Mupy mup (čtěte "Miru mir")

Autor: Jan Maloušek <janmalousek(at)seznam.cz>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 28. 03. 2018

Třetí nejvyšší představitel spřátelené velmoci (zřejmě stojící v nejvyšších orgánech a politických úřadech na Správné Straně a tak zabezpečující správné smřování spřátelené velmoci navzdory jisté chybičce, která se vloudila do samotného vrcholného orgánu) podepíše (na své soukromé návštěvě naší vlasti) spolu s předsedou naší Sněmovny veleslavné Prohlášení - o boji Čechů a Američanů za mír a svobodu.

Jsem zvědav, zda budeme nyní ve zpravodajství "Češi", a nebo zcela výjimečně "my" - taková slavná událost... Člověk by si zaslzel při vzpomínkách na ty, které dávno minuly a přece se jí vyrovnaly. Když třeba v Kyjově bojovali podpisy za mír (v celém okrese ovšem tenkrát manifestační mírové hlasování nepodepsalo 12 osob - možná negramotných kojenců - kteří tak hanebně tento boj sabotovali).

Ale stejně se tomu vyrovnal jen lid korejský (shromážděný na severu poloostrova, na jihu je lid ujařmen imperialisty), protože, jak pravil Známý činitel Egypta Zakaria: „Na světě těžko najdeš takový lid, jako je korejský, který jako nikdo druhý miluje mír a dělá vše pro ochranu míru.“

Hurrrááááá!!! Ať žije boj za mír! Huráááá!