Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 626 nalezených)

Uvahy

* Bez Adventu nejsou Vánoce

Vydáno dne 30. 11. 2009

Některá náměstí již zdobí vánoční stromy a obchodními halami začínají znít koledy, nazpívané popovými hvězdami, kterým je opěvovaný Ježíšek zcela lhostejný. Snad každému z nás po roce opět naskakuje husí kůže z toho kde, komu a co ve zbývajících týdnech „pořídit pod stromeček“. Nemám nic proti obdarovávání svých bližních, zvláště je-li to i mimo Vánoce a nejedná-li se jen o dary hmotné. Ale nemohu se smířit s myšlenkou, že od konce listopadu do Štědrého dne bude mezi nejnavštěvovanější místa v Čechách patřit jiné Palladium, než je to staroboleslavské.

Jistě mnohokrát uslyším otázku, zda jsme již připraveni na Vánoce. A já budu vědět, že jsem tázán na to, zda již máme všechny dárky, napečené cukroví a poklizený byt. Já vím, to všechno ke slavení Vánoc patří a samozřejmě, že ani tento aspekt jejich příprav nechceme zanedbat. A tak většinou odpovím, jak se to ode mne čeká. Protože nemám tu odvahu říci, že na slavení narození Spasitele budeme připraveni jen tehdy, pokud ty čtyři předcházející týdny prožijeme adventně.

Co to ale znamená? Adventus značí příchod. A my dobře víme, kdo má být o Vánocích přivítán. A také dobře víme, že nemá-li to uvítání být pokrytecké, musí být srdečné. Ano, náš vánoční Host musí nejprve vejít do našeho srdce, aby s námi mohl hodovat u štědrovečerního stolu. A v tom srdci pro něj musí být připravené místo, aby to nedopadlo jako ve městě, kde se před více jak dvěma tisíci lety narodil.

Liturgickou barvou adventního času je fialová, symbolizující kajícnost, neboť tato doba je svého druhu postní. Z oltáře jsou odstraněny květiny, vynechává se Gloria a liturgická čtení (mešní i „hodinková“) nevedou k prožívání radosti, kterou toužebně očekáváme, nýbrž nás vyzývají k pokání.

Jestli tedy máme před slavením Vánoc někde smýčit, tak jsou to především kouty našich duší. Kdo chce prožít Vánoce v duchu, v němž to betlémský "oslavenec" zamýšlel, nemůže přeskočit Advent. Nespěchejme, Vánoce nám nikam neutečou. Byla by škoda darovat tento drahocenný adventní čas obchodníkům se zbožím, které zpravidla k životu, natož pak ke spáse, nepotřebujeme.

Převzato z blogu autora.


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Chybná strategie společnosti

Vydáno dne 23. 11. 2009

Obamovci Dnes má mnoho firem problémy s prodejem svých produktů. Firmy chtějí vyrábět, ale zákazníci nechtějí jejich výrobky kupovat. Zákazníci zboží nekupují z několika důvodů.

Zcela primárním důvodem je, že zákazníci nabízené zboží nepotřebují. Výrobce nepotřebného zboží tedy neprodává. Nezískává od zákazníků peníze a nedostatek mají i jeho zaměstnanci, případně se zaměstnanců zbavuje.

Následkem je pokles poptávky ze strany těch, kteří vyrábějí nebo vyráběli nepotřebné produkty. Oni možná nějaké produkty potřebují, ale nemají dostatek peněz.

Firmy dodávající produkty, na které lidé nemají peníze, své produkty neprodají v potřebném množství. Situace se opakuje. Nezískávají od zákazníků peníze a nedostatek mají i jeho zaměstnanci, případně se zaměstnanců zbavují.


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* K buržoáznej revolúcii

Vydáno dne 20. 11. 2009

Pri 20tom výročí buržoáznej liberálnej revolúcie, v ktorej vedúcu úlohu strany hájacej záujmy komunistického triedneho "človeka" nahradila egoistická sebastrednosť moderného "človeka" odpovedáme tak ako vždy: alternatíva existuje a je ňou jedine kontrarevolúcia, ktorá háji niečo viac ako gnostické utopické predstavy o hľadaní sekulárneho raja odhaľujúceho sa v prostredí dialektickej realizácie zmyslu dejín. Nie zločinecké ateistické režimy, ktorých obete sa rátajú v desiatkach miliónov (či ich už zavraždili pred alebo po narodení).

Odpor existuje, nie je čo sláviť. Pred 20rokmi bol nahradený jeden zvrhlý sekulárny protikresťanský a protiskutočnostný režim druhým. Skutočný vládca dejín však nestojí na bojovej varte ani jednej z týchto strán.

Samozrejme, nie že by sa nám akokoľvek cnelo za špinavým zločineckým komunistickým režimom, napokon necnie sa zrejme ani komunistickým pohlavárom, ktorí sa vo väčšine majú dnes lepšie ako si za svojho režimu mohli vôbec predstaviť.

