Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 626 nalezených)

Uvahy

* Ministře Kalousku, odstupte!

Vydáno dne 17. 08. 2011

Kdo by si ještě před pár dny pomyslel, že osoba Ladislava Bátory způsobí vládní krizi! Záminkou k jejímu vyvolání bylo Bátorovo vyjádření na adresu Karla Schwarzenberga, jímž v rámci soukromé facebookové diskuse reagoval na ministrovo prohlášení do médií, že se Bátora na ministerstvo hodí jako pazdeří k jisté části těla. Schwarzenbergův stranický šéf Kalousek v téže době médiím vykládal, jaký je Bátora nácek a rasista. Každý, kdo se se skutečnými Bátorovými názory nezaujatě seznámil, ho z těchto ideozločinů vinit nemůže. Jako český národovec je nacismu na hony vzdálen a že není rasistou, o tom svědčí nejen mnoho jeho výroků, ale i dlouholetý odborný zájem o dějiny severoasijských národů. Když už se připomíná jeho dávná kandidatura za Národní stranu, proč se nezmiňuje jeho spolupráce s Marcelem Winterem, předsedou Česko-vietnamské společnosti v ČR v rámci kampaně před volbami do Senátu? Inu, prostě se to nehodí do obrazu, který o něm liberální a protinárodně smýšlející novináři a politici účelově vytvářejí.

Je na místě otázka, zda jsou posměšné poznámky na adresu některého z ministrů, vyřčené ve zjevné sebeobraně, oprávněným důvodem k vyhazovu státního úředníku ze zaměstnání. Pokud ano, tak by to mělo platit i opačně. Ministři Schwarzenberg s Kalouskem se urážlivě vyjadřovali o personálním řediteli MŠMT, v případě Kalouska navíc s úmyslem jej učinit vinným ze spáchání trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Proto by si měli vyjmout trámy z vlastních očí a poroučet se z vlády. Ona by ta vzniklá absence čím dále tím méně přesvědčivého předstírání konzervativní politiky stranou TOP 09 ve vládním táboře alespoň pročistila jejím pokrytectvím zamořený vzduch.


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Levice sílí, pravice upadá

Vydáno dne 14. 08. 2011

ArcheofuturismusNedávno proběhnuvší průzkumy voličských preferencí potvrdily nepříjemný fakt – levice v České republice sílí, zatímco strany považované za pravicové nadále ztrácejí. Je sice běžné, že obliba vládnoucích stran klesá na úkor opozice, nyní se však nacházíme v situaci poněkud odlišné. Proč? A lze tento trend zvrátit? Na tyto otázky se v článku pokusím odpovědět.

Současná vláda si za cíl zvolila široké a dalekosáhlé reformy. Plán je to sice neskromný, nicméně dosud nebývalá většina ve sněmovně byla velkou nadějí. Bohužel pouze byla, dávno už totiž není. Značnou část svého potenciálu a sil koaliční strany mrhají ve vnitřních sporech, personálních půtkách a při řešení afér, jež nejenže diskreditují vládní politiku a strany, které ji prosazují, ale v konečném důsledku přispívají k oslabování demokracie jako takové. Je jistě neobyčejně obtížné ustát tlak, kterému je vláda v době hospodářské krize vystavena; chce-li prosadit nezbytná úsporná opatření, musí odolávat nelibosti velké skupiny občanů. V takovém případě je pokles popularity snad i zákonitý. Avšak úspory samy o sobě nestačí, a nejsou-li navíc prováděny co možná nejspravedlivěji a plošně, těžko dokáže vláda občany přesvědčit. Proklamované reformy jsou rovněž v nedohlednu a krom toho návrhy, s nimiž koaliční pravicové strany přicházejí, mají k pravicové politice daleko. Kam až pravice dokázala dojít, dobře ilustruje návrh ministra financí Kalouska, který chce výrazně snížit výdajové paušály živnostníkům, což vyvolalo odpor dokonce i u komunistů. Jejich předseda také odmítl návrh poslance Bárty (VV); ten spočívá ve zdanění příjmů fyzických osob s měsíčním příjmem vyšším než 90 tisíc korun rovnými třiceti procenty. K tomu přistupuje zvyšování nepřímých daní, nepříliš racionální úsporná nařízení, realizace politiky, jež skrze státní dotace podporuje velké korporace na úkor domácích živnostníků a podnikatelů, či eurofilní přístupy, které postavení České republiky v EU nezlepšují, ba naše národní zájmy přímo poškozují. Zde budiž důkazem tzv. Evropský mechanismus stability (ESM) přenášející na Evropskou radu pravomoc rozhodnout o přijetí eura bez ohledu na názor daného národního státu (což premiér Nečas popírá). Současně přináší povinnost podílet se na finanční pomoci slabým členům eurozóny; v našem případě to znamená částku 250 miliard korun, což kupříkladu odpovídá necelému měsíčnímu HDP České republiky v minulém roce!


