Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 626 nalezených)

Uvahy

* Poslechni pravdoláskaře a znič si život

Vydáno dne 18. 10. 2011

Ministr Dobeš si vzal do ruky šroubovák a mocně jím vrtá pod žebry neomarxistů a pravdoláskařů.

Zpochybňuje se jakékoli jeho rozhodnotí, a to i s pomocí argumentů, jež volají po přezkoumání psychiatrem. Naposledy se zvedl mocný odpor proti na pohled nevinnému nápadu se školními turnaji v basketbalu a ve florbalu.

Taková Silvie Lauderová z Respektu považuje basketbalového reprezentanta Jiřího Baumruka za člověka, jenž nikdy nevyvíjel žádnou sportovní aktivitu, co by stála za řeč. Uvažované poradce z řad nejvyššího vedení florbalového a basketbalového svazu opomíjí úplně a místo toho volá po českých klonech Michelle Obama (pro neangličtináře Obamové), která chodí do posilovny, a zpěvačky Beyoncé, protože umí tancovat.

Nenasadili byste jí svěrací kazajku a neposlali ji do blázince?

Všechny podobné řeči jsou samozřejmě pitomost. Děti rády soutěží, rády se zúčastňují turnajů a porovnávají své síly s týmy z jiných škol. Samozřejmě, nejlepší je dát dětem šanci prosadit se při mimoškolních aktivitách v různých sportovních klubech, ale každý tuhle možnost nemá. O současné školské sportovní turnaje je velký zájem a turnaje další, patřičně propagované a s velkou publicitou, budou mít úspěch taky.

Dobešovy nápady staví manipulátorům do cesty nečekané překážky. To, co potřebují, je člověk bez rodiny, bez přátel, osamělý, v depresích, ochotný zírat nekonečné hodiny na televizní obrazovku. Jako se kdysi cpaly husy šiškami přímo do krku, tak dnes manipulátoři prostřednictvím médií manipulují lidmi, kteří si to nechají líbit. Člověk s podporou rodiny a širokým spektrem kamarádů s podobnými zájmy má vždycky šanci najít oporu a vzepřít se.

Naslouchejte narudlým pokušitelům a zničíte si životy; kdo nevěří, může se podívat třeba na nekonečné internetové diskuse žen, které podlehly mámením a svodům „zrovnoprávnění ženy“ a po oslnivé několikaleté úřednické kariéře najednou zjišťují, že kvůli svému věku už nikdy nebudou mít děti. Je to depresivní čtení o jedné ztracené generaci. Ale bude líp. Dělejte jednoduše všechno opačně, než jak vám říkají oni. Vychovávejte z dětí vlastence. Podporujte své školy a klaďte na vlastní děti vysoké nároky. Nechte je sportovat. Ukažte jim výhody života v klasické rodině. Ničím jiným narudlé tolik nenaštvete.


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Mise splněna

Vydáno dne 14. 10. 2011

Vítáme Ladislava Bátoru zpátky do života.

Protože Ladislav Bátora je pro nás důležitější živý, než mrtvý. A Ladislav Bátora mlčící, plnící „v zájmu vlády“ roli umlčeného otloukánka, pro nás význam nemá, ať už by jeho úkol na MŠMT měl být kdovíjak gigantický. Chceme a potřebujeme ho živého, aktivního, burcujícícho.

Mise byla úspěšně splněna. Reklamní agenti mohou jen žasnout, jaké píárko se naší věci dostalo. Hloupý nepřítel vyrazil ze své vozové hradby plnou silou a byl v otevřeném poli nehorázně zmasakrován. Hranice se posunuly. Povinně pobouřená veřejnost se při předkládání strašlivých důkazů viny povinně nebouřila, ale jen krčila nechápavě rameny. Tankové brigády masmédií vyrazily rozdrtit nepřítele svými pásy, ale uvízly v křížové palbě klesajících nákladů, nedůvěřivých čtenářů a nových internetových médií. Nedosáhly ničeho, jen se jim povedlo nafouknout nevýznamnou kauzu do obřích rozměrů.

