Charakterní Němcová

Autor: Jan Maloušek <janmalousek(at)seznam.cz>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 28. 03. 2018

„Jsem přesvědčená, že prezident [republiky Miloš Zeman] se té velezrady dopustil. Svými slovy nahrává Rusku, nikoli jistotě ČR,“ řekla poslankyně M. Němcová z ODS. K záměru podání ústavní žaloby na prezidenta republiky, o němž mluví poslanci hnutí Starostové a nezávislí, poslankyně Němcová uvedla, že neví, zda bude případná žaloba relevantní. „V politické rovině máme jasno, v trestně-právní se obáváme, že podstata věci nebude taková, aby mohlo být řízení zahájeno,“ dodala.

Ze svého hlediska má pravdu:

ONI jsou régime. Lisabonská smlouva je z jejich hlediska správná, projevy samostatné zahraniční (i vnitřní) politiky - vlastizrada. Zrada JEJICH široké vlasti.

Stejně tak, jako za komunardů byl na příklad gen. H. Píka vlastizrádce, ačkoliv on si to o sobě nejspíše nemyslil. A možná, že přísně podle práva měli komunardi pravdu (spolupráce s cizí zpravodajskou službou - což třeba u H. Píky i M. Horákové byla pravda...)

A nebo za Němců odbojáři byli terroristi a cizí agenti (nota bene ve válce).

Jenže ONI (a hlavně Němcová) zapomínají, že "dějiny píše vítěz" - či, lépe řečeno, má patent na spravedlnost. A zatím to nevypadá, že by vítězství patřilo JIM, pokud za ně nepovažujeme spálenou zemi...