Celý článek | Autor: Ladislav Zemánek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* ....a bude pozdě

Vydáno dne 12. 08. 2011

Ladislav Bátora Otevřený dopis premiéru Nečasovi, ve kterém žádají hlavu doktora Bátory, podepsalo 24 senátorek a senátorů z ČSSD, KDU-ČSL i ODS. Požadavek zdůvodňují Bátorovým propojením s nacionalistickou Národní stranou. Chybí už snad jen dopis s žádostí o internacionální pomoc, protože – jak stálo zase ve zprávě Židovské obce v Praze– doktor Bátora je přímým ohrožením demokracie v naší vlasti. Tato žádost o vojenskou pomoc by patrně směřovala přímo do USA, anžto Evropská unie ještě ozbrojené složky nemá. Nebo, že by přece jen bratrské státy EU...?

To, co senátorům vadí na panu Bátorovi, je prý jeho kandidatura za extremistickou Národní stranu, jejíž extremismus ovšem nebyl nikdy oficálně orazítkován. Z tohoto hlediska je půvabné, že mezi pravdolaskavci, podepsanými pod dopisem premiérovi – i mezi těmi, kteří nepodepsali, ale brojí proti panu Bátorovi napříč našimi politickými stranami i novinářským spektrem – je jak naseto bývalých členů KSČ. Partaje, která byla jako zločinecká řádně oštemplována. Pan Bátora, naproti tomu, nikdy členem zmíněné Národní strany nebyl, navíc, její plán na odsunutí cikánů do Indie, jehož propagace a schvalování je mu podsouváno, spatřil světlo světa dávno po jeho kandidatuře.

Pan Bátora poznamenal: "Zarazila mě jejich sestava. To je samý komunista. Já od nich nečekám žádné uznání. To jsou internacionalisti, já jsem vlastenec." Předseda senátu (sic!) Milan Štěch na to reagoval tak, že prý je 20 let známo, že ve straně byl (pozor, ve straně!, nikoli v KSČ :-)) ), takže to nebude komentovat.

No vida! Stará, dobrá vesta. Ono přece u nás stačí, že se to ví, stačí si radostně sypat popel na hlavu, případně hovořit o mladistvém nerozumu a ideálech, jak to na každém kroku dělá třeba básnivý ideolog komunismu Pavel Kohout a jeho generační souputníci, a už lze zvesela a moudře žvanit o demokracii a udílet nám ostatním – té šedé zóně, která se jejich přičiněním do komunismu už narodila – lekce z etiky, demokracie a bůhví čeho ještě. Prostě lekce. Pravdolaskavci, kteří v KSČ nebyli, se s těmito mravokárci kupodivu (?) bratrsky objímají. A hlavně, všichni jsou tak mravní!


Celý článek | Autor: Dušica Zimová | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Mnichovanství a gayismus

Vydáno dne 12. 08. 2011

Gay prideHistorie se nikdy neopakuje. To je známo každému, kdo má aspoň špetku inteligence. To ale neznamená, že se neopakují nemravné mentální pochody, které vedly k nějaké konkrétní dějinné tragédii. Naopak bych řekl, že jejich opakování je častější než výskyt pstruhů v řekách.