Kdysi tak hrozivý nepřítel dnes vypadá směšně. Dopisy „významných osobností“, „sedmi učitelů“, „96 vědeckých pracovníků“ a „99 pragováků“ žádající nemilosrdné Bátorovo potrestání se v našich rukách mění v mokré hadry, šlehající po nadutých držkách pravdoláskařských nácků a zelených stalinistů se špičatými čumáky. Nepřítel odhodil své maskovací sítě a vystavil se jako na střelnici.

Čert ví, co ministr Dobeš provede se zpracovaným personálním auditem. MŠMT potřebuje po letech zelené hegemonie pořádně vyvětrat a můžeme si jen přát, aby k tomu došlo. Není to však podstatné. Podstatné je, že je nás slyšet jako nikdy předtím, že neomarxisté se přesouvají do defenzivy a horečnatě si kopou své krysí díry a že čas se za posledních pár měsíců šíleně zrychlil a hraje pro nás. Celá Evropa spěje k zásadním změnám a Nový řád ke svému zhroucení. Tak si do něj pojďme pořádně kopnout. S Láďou Bátorou zpátky na naší straně.


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Radičová míří do Brusele, nebo někam jinam

Vydáno dne 14. 10. 2011

Lisabon Chápete to někdo? Ambiciózní ženská, která již delší čas prahla po nějaké funkci jí konečně dosáhne a krátce potom udělá něco, na co měla ještě před rokem úplně jiný názor a navíc si může být jistá, že kvůli tomu přijde o vytouženou funkci. Tady přece něco setsakramentsky nehraje. Co to asi muselo být za tlak, který byl na tenhle slovenský důkaz toho, že ani ženy vrcholnou politiku nespasí, vyvinut!

Troufnu si tipnout, že podobný, jakému byl vystaven náš prezident v době rozhodování o tom, zda podepíše či nikoliv Lisabonskou smlouvu. Tedy svérázná eurounijní kombinace mafiánského vyhrožování, lobbystického vysvětlování a negarantovaných slibů. Pro ty, kdo zapomněli, připomeňme ostudnou delegaci eulamentu vedenou Hansem-Gertem Pötteringem, ve které hrál velkou roli zelený revolucionář s pedofilními sklony, Daniel Cohn-Bendit, spekulování o možnosti odvolat Klause z postu prezidenta, rodící se plán lékařských mafiánů zbavit jej svéprávnosti, návštěvy všemožných diplomatů apelujících na to, aby podepsal a sliby, jak se vše příznivě projeví na postavení země a nějaká další smlouva nebo změna této(!) nebude již třeba. Na internetu jsem se dočetl i o fyzických hrozbách autonehodou apod.. Ne, určitě to neměla Iveta Radičová lehké. Na rozdíl od Václava Klause však kapitulovala až příliš rychle. Zároveň míra jejího aktivního zapojení v operaci převedení slovenských 7,7 miliard eur do eurovalu kontrastuje s aktivním vzdorem českého prezidenta.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Už mi to chybělo!

Vydáno dne 13. 10. 2011

Lisabon Oči celého světa, a tedy i oči moje, byly v těchto dnech upřeny na našeho východního souseda, na Slovensko. A nebylo to kvůli fotbalu či hokeji, jiskřivým vztahům s Uhry ani kvůli dramatickému růstu cen bryndzy. Důvod byl daleko prozaičtější - hlasování slovenského parlamentu o ochotě finančně podpořit krachující euro.

Na rozdíl od mnoha jiných jsem situaci na Slovensku nesledoval kvůli samotnému hlasování, ale kvůli svým ryze osobním zájmům a potřebám. Je to možná přízemní, ale je to tak. A o jaké že mé osobní potřeby se jednalo? Vysvětlení je jednoduché: o potřebu jistoty a ukotvenosti v naší nejisté a neukotvené době.

