Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 45 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 |
Fejetony a básně

* Navzdor rudý mor

Vydáno dne 30. 11. 2005

Všímáte si ještě, těch neustálých řečí okolo komunismu? Zda zakazovat či nezakazovat komunistickou stranu, anebo zda zrušit lustrační zákon. Mnoho lidí to již nestačí sledovat a o to jde! Komunisté nás neustále masírují, aby nás připravili na situaci, že po volbách uchopí moc. Jiný význam to skutečně nemá. Chtějí nás znechutit a přimět k nečinnosti. Jde o naprosté zevšednění myšlenky, že komunisté vstoupí do vlády. Chtějí, abychom otupili svoje vnímací schopnosti. Jde jen o to, abychom přestali přemýšlet, zda je komunismus opravdu zlo.

Celý článek | Autor: Milan Tobiáš | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Okupace

Vydáno dne 05. 10. 2005


Celý článek | Autor: NETOPÝR | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Mám lidi rád

Vydáno dne 18. 09. 2005

V neděli jsem navštívil za den dva různé chrámy. První byl docela normální kostel. Až na pár drobných výjimek. Místo kříže jej zdobí runa života. Uvnitř jsou lavice jako jinde a to je asi tak vše. Kazatelna tam není a oltář také ne. Za to je tam velký kříž s Ježíšem Kristem. Kristus na něm má pravou ruku volnou a asi s ní jako žehná návštěvníkům kostela. Na závěr se tam lidé loučí pozdravem pokoje a to tak, že si podávají pravice a říkají si: dej mi pokoj! Potom si vezmou svá zavazadla, to proto, aby jim je mezitím někdo neukradl a jdou i s nimi k svatému příjmání.

Celý článek | Autor: Milan Tobiáš | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Koupil jsem si hnus

Vydáno dne 29. 06. 2005

Tento krásný, slunný víkend jsem i já využil k cestě do přírody. Cítě se v dobrém rozpoložení, porušil jsem své zásady a zakoupil sobě k čtení komunistický plátek Haló Noviny. Řka sobě, že cesta vlakem mi rychleji uteče a přesvědčen, že mou dobrou náladu ani komunistické jedy neotráví.

Celý článek | Autor: Milan Tobiáš | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Jak se muži ptají na cestu?

Vydáno dne 19. 09. 2004

Na jedné z mých oblíbených stránek českého internetu – Gentlemanův deníček - jsem 18. září objevil následující citát týdne: „Je vědecky doloženo, že chlapi se nikdy neptají na cestu. To je biologická záležitost. Proto taky několika milionům chlapských spermií, které se plazí každá svým směrem, v pevném přesvědčení, že ví, kam směřuje, trvá tak dlouho, než najdou ženské vajíčko.“

Dave Barry - Rukověť správného chlapa (Talpress 1998).


Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Mráz přichází

Vydáno dne 22. 04. 2004

Mráz přicházel z Kremlu již před ledovým únorem.

Tvář tyrana v beranici

dominovala nad praporů krvavě rudým obzorem.

Pak čtyřicet roků rudý teror,

naše drahá vlast pod srpem rudé smrti zmírala spící.

Vítězný únor

oslavoval rudou krev prýštící

z rozdrásaných ran vězňů politických

a k tomu ozýval se cynický bolševikův smích.


Celý článek | Autor: Lukáš Petřík | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Člověk člověku vlkem - úvaha májová

Vydáno dne 20. 05. 2002

(věnováno in memoriam Jaroslavu Durychovi)

Je máj, lásky čas. Vznešená příroda vydává ze sebe to nejlepší, čím ji Všemohoucí Stvořitel obdařil. Máj mariánský vyzývá k myšlenkám krasočistným, usebraným a pokojným. Jedinou poskvrnou jest hřích lidský. Jako šmouha přes duši, kterou může smýt jen Kristova Krev, prolitá za spásu a pokoj duší. Však - otázky se vtírají i při hladině plynoucí řeky Vltavy na březích kralupských. Opravdu se stal v Pražské arcidiecézi člověk člověku vlkem? Procházejíc myslí pražskou theologickou fakultu, vidím, že kus Husa - mistra Jana - je snad v každém z nás. Tak třeba ten Lupus Germanicus - který se Wolf zove - je ochoten se odvolat až do Říma. K nejvyššímu soudu. Proč?