Před 73 lety byl náš stát "napomínán" dvěma největšími velmocemi západního světa (Velkou Británií a Francií), že prý Československo porušuje lidská práva českých Němců. Pravda je ve skutečnosti zcela opačná: Byli to henleinovsko-hitlerovští teroristé, kteří ohrožovali majetky, zdraví a životy českých obyvatel našeho pohraničí. Největší demokratické velmoci se ale postavily na stranu nacistického Německa, na stranu lži. Československo bylo 30. září r. 1938 v Mnichově přinuceno svými západními "spojenci" k hanebné kapitulaci. Tytéž západní mocnosti o 10 let později lhostejně přihlížely, když bolševici sprostým pučem zřídili totalitní diktaturu.

Přesně tentýž myšlenkový pochod probíhá dnes u reprezentantů 13 států, kteří bijí na poplach kvůli homosexuálnímu Prague Pride, ačkoliv ho nikdo nezakazuje, ani jeho účastníkům nevyhrožuje. Probíhá dokonce pod záštitou pražského primátora. Stačí ale, že prezidentův vicekancléř vyslovil kritické poznámky a prezident republiky se jej zastal, aby bylo pro Českou republiku na mezinárodní scéně zle. Lidská práva homosexuálů jsou prý v Česku ohrožena. Jak a v čem? Nikdo se při přijímacím pohovoru uchazeče neptá na sexuální orientaci (to by si tak mohl dovolit zkusit!), homosexuálové a lesby jsou mezi učenci, řídícími pracovníky a politiky. Takže jakápak diskriminace?!


Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Uvahy

* S barbary žádné slitování!

Vydáno dne 11. 08. 2011

Černoch Již několik dní jsme svědky bezprecedentního útoku na demokracii. Řeč je o Británii, kde se smrt jednoho člověka černé barvy pleti, jehož smrt je politováníhodnou nehodou, již je třeba dle platných zákonů vyšetřit a viníka potrestat, stala záminkou k rozpoutání anarchie. Pokojná demonstrace, která požadovala trest pro policistu, jenž měl muže zastřelit, se zásluhou části demonstrujících změnila ve vandalismus a vládu bezpráví a nespravedlnosti. Takový akt nelze ničím omluvit; je veden leda nízkými pudy jistých individuí, která se snaží využít nestalé situace k vlastnímu obohacení a uspokojení svých násilnických choutek. Při tom pro ně řád, spravedlnost či úcta k druhým a jejich majetku neznamená nic. Z televizních záběrů vidíme, jaké jsou následky řádění těchto vandalů – nejen značné ztráty na soukromém i veřejném majetku, ale bohužel i na životech nevinných.

Celý článek | Autor: Ladislav Zemánek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Antropolog Kalousek ruší lidské rasy

Vydáno dne 11. 08. 2011

Miroslav Kalousek ve středu na zasedání vlády opět perlil, když prohlásil: „Ale kdo v souvislosti s jakoukoli národností či barvou pleti používá slovo rasa, tak je prostě rasista.“ Jaké jsou definice rasy a rasismus? „Lidská rasa je skupina lidí, kterou spojuje dlouhodobý společný vývoj, v jehož průběhu se vlivem rozdílného prostředí vytvořily shodné morfologické a fyziologické znaky (barva pleti, barva a tvar vlasů, očí, rysy tváře, tvar lebky, nosu, atd.“ (zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A1_rasa). „Rasismus jako nenávist k jedinci opodstatněná pouze jeho příslušností k jiné rase.“ (zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Rasismus). Definic slova rasa a rasismus můžeme najít mnoho, ale ani v jednom případě nenajdeme názor, že zmínka o tom, že se lidé dělí na rasy, je už sama o sobě známou rasismu.