Jednou z jistot, kterou v dnešní době máme, nebo kterou alespoň já osobně silně vnímám, je absolutní pohrdání lidmi, svobodou a i tou verbálně tolik vzývanou demokracií ze strany eurokratů a bruselských rozumbradů. Lidi jsou čísla, svoboda je pouze zbraň použitelná proti konkurujícím ekonomikám jako je Čína a demokracie je koncept, se kterého se ve stylu sira Humphreye Applebyho nejlépe zbavíme tím, že o něm budeme hodně mluvit, uvádět jej do nadpisů v dokumentech a… a to je tak všechno.


Celý článek | Autor: Jakub Kryštof | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Propouštění vězňů a další šílenosti

Vydáno dne 11. 10. 2011

Totentanz 1 Včera zveřejněný záměr ministra Pospíšila předčasně propustit z našich kriminálů cca 10% vězňů mě natolik naštval, že i tak líný člověk jako já usedá po ránu ke klávesnici a píše tyto řádky. Nedlouho po zprávě o chystaném záměru ministra totiž následovaly další „lahůdky“ – záměr jeho kolegy Kalouska zvednout živnostníkům mandle(daně samozřejmě) a oblíbené „Krimizprávy“, které názorně ilustrovali, jak vypadá ona „drobná kriminalita“ jejíž pachatele se na nás chystá vláda z lochu vypustit. Třeba tak, že zloděj krade za dne a brání-li se prodavačka, dá jí jednoduše „dělo“. To by dle mého za tento a podobné nápady spíše zasloužil ministr Pospíšil. Ale nejen on.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kamery a čipy nás dovedou do ráje

Vydáno dne 04. 10. 2011

Elektronický koncentrák Jak jsme mohli žít, když nebyla televize, ten nejsilnější zdroj zábavy i poučení. Já jsem se kupříkladu nedávno až z televizní reklamy dozvěděl, že jeden mobilní operátor uvádí novou službu – možnost neustále sledovat pohyb vlastních dětí přes mobilní telefon. V marketingové novořeči se tomu říká nějak jako „chytré hlídání dětí pomocí GPS“, nicméně nejde o nic jiného, než o monitorování pohybu dítěte. Co že je na tom chytrého, to opravdu netuším. Abychom dotyčnému operátorovi nekřivdili, musíme doplnit, že na trhu se samozřejmě takovéto štěnice monitorující pohyb oštěnicované osoby již nějakou dobu vyskytují, o štěnicích odposlechových a kamerách nejrůznějších druhů ani nemluvě.

Když se navzájem nahrávají a šmírují naši vrcholní představitelé, poslanci, ministři a funkcionáři různých obskurních politických stran, tak to můžeme podle míry vlastního cynismu považovat buď za ostudné a smutné, nebo za komické a ilustrativní. Pokud však rodiče dlouhodobě sledují a třeba také odposlouchávají vlastní děti, pak se kromě zanedbatelného počtu případů, kdy k tomu mohou mít skutečné a závažné důvody, podle mého soudu jedná o selhání rodiny, alibismus a pohodlnost rodičů a další symptom rozkladu.


Celý článek | Autor: Jakub Kryštof | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Pomáhat a chránit se

Vydáno dne 28. 09. 2011

Auto Vážení přátelé, spoluobčané, vlastenci a vlastně všichni, kdo tu se mnou spokojeně žijete.

Toto pondělí (26. září) jsem měl tu čest opět poznat, jak to vlastně u nás chodí a funguje. Pracuji jako řidič taxislužby v České Lípě. V pondělí odpoledne si v poklidu stojíme spolu s mým kolegou na našem „štaflu“ a dopřáváme si zasloužené cigaretky po pár hodinách služby naším zákazníkům. Opodál postával hlouček cikánů, tedy přesněji dva cikáni a jedna cikánka.

