Probere se pravicový volič?

Autor: Miroslav Červenka <mcervenka(at)karneval.cz>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 20. 07. 2012

EU Nejnižším možným potřebným počtem hlasů schválil Senát ve čtvrtek 19.7. na základě úkolu z Bruselu novelu zákona o hospodaření energií, která se v nebližší době dotkne snad každého občana ČR. A jakým jiným způsobem se nás dotkne, než tím, že nám hrábne do kapes! Tedy nikoli všem, existují i vzácné výjimky – firmy, které budou zpracovávat energetické audity a vydávat štítky, udávající energetickou náročnost domu, resp. bytu, pro které se tato novela stane podobným katalyzátorem jejich podnikání, jako se dříve stal Zelenými tlačený zákon o podporovaných zdrojích energie startem solárního byznysu, kvůli kterému jsou dnes na mnoha polích místo celeru či petržele pěstovány fotovoltaické články(podle Ctibora Hůlky ze společnosti Nemopas vznikne od příštího roku poptávka po 30.000 až 40.000 průkazech ročně. Dosud podle něj roční poptávka představuje 8000 až 12.000 průkazů).

My ostatní budeme z rozkazu Brusele a servilních českých politiků „solit“. Jako první začnou již příští rok stavitelé a vlastníci budov (nebo společenství vlastníků na nových budovách), kteří se rozhodnou stavět, přestavovat či prodávat jednotlivé byty. O něco později pak všichni ostatní vlastníci domů a bytů. Již existující budovy budou získávat štítky postupně od roku 2015 do roku 2019, a to podle zákonem určené plochy. V případě pronájmů částí budov má nová povinnost platit až od roku 2016. Pochybuje snad někdo o tom, že nás tato novela bude všechny stát tisíce? Nejprve vlastníky nemovitostí a následně nájemníky štítkovaných bytů, kterým vlastníci logicky náklady na štítkování do výše nájmů zahrnou.

Že se na tomhle eurohnusu velkou měrou podílely rukou společnou a nerozdílnou dvě nejvíce eurohujerské strany u nás – ČSSD a TOP 09, se dnes nediví patrně vůbec nikdo z těch, kdož „evropskou“ lokajskou politiku těchto stran déle sledují. Překvapením však také bohužel není ani, že ruce pro „ANO“ zvedlo nemálo politiků dle médií pravicové ODS, která se nedotknutelností soukromého vlastnictví před volbami ohání dnes a denně. Příznačné pak je, že jedním z jejích senátorů hlasujících pro, byl kandidát za ODS na prezidenta Přemysl Sobotka , jehož vybrání říká o ODS vše.

Nezbývá než doufat, že se poslední instancí při ochraně soukromého vlastnictví před zvůlí Brusele i domácích socialistů všech barev, stane jako poslední dobou již několikrát prezident republiky Václav Klaus a zákon vrátí.

Hlasování o něm by se dle mého mohlo pro mnohé stát důležitým kompasem v následujících volbách. Zejména pravicoví voliči by si po smutných zkušenostech z let minulých měli dát setsakrapozor, aby zase nenaletěli na bezobsažná mediální klišé. Moc by se mi líbilo, kdyby se konečně poučili, a zejména při prezidentských volbách dali hlasy pro Ladislava Jakla ODS a TOP 09 najevo, že s jejich naivitou nemohou kalkulovat navždy.