Antropolog Kalousek tuto svoji převratnou myšlenku vyslovil v souvislosti s tím, že je pro odchod Ladislava Bátory, „starého fašouna“, jak ho odborně nazval, z ministerstva školství. Těžko říci, co bude následovat. Zda Miroslav Kalousek nezačne hrozit vyhazovem i učitelkám a profesorům, kteří na školách učí o lidských rasách a zda se nezačnou pálit učebnice, skripta a knihy, kde je jen zmínka o tom, že existují různé lidské rasy. Jedna věc je ale jistá. Pro Miroslava Kalouska je po národním hospodářství antropologie dalším oborem, ve kterém se vůbec nevyzná.

Miroslav Kalousek rovněž prohlásil, že šéf personálního odboru ministerstva školství L. Bátora svými výroky poškozuje pověst celé vlády. Bratru Kalouskovi by neškodilo připomenout biblické: Třísku v oku svého bratra vidíš, ale trám ve svém oku nevidíš. Protože jestli někdo poškozuje pověst vlády, tak je to v první řadě právě ministr financí spolu s Nečasem a Vondrou.

A na závěr dva ohlasy z internetu: „Ať radši Bátora vyhodí Kalouska“ a „Lepší starej fašoun, než starej zloděj.“


Link | Autor: Martin Kadlečík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Prague Pride aneb Praha pravicí podvedená

Vydáno dne 10. 08. 2011

Gay pride V tomto týdnu se v Praze koná Festival tolerance Prague Pride 2011. Po našem hlavním městě budou proudit „kluci s klukama, holky s holkama“, možná narazíme i na vyznavače zcela jiných sexuálních identit, neboť jak je v naší postmoderní době známo, pohlaví je věci sebeurčení, nikoli přirozenosti. Organizátoři svým ideovým oponentům namítají, že účelem festivalu není propagace homosexuality. To rád slyším. Homosexualita, jakkoli byla z důvodů povýtce politických vyškrtnuta ze seznamu nemocí, je totiž evidentní poruchou. Sexuální přitažlivost je přirozená jen mezi příslušníky opačného pohlaví, neboť jen muž ve spojení s ženou jsou schopni předávat život. Jen heterosexualita je společensky a civilizačně nosná, sterilní homosexualita, ať už je její příčinou cokoli, je naopak předzvěstí společenského úpadku a zániku vyspělých civilizací.

Pokud tedy „festival různosti“ nepropaguje homosexualitu, co tedy? Hnutí „gayů, leseb a transgenderových osob“ bojuje o něco zcela jiného, než o pouhou toleranci k homosexualitě, požaduje společenské uznání svého sebeurčení a jeho plné morální a zákonné zrovnoprávnění s přirozeným heterosexuálním manželstvím. Takový požadavek nemá ovšem s tolerancí nic společného, neboť předmětem tolerance, čili snášenlivosti, nemůže být něco pozitivního a tedy i společensky nosného.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Americké dluhové divadlo - komedie či tragédie?

Vydáno dne 10. 08. 2011

Peníze Jak se dalo čekat, zvítězil kompromis a nebezpečí technického bankrotu USA bylo protentokrát zažehnáno. Bylo to ostatně v krátkodobém politickém zájmu obou soupeřících stran, vždyť případné potíže s vyplácením některých nárokových dávek by zkomplikovalo jejich vyhlídky na úspěch v příštích volbách. Ratingová agentura Standard & Poor´s následně snížila hodnocení amerického veřejného dluhu na stupeň AA+, neboť se domnívá, že navýšení deficitu, ani vůle k pozdějším škrtům, nejsou dostatečné.