Spokojeni si pokřikovali na kolemjdoucí občany a asi po deseti minutách se rozhodli, že se svezou taxíkem. Nevím, jestli měli v plánu zaplatit, ale bohužel se stává, a to dost často, že na to zapomínají. Když jsme je s kolegou viděli přicházet, tak jsme již měli jasno, že je určitě nepovezeme. Nejen že byli dosti podnapilí, ale i agresivní. V mé práci často vozím i příslušníky menšin, ale tito cikáni se chovali tak, že jsem jednal úplně stejně, jako bych jednal u kohokoliv jiného.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Nevědomost a pokrytectví

Vydáno dne 24. 09. 2011

Ladislav Bátora Pan redaktor Jan Jandourek ve 37. čísle časopisu REFLEX ze dne 15. září 2011 se zabývá osobou pana Ing. Mgr.Bc. Ladislava Bátory PhD. Příště již jen Ladislava Bátory. A na závěr píše:

„Jeden umlkne a další začnou mluvit nejpozději do konce týdne.“ Musím konstatovat, že má pravdu. Čekal jsem až celá kausa skončí, jenže bych se asi načekal. Když při návštěvě pana premiéra ve státě Izrael tam ve směru k Ladislavovi Bátorovi vypukly určité připomínky, položil jsem si jen otázku, mají-li to jeho dnešní obyvatelé zapotřebí v době, kdy se tato země ocitá v silné mezinárodní izolaci dané pádem prozápadního Mubarakova režimu, případně konfliktem s dlouhá léta spřáteleným Tureckem, který daleko přesahuje rámec běžných diplomatických rozporů. Zřejmě i Židé v dnešním rozbouřeném světě začínají ztrácet smysl pro realitu a kriterium hodnot. Podotýkám, že tento článek nemá být jen obhajobou mého dlouholetého přítele, ale zrcadlem naší politické současnosti, míry vzdělanosti představitelů našeho politického života, charakterových vlastností novinářů. V širší míře se dá hovořit o dlouhodobé krizi celé naší civilizace, o jejímž osudu rozhodují ekonomicky nevzdělaní lidé a parazitně myslící představitelé bankovního sektoru. Nebudu se vracet k příčinám, které dlouhodobě postavily Ladislava Bátoru do hledáčku kosmopolitně myslících novinářů. Na některé věci jsem již odpovídal dříve, ale ke skutečnostem a kampani vedené proti jeho osobě od února letošního roku se pokusím odpovědět v některých jednotlivostech. Nyní konkrétně k jednotlivým obviněním.


Celý článek | Autor: Mgr. Jan Skácel | Infomail | Tiskni

Uvahy

* O myších a lidech

Vydáno dne 22. 09. 2011

Vejce Údajně až deset procent světové populace trpí nějakou tou fobií, tedy úzkostným a iracionálním strachem z nějakého předmětu, zvířete či situace. Ač se to možná bude zdát překvapivé, i já mezi tuto, bohužel naší vládou ani Evropskou unií nezvýhodňovanou, menšinu patřím. Již od dětství mám totiž fobii z myší a jim podobné havěti. Nikdo mi nevymluví, že myši, krysy, potkani, rejsci, morčata a krtci nejsou agresivní šelmy, které při první vhodné příležitosti napadají lidi, koušou a přenáší mor. Potkana či krysu bych do ruky nevzal ani za… no abych to zase nepřehnal… ani za několik málo desítek tisíc.

Tuto svoji roztomilou psychickou poruchu jsem si připomněl na počátku tohoto týdne, když jsem před nejmenovaným vlakovým nádražím v Praze na Smíchově kráčel kolem vyvýšeného křoví. Z křoví se ozýval podivné šustění a hýbaly se větve. Ač to mohlo mít celou řadu jiných důvodů, např. bezdomovec, narkoman nebo toulavá kočka utíkající před bezdomovcem či narkomanem, má fobií postižená mysl si představila křoví plné slintajících a krvelačných potkanů, kteří s vražedným výrazem v očích jen čekají, na koho z procházejících skočí a roztrhají ho na kusy. Ještě teď, když si na onu situaci vzpomenu, mi jde mráz po zádech.


Celý článek | Autor: Jakub Kryštof | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Vysmívá se vláda nízkopříjmovým slušným rodinám?

Vydáno dne 22. 09. 2011

TelevizeJak jinak totiž chápat včera např. zde: zveřejněný schválený záměr vlády, že děti z „vyloučených lokalit“ budou povinně navštěvovat předškolní zařízení, přičemž náklady na jejich dopravu, stravu a pomůcky v řádu miliard bude platit….. hádejte kdo, samozřejmě ti „blbci“, kterým nezbývá nic jiného, než platit daně.

