Hyena požírá hyenu

Autor: Jan Maloušek <janmalousek(at)seznam.cz>, Téma: Zahraničí, Vydáno dne: 19. 04. 2018

Sousedním Německem, jako by nemělo důležitějších problémů, otřásl srandovně trapný skandál obdobné malosti, jako když onehdy u nás udělovači Slavíků vyřkli ortel nad Ortelem.

Nějací nýmandi, kteří o harmonii zřejmě neslyšeli a zpěv zřejmě považují za bourgeoisní (ne-li přímo feudální) přežitek, získali nějaké srandovní ocenění. A protože (řečeno po klausovsku) ve svém ne-zpěvu si pokoušeli dělat legraci z věcí zakázaných, jako je celopal, hned to schytali a to přímo od arbitrů harmonie: Frontman skupiny Toten Hosen Campino vlastní děkovný projev za ocenění ve stejné soutěži využil k tomu, aby konkurenci podrobil drtivé pokrokové kritice, když pravil, že ačkoli je provokace v hudbě důležitá a pozitivní, nesmí jít o misogynistické, homofobní, pravicově extremistické nebo antisemitské urážky.

Jasně, to přece známe. Srandu si můžete dělat z Čechů, bělochů obecně, heterosexuálů, katolíků, nanejvýš ještě tak křesťanů obecně. A z Rusů, to dá rozum!!! A hlavně z neonacionalistů! Zkrátka punk, vole!