Problémem americké ekonomiky nejsou bezprostřední dopady případného nezvýšení zákonného stropu pro veřejný dluh, ale dluh samotný. A právě ten měl být již dávno podnětem ke snížení ratingu USA. Totéž platí pro většinu států eurozóny, oprávněně přejmenované na Dluhovou unii. Evropskou unii v dnešní podobě bude možné zachránit již jen hrubou silou, tedy v rozporu s hodnotami a cíli, k nimž se verbálně hlásí.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Duchovní a materiální hodnoty a „konzum“

Vydáno dne 07. 08. 2011

Postav se na zadní! Inspirací k napsání tohoto článku se stal text nynějšího prezidenta V. Klause nazvaný „Materiální vs. duchovní hodnoty“ (uveřejněn 3. 3. 1992). Zabývá se v něm zdánlivým rozporem mezi materiálními a duchovními hodnotami v reakci na tehdejší diskusi o podobě československého školského systému. Reaguje zároveň na pojem „konzumní společnost“, která je prý stinnou stránkou kapitalismu. Jelikož se domnívám, že ani dnes tyto otázky neztratily na aktuálnosti, není od věci přispět další nepatrnou „troškou do mlýna“.

Mnozí jsou přesvědčeni, že materiální a duchovní hodnoty nemohou být v souladu. Na jedné straně stojí hodnoty duchovní, jež v evropském prostředí zpravidla vycházejí z křesťanství. Na straně druhé pak materiální, za nimiž si nejspíš nelze představit nic jiného než zálibu ve „světských“ věcech, vedle nichž jsou záležitosti, jež přesahují člověka jako takového chimérou. Na tomto místě je třeba poznamenat, že i zde platí, že schematičnost a prosté dělení na černé a bílé je více či méně zavádějící, typizační.


Celý článek | Autor: Ladislav Zemánek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Přijde osvícený diktátor?

Vydáno dne 07. 08. 2011

I will be... Kdo mě alespoň trochu zná, ví, že jsem vždy sdílel Churchillovo přesvědčení, že demokracie je prachmizerný politický systém, avšak málo platné, pořád nejlepší z těch, co známe. Nemohu si však pomoci, politické dění v naší zemi za poslední léta i mě přivedlo ke ztrátě víry v samoregulační schopnost demokracie. I já cítím ve vzduchu všeobecnou potřebu zásadní změny, protože stávající systém narazil na limity svých možností, což se projevuje v prvé řadě morálním a ekonomickým úpadkem, majícím za následek totální propad důvěry k voleným politiků.

Nevěřím, že lze prostřednictvím dosud užívaných demokratických prostředků napravit všechny ty nesmysly, podrazy a zlodějny, které téměř bez jakéhokoliv relevantního postihu provázejí celou dobu fungování tohoto systému(založeného mimo jiné na tom, že dva hlupáci přehlasují moudrého), lhostejno kteří socialisté jsou aktuálně u moci. Nemyslím si přitom, že je nutné demokracii odpískat pro vždycky. Jenom mi přijde, že je právě vhodná doba na to, aby si na chvíli dala pauzu, nebo minimálně vyměnila garderobu.

Demokracie s námi ostatně také nehraje poctivou hru. Kdyby totiž sama věřila tomu, co hlásá, musela by se nás čas od času zeptat, zda ji opravdu chceme, či zda se nám alespoň líbí. Ale to ona ne, to ona se nám bez pardónu nadiktuje, že právě ona je ta nejlepší a nelíbí-li se nám něco, je chyba v nás a měli bychom se minimálně stydět a neukazovat se na očích spořádané společnosti.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit.

Vydáno dne 01. 08. 2011

Breivik Titulkem tohoto článku – jedním z mnoha, které již byly o Noru Breivikovi a jeho teroristickém činu napsány – jsem zvolil citát nizozemského filosofa B. Spinozy. Neučinil jsem tak jen náhodou či snad proto, abych čtenářům dokázal své znalosti z oboru. Vedlo mne k tomu přesvědčení, že přístup k Breivikově činu bývá jednostranný a naprosto nedostatečný, a právě proto škodlivý. Drtivá většina komentářů se totiž omezuje na prostý odsudek, případně konstatování o Norově šílenství. Ale co nám říká filosof Spinoza? „Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit.“ Právě snaha pochopit mi u většiny komentátorů chybí. Je snadné vraždu 77 lidí označit za neodpustitelný, chladnokrevný, nelidský čin, který v Evropě (a v demokracii vůbec) nemá místo, a jeho vykonavatele za pomateného blázna žijícího ve vlastním světě; světě, kde probíhá válka mezi bojovníky za evropskou civilizaci a její tradice, proti všem jejím nepřátelům, především muslimům. A výjimečná doba si – podle přesvědčení některých – vynucuje výjimečné prostředky, což v tomto případě znamenalo smrt výše zmíněného počtu lidí (jež nepovažoval za nevinné vzhledem k tomu, že šlo o mladé členy či příznivce sociálních demokratů, kteří mají být hrobaři toho, zač bojoval). Sám pachatel přiznává, že šlo o zlý skutek, k němuž však muselo dojít ve jménu budoucnosti naší civilizace.