Celý článek | Autor: Lenka Nováková | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Trošku jsem to přehnal…

Vydáno dne 30. 01. 2002

Jste zdravý bílý heterosexuální muž? V tom případě jste adeptem na propuštění. Ptáte se proč? Pokud bude váš nadřízený trochu počítat a brát v úvahu dopady dnešní demokraticko pseudohumanitní liberální společnosti, a bude potřebovat někoho propustit, propustí vás. Pokud budete homosexuál, můžete mu okamžitě pohrozit že ho zažalujete, protože víte že nemá rád homosexuály a proto vybral vás. Nejste homosexuál? Nevadí, projděte si rodokmen a určitě nejdete mezi předky někoho, kdo byl členem menšiny.

Celý článek | Autor: Jakub Košíček | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Jak jsem snědl rybu

Vydáno dne 15. 01. 2002

Jak je zdravé rybí maso, to jsem již slyšel nespočetněkrát. Rozhodl jsem se proto taky si ho jednou dopřát. No, nebudu zdržovat. Skončilo to kostí v krku a já se dusil. Opravdu to nikomu nepřeji. Po marných pokusech odstranit ji svépomocí, nezbylo než zavolat lékaře. Venku je zima jak na Sibiři, auto v nepojízdném stavu, hromadná doprava dnes jaksi...jak bych to řekl, nemá takovou frekvenci, aby mě zas vrátila k životu. "Zavoláme doktora,“ jak spásná myšlenka. Zdravotnictví máme na světové úrovni, stejně jako školství, myslel jsem si..."Tů, tů, pohotovost........že nemůže skoro dýchat?...ale dýchá...ať se vyspí a ráno to bude v pořádku," sdělili nám. To už jsem ale chytal takové ty různé barvičky. Zatím rudou, myslím. Tak znovu: Tohle není legrace, skutečně vás tady potřebujem, včera jsme koukali na Sanitku a tam měli průměr na dojezd 14 minut, což je již teď víc, než spolu hovoříme.“ "No, tak jo, počkejte si!"

Celý článek | Autor: Karel Doležal | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* O klukovi z perónu

Vydáno dne 14. 12. 2001

Tisíckrát a ještě jednou jsem se zaklínal – a psal jsem to i sem! -, že se už nebudu dívat nikdy na televizi. Jenže dlouhé zimní večery a třikrát přečtené knížky nudí, vysoká hromada volně sypaných nesvázaných cizojazyčných diplomových prací také neláká, zvlášť když si uvědomíte, že článek, který z nich po nekonečné době vytřískáte, si přečte třikrát míň lidí, než nějakou veselou historku z jihočeského zapadákova, napsanou v rozverné náladě ani ne za dvě hodinky.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Lehká vize