Právě jsem pochopil, proč premiér Nečas, který se při své cestě do výběžku tak zbaběle, jak je mu příznačné, vyhýbal jakémukoliv kontaktu s místními obyvateli(vyjma Romů), navštívil předškolní zařízení. Ono se to tak prostě dělává, ukázat se s dětičkami a rozdat bonbónky. Problém ovšem je, že ty bonbónky nedal dětičkám, ale jejich rodičům a zaplatily je mimo jiné rodiče dětí, které předškolní zařízení již hradí dětem svým.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

Vydáno dne 20. 09. 2011

Saintdenis Před několika dny jsem v rámci pobytu v Paříži navštívil i Saint-Denis. Příliš jsem toho o této čtvrti, jež je dnes součástí francouzské metropole, nevěděl; snad jen, že se zde nachází slavná gotická bazilika a že se díky konfliktům s přistěhovalci těší nepříliš dobré pověsti. Realita ovšem byla horší, než jsem myslel.

Asi jsem byl trochu naivní, když jsem očekával, že poté, co vystoupím z metra na lince 13 ve stanici St Denis-Basilique, ocitnu se na prostranství obklopeném zelení, jemuž bude dominovat starobylá bazilika. Skutečnost byla o poznání drsnější; člověk totiž vyleze v úzké ulici, jež je svírána neobyčejně nevzhlednými betonovými hranatými domy, které svým odporem k symetrii a šedí vyvolávají spíše pocity úzkosti. Příjemně nepůsobí ani závěje odpadků, jimiž se prodírají zástupy černochů, muslimů a Asiatů. Bílých Francouzů – snad mi čtenář taková označení odpustí – potkáte velmi málo. Navzdory nevraživým pohledům „domorodců“ jsem se vydal tímto betonovým sídlištěm k místu, kde má bazilika stát. Dalo mi skutečně hodně námahy, abych se dokázal vyrovnat s tím, co jsem viděl. Tohle že je jedno z nejvýznamnějších míst v zemi? Místo posledního odpočinku francouzských králů? Člověk, jemuž alespoň něco málo říká tradice a úcta k ní, musí pocítit zklamání; i když to není to pravé slovo – snad spíše lítost a stesk po něčem, co moderní věk odvál kamsi daleko. Kde je ta sláva francouzské historie, jež by měla být cítit všude kolem? Místo ní je cítit leda nelibá vůně nepořádku a cizáctví.


Celý článek | Autor: Ladislav Zemánek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Štěně v kanále

Vydáno dne 14. 09. 2011

Štěně Již delší dobu se systematicky vyhýbám televiznímu zpravodajství, protože mě dílem nebaví a dílem uráží. V neděli jsem však nedopatřením na prvním kanále Havlovy televize v hlavní zpravodajské relaci, která zde běží od sedmi hodin večer, shlédl část reportáže o vyhrocené situaci v severních Čechách, která mě z jistého úhlu pohledu zaujala.

Ne, nebojte, nebudu přispívat dalším moudrem do diskuse často již tak mělké, že by se v ní neutopil ani ochrnutý neplavec, o tom, kdo co zanedbal, kdo co zneužívá a kdo by kam měl jít a v ideálním případě se už nevrátit. Přidávat k tomu další rádoby odborný komentář mi připadá stejně zbytečné, jako nosit sovy do Athén či vodit pitomce do parlamentu.

V oné části zpráv mě zaujalo něco jiného a to sice úspěšná aplikace PR metod do prezentace poklidného života ubohé a utiskované cikánské rodiny. Údajně za velkou louží při přípravě volebních kampaní již před lety přišli na to, že u voličů nejlépe zabírají děti a zvířata. A tak se na každém druhém plakátu kandidát nejen v Americe, ale postupně už i nás (schválně si všimněte) tulí ke štěňatům, koťatům, jehňatům či jinému dobytku, a na těch zbylých pózuje s rodinou, zejména s tou její částí, která se batolí, žvatlá a vypadá aspoň z poloviny tak roztomile, jako štěně retrívra.