Celý článek | Autor: Ladislav Zemánek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Ladislav Bátora – největší problém dneška?

Vydáno dne 29. 07. 2011

Jsem moc rád, že žiji v této době, kdy největším společenským problémem je úředník ministerstva školství Ladislav Bátora. Myslí si to alespoň aktivisté z iniciativy pro Alt, kterým je trnem v oku a kteří mají dostatek času na sehrávání rádobyvtipných scének v různých prostorově vzdálených pražských exteriérech (happening se odehrál 28. července 2011). Osobně jejich názor nesdílím. Možná, že pro lžihumanisty a pravdoláskaře je existenční a dost dobře i existencionální otázkou konečná likvidace Ladislav Bátory, ale naštěstí pro nás ostatní k tomu nedisponují potřebnými pákami ani reálnou mocí.

Skoro jako kdyby nyní nebyli ve službách státu lidé s mnohem problematičtětší minulostí – lidé napojení na organizovaný zločin či bývalé členové zločinecké a zavrženíhodné organizace (KSČ se jí říkalo – pro ty se slabší pamětí!). Jako by dnes nebyly k řešení jiné a naléhavější problémy jako obecná neúcta k zákonům, korupce, zločinnost, nezaměstnanost, rostoucí zadluženost domácností i státu, všudypřítomná celospolečenská naštvanost a sílící nedůvěra v politiku jako celek.

Mnoho našich politiků a jejich svědomí (mají-li vůbec nějaké) tíží větší hříchy, než je kandidatura (nikoliv angažmá, ale jednorázová kandidatura v době, kdy i tehdejší premiér považoval tuto stranu za možného partnera nejen k politickým jednáním) za lehce kontroverzní, ale přitom legitimní politickou stranu, účast na veřejné (ne uzavřené, jak se stále hloupě omílá) přednášce registrovaného občanského sdružení Vlastenecká fronta a v mladistvém věku četba dnes indexové literatury (což tehdy nemohl vědět, že titul i autor upadnou v nemilost strážců politické korektnosti). A větší provinilci mohou být i generačně výrazně mladší než Ladislav Bátora, který si naopak uchoval nejen morální hodnoty, ale i svou tvář, důstojnost a čest. Pojmy, které ani v dnešní době neztratily svůj tradiční smysl a hodnotu.


Link | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Jako péra z gauče

Vydáno dne 28. 07. 2011

Breivik Vypadalo to tak snadno. Vpřed, stále vpřed. Dokonalá multikulturní společnost je jen otázkou času. Problémy růstu máme, ale stačí je bagatelizovat a ty, co na ně upozorňují nebo dokonce tvrdí, že naše úsilí směřuje k celoevropské katastrofě, rozebereme na prvočinitele, uděláme z nich nacisty, rasisty a xenofoby a spočítáme jim to tak, že už od nich nevezme kůrku ani jejich vlastní pes. Jsme kingové, povýšení a arogantní až k zešílení a nikdo nemá právo nám něco vypravovat. Importujeme hordy nepřizpůsobivých přivandrovalců, vypustíme je do společnosti jak vlky do ovčince a obětem se budeme veřejně vysmívat a doporučovat jim, že ve své vlastní zemi nemají nosit krátké sukně.