Vydáno dne 12. 12. 2001

Karel se probudil s těžkou hlavou a vztekle s téměř definitivní platností přeťal kvílivý zvuk budíku. Včera se po práci stavil na dvě a lehce se mu to vymklo. Ukrajinský majitel blízkého baru slavil čtyřicítku a v návalu příslovečné východní družnosti a vychloubačnosti poroučel vodky. "Bože, já se s tím zlatozubem snad dokonce líbal. Ach jo, to bude zase den," povzdechl si Karel hledajíc části oděvu cestou od postele ke vchodovým dveřím. Při představě, že za okamžik popatří v práci do obličeje nenáviděného abstinenta a askety Nguyena se mu udělalo mdlo. Chtěl otevřít lednici a potěšit se skleněným rohlíkem, ale vzpomínka na zaměstnavatele rázem odehnala myšlenku na vyrážení klínu klínem do nenávratna. Od té doby, co zanikla hranice a šikmoocí šmelináři skoupili v městečku všechny kamenné obchody, začaly jejich zaměstnancům těžké časy. Puntíčkářští Asiaté rázně skoncovali s tradičním uvolněným duchem ve vztazích zaměstnavatelů se zaměstnanci a zavedli režim ne nepodobný Chaplinovu filmu Moderní doba. "No co, třeba nadýchám a budu mít po problémech," řekl si Karel a vyšel ze dveří." Ale co by bylo pak. Žít z podpory a platu Zdeny? To by nebyl život, ale živoření," přemítal nasedaje na kolo. Byl sice únor, ale naštěstí nemrzlo, takže jízda na bicyklu byla optimální formou dopravy do zaměstnání. Stará škodovka nesplňovala evropské normy a tudíž musela do šrotu, sice za ni něco dostal, ale to nestačilo ani na ono kolo. A myšlenka na nové auto? Kde na něj vzít? Nakrást? Za Nguyena to již nejde jak za komuny.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Povídka džunglí

Vydáno dne 15. 11. 2001

Aly probudil divný šramot. "Pojď se podívat", polohlasně jí povídá dědeček, "venku na obloze jsou zase znamení. Je to důkaz přízně bohů našemu rodu. Důkaz našeho správného počínání v jejich očích za posledních několik sněhů. Mnohé se zlepšilo, jsme nyní definitivně nadřazeni okolním kmenům ... však vidíš sama. Například ten podřadný kmen Hánců, neuznávají naše božstva, jedí své mrtvé, vychovávají dívky odděleně. Ostatně řekni sama, jak by se Ti to líbilo? Proto je náš hon na ně tak důležitý". "A dědečku, co znamenají ta barevná světla vycházející z míst za velkou řekou, kam nikdy nikdo nevkročí?" "Víš malá, od doby, co velký vynálezce Benn přišel na to, že můžeme nepoužitelné zbytky odpalovat katapultem na druhou stranu vody, daří se našemu rodu nejlépe, co si kdo pamatuje".

Celý článek | Autor: Karel Doležal | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Příběh z Nového Yorku

Vydáno dne 01. 11. 2001

Pán ve středním věku (jmenoval se Jack) čekal až přijede výtah. Výtah do jeho kanceláře. Jako obvykle hleděl přemítavě směrem ke schodišti. Říkal si, že by měl jít pěšky a občas smutně pohlédl dolů na své tělo, které nabývalo stále výraznějších, nepřehlédnutelných tvarů. Jako obvykle v tu chvíli věděl jasně, že zítra ráno se již nahoru do práce nepoveze, ale půjde po schodech. Navíc si pravidelně uvědomil mírné zpoždění, což je vlastně omluva, proč dnes nemůže vyjít pěšky ani několik pater, ačkoliv by to tolik chtěl udělat. Jako obvykle mu byla protivná představa celého dne v klimatizované kanceláři. Jako obvykle byl protivný sám sobě, když věděl, že dnes po práci se rozvalí v obýváku u televize a nebude mít sílu naplnit žádnou ze svých sportovních, kulturních, natožpak erotických fantazií. Jako obvykle (ale jen v posledních dnech) se mu zlepšila nálada při představě, že se za pár minut setká se svou kolegyní Irenou, která byla rozhodně milá. A jako obvykle (hlavně v posledních několika dnech) pocítil něco jako rozrušení a nejistotu, když si vzpomněl na svůj nápad pozvat Irenu někam po práci.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Fejetony a básně

* Tvarohový Standa

Vydáno dne 29. 08. 2001

Je to už velmi, velmi dávno, co si jeden drobný zeman najal nového pacholka Standu. Standa na první pohled nezapřel svůj původ: jeho prostomyslný široký obličej dával tušit, že jde o nepříliš bystrého venkovského synka.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

| 0-15 | 15-30 | 30-45 |

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.