc optimistická není. A kdo jsou vůbec ty TRHY? Znáte je? Kde bydlí? Jde se jich na tyhle věci zeptat?