Přirozeně počítáme i s tím, že občas nějakému cvokovi z toho všeho rupne v bedně a vydá se upálit cikánskou rodinku nebo zapíchne šlechetného černého studenta, přivydělávajícího si na studia prodejem drog. Ruku na srdce; tyhle oběti jsou nám upřímně ukradené, dokonce se jich vlastně štítíme, ale je to úžasná příležitost jak prolít na stránkách novin hektolitry krokodýlích slz a ještě to celé hodit na krk nebohé rasistické společnosti, která nic nechápe a musí se proto zgruntu změnit. Fackujeme ji tím až do bezvědomí a dojíme tak z podobných incidentů vlastní prospěch. A na mysl nám nepřijde, že se v té ubité společnosti najde člověk, kterému dojde, že imigranti jsou jen důsledkem, nikoli prvotní příčinou toho, že se po něm šlape. A že příčina leží někde jinde. A že té příčině se pomstí tak, že ji nechá nachlemtat její vlastní krve.


Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Neprojevovat se, nemít názory, nemyslit!

Vydáno dne 28. 07. 2011

Breivik Někdo se opovážil souhlasit s pohnutkami A. B. Breivika, což vyvolalo poprask mezi česky píšícími novináři a zřejmě i v řadách Policie ČR. V této souvislosti je příznačné zejména vyjádření "experta" Brzybohatého, ve kterém údajně "odborník zmínil porušení tří paragrafů trestního zákoníku, jejichž obsahem je podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, projev sympatií k takovým hnutím a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia." To je trochu silná káva, především ve spojení s tím, že za porušení zmíněných paragrafů hrozí až 5 let vězení.

Ponechme stranou otázku, zda A. B. Breivik představuje nějaké "hnutí" a zaměřme se na problematiku genocidy. Ta bývá definována následujícím způsobem: "Genocidium je úmysl zničit některou ethnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu, některým z těchto prostředků: uvedení příslušníků takové skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit jejich úplné nebo částečné fyzické zničení, opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí, násilný převod děti z jedné takové skupiny do druhé, nebo těžkou újmou na zdraví nebo smrtí příslušníka takové skupiny. Genocidium je definováno v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocidia, vyhlášená pod 32/1955 Sb. Dilettanti genocidu redukují na vyvražďování." (zdroj: http://iuridictum.pecina.cz/w/Genocidium)


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kdo může za Utoyu

Vydáno dne 28. 07. 2011

Když odhlédneme od českého specifika, kdy je levicovými médii za hlavního viníka masakru na Utoye označován (Breivikem párkrát citovaný) Václav Klaus, musíme se zamyslet také nad tím, co bylo skutečnou příčinou tohoto masakru. A zároveň se nám nabízí základní otázka, zda mu šlo nějak zabránit?

Média Anderse Behringe Breivika označují jednoznačně za ideového vraha. Pokud to přijmeme jako neměnný fakt, tak vlastně stačilo, aby Breivik ztratil motivaci ke svému útoku a k žádnému masakru by nemuselo dojít.

Co vlastně tedy Breivik požadoval? Spíše je snadné napsat, co nepožadoval: nebyl ani křesťanským fundamentalistou, který by chtěl vyhladit jinověrce, nebyl nacistou, který by volal po holokaustu, nebyl rasistou s ideou rasové války - prostě ve svém Manifestu nemá žádné extrémní nesplnitelné požadavky. Jeho manifest je reakcí na dnešní neutěšenou dobu.

Norští levicoví politici měli neskutečných 9 dlouhých let na to, aby mu dokázali, že alespoň někdy myslí na etnické Nory. Místo toho devět let Breivika utvrzovali o tom, že s tím "něco" musí udělat. Příkladů je tolik, že je zbytečné je zde vypisovat. Možná by Breivikovi stačila alespoň obecná snaha, možná by svůj hrůzný čin provedl i při výraznější politické změně. Kdo ví.

Nicméně se za těch 9 let nikdo nikdy nepokusil obyčejným Norům dokázat, že Norsko je ještě jejich země. A tak Breivik svůj "krvavý protest" vykonal.


Link | Autor: Pavel Beskydský | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.