Celý článek | Autor: Jakub Kryštof | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Rozkaz zněl jasně - nesmí projít! Nebyl čas přemýšlet, kdo je kdo... dvě dávky!

Vydáno dne 13. 09. 2011

Autobus „Nám to problém nedělá, protože my v té chvíli při zákroku vůbec nerozlišujeme, kdo je kdo. Když se kácí les, tak létají třísky.“ říká v rozhovoru náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Ústeckého kraje Bohumil Kotas. Maně nás napadá, zda v daném případě nejde u ozbrojených složek ministerstva vnitra o úřední výklad Langerova policejního hesla „Pomáhat a chránit!“ A nebo snad bezpečnostní složky chystají nové převlečení kabátů pro významné hybatele hospodářského života, jako v r. 1989? Zásahové policejní složky seřežou pokojně a oprávněně protestující občany, po té si radikálněji naladěná část společnosti vybije své emoce a nahromaděný vztek na několika mnohahlavých shromážděních, kde si vyslechne nic neříkající projevy... a bude po všem. A z bakalů, kelnerů a podobných budou buď zachránci svobody a nebo nepostradatelní kapitáni domácího průmyslu, to podle situace.

Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Čeká i Děčín varnsdorfský osud?

Vydáno dne 13. 09. 2011

Černoch Asi všichni v současných dnech sledujeme s obavami, co se děje nejen ve Varnsdorfu, ale v celém Šluknovském výběžku + jako přídavek v Novém Boru. Píši „s obavami“, protože se bojím, že tamní události jsou předobrazem věcí příštích, kdy rostoucí natalita nepřizpůsobivých způsobí konflikt daleko většího rozsahu a intenzity.

Nevyhne se mu ani až dosud víceméně poklidný Děčín. Ona rostoucí natalita může být snadno nahrazena importem nepřizpůsobivých odjinud. Již dnes se objevují informace či fámy, že existuje nebezpečí, že bude do Děčína(prý do Boletic) přestěhováno z jiných problémových lokalit 50 cikánských rodin. Asi nejen mne by zajímalo, co je na tom pravdy.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Plži, Breivik a Mašíni

Vydáno dne 09. 09. 2011

Po vydatných deštích byla cyklostezka poseta nevídanou spoustou plžů. Déšť se nestíhal vsakovat a hladinka je vyhnala z trávníků na asfalt spolu s menšinou žížal a několika málo hlemýždi, kteří mi jsou z té společnosti snad kvůli své křehosti nejmilejší. Kličkování mezi hromadami slizké hmoty bylo často nemožné. Plzáci španělští jsou takzvaný invazivní druh, nemám je rád, za mého dětství k vidění nebyli a i podle vědeckých informací jsou u nás pozorování teprve od roku 1991. Jsou velmi škodliví, naše přírodní podmínky neposkytují dostatek přirozené nepřátele a s jejich přemnožením v některých místech nelze nic dělat. Přejet takového plzáka bicyklem je velmi nepříjemné. Nejen pro vjem jistého chrupnutí. Části rozjetých plzáků ulpívají dosti dlouho na pneumatikách a vedle neestetického pohledu cyklistovi ještě mnoho otáček připomínají, že si zahrál na pánaboha a ukončil životní cyklus nějakého organismu, byť tak bídného, jako je plzák španělský. Přiznávám, že jsem si mezi těmi bezobratlými těly, jejichž nervovým uzlíčkům naštěstí ani zákon na ochranu zvířat nepřiznává právní ochranu před zahrádkáři (a cyklisty), vybíral. Za každou cenu jsem se vyhýbal žížalám a hlemýždím ulitám. Na plzáky, kteří se hlukovali snad za účelem zplození dalších stovek soukmenovců a dost možná také za účelem požrání svých dříve přejetých nebo utopených slizkých invazivních kolegů, zbyl smutnější osud. Netrefoval jsem se do nich záměrně, na to je přejetí plzáka příliš nechutné, před takovým konáním věrné čtenáře, které neodradil sliz předchozích řádků, varuji.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.