Převzato z webu Sacrum Imperium Herold


Link | Autor: PF | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Výroba nových disidentů

Vydáno dne 12. 11. 2009

Podvod! Bojová morálka v boji úspěšných jednotek je morálkou výsledku. Dosažení výsledku je zcela rozhodující, na diskuse není v boji čas. Morálka výsledku se projevuje i tím, že jsou všichni nemocní a slabí považováni za simulanty a lenochy. V takových jednotkách jsou obvykle vojáci zdraví a výkonní. Nikdo nesimuluje a neulívá se a všichni se snaží vyhnout zranění a slabosti. V boji není čas řešit příčiny a úmysly, bojová morálka je důležitým faktorem vítězství a přežití.

Současná přehumanizovaná morálka v sociálně demokratických systémech, je morálkou úmyslu. Společnost je natolik přecitlivělá, že raději pomáhá simulantům a lenochům, než aby bylo ukřivděno nemocným a slabým. Neúspěch není považován za vážný problém, důležité je, že to dotyčný myslel dobře.

Elitní vojáci v sociálně demokratické armádě to mají těžké. Pro úspěšný boj potřebují aplikovat tvrdou morálku výsledku, v civilu jsou však konfrontováni, se zcela opačnou morálkou zhýčkané společnosti.

Civilní společnost připadá vojákům zbabělá a nečestná. Všichni jsme totiž denně svědky zcela evidentně nepoctivého chování veřejných činitelů, které zůstává nepotrestáno. Každému je jasné, že zázračné zbohatnutí bývalého premiéra, který si politikou nedokázal vydělat ani na lepší byt je důsledkem korupce. Nelze to však dokázat a jsme přinuceni věřit zázrakům. Dvojí úspěšná obhajoba „výjimečné“ doktorské práce předsedy ústavně právního výboru sněmovny je pro politiky zcela normální. A to i když je zřejmé, že by poctivý učitel takovou práci neakceptoval ani jako seminárku. Těch případů nepotrestaných lží a podvodů nejsou desítky, ale stovky. Slovo politik se stalo synonymem zloděje a lháře, kterému vše beztrestně projde.


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Boty od ševce

Vydáno dne 09. 11. 2009

Boty od ševce, šité na míru byly ještě před sto lety naprostou samozřejmostí. Byly jedním z výrobků, za které domácnosti utrácely hodně peněz.

Děti chodily většinou bosky, protože jim rostly nohy a investice do bot nebyla zanedbatelná. Ty šťastnější děti je měly od svých sourozenců a příbuzných, málokdo nosil nové boty. Dospělému často vydržely mnoho let, někdy i celý život. Ve srovnání s dnešními botami však byly mnohem kvalitnější a vyplatily se jejich opravy a údržba.

Ušití bot trvalo i několik měsíců. Švec bral nejprve zákazníkovi míry, podle kterých vyrobil dřevěné kopyto. Po několika dalších návštěvách zákazníka švec přizpůsoboval boty jeho nohám. Boty od ševce, šité na míru byly a jsou vysoké kvality. Nákup takových bot byl investicí, nikoliv spotřebou, jako dnes. Pro mnohé byly boty tím, čím je dnes auto.

S nástupem sériové výroby se staly boty dostupnější pro všechny. Klesla jejich cena a samozřejmě i kvalita. Trh se přizpůsobil požadavkům mas a množství prodávané obuvi prudce vzrostlo. Většina ševců nedokázala konfekčním produktům konkurovat. Ubylo ševců i jejich zákazníků.

Společnost se změnila. Změny nastaly u většiny produktů. Začala vítězit kvantita nad kvalitou. Tento trend pokračuje dodnes. Společnost si žádá dostatek produktů pro všechny a to rychle, nejlépe hned. Klesá kvalita produktů i lidí a obojího je přebytek. Obojí se spotřebuje a nezůstane po tom nic, tedy kromě odpadu a dluhů.

Převzato z blogu autora


Link | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Afrika v nás

Vydáno dne 26. 10. 2009

Gorila Leto je za nami. A opäť sme videli všetko. Prsia, stehná, zadnice, bicepsy, chlpy, žily krčové i bodybuildingové, minimalizované handričky zarezané do všetkých možných otvorov, hroziace pretrhnutím pri každom pohybe, lýtka vyšmirglované ako aj tie zanedbané, skrátka, oživené obrázky zo Zdravovedy v pohybe. Úchvatné. A zároveň veľmi namáhavé. Ten kto sa chce vyvliecť zo spárov pokušenia a uchovať si akú-takú čistotu v tomto „krásnom novom svete“, sa musí oháňať ako Obi van Kenobi s laserovým mečom. Ešte ani nestihnete odvrátiť pohľad od sporo odetých tahitských domorodiek slovenského pôvodu, inak takto žiačok cirkevného gymnázia a už sa na vás valia kypré pädesiatničky v negližé a v dobrej viere, že sú živým dokladom existencie elixíru mladosti. Po nich nasledujú mamičky v odedzi, za ktorú by ich pán inšpektor pred cca 80 rokmi narýchlo vtlačil do antona, odviezol ku „dvom levom“ a súčinne a súcitne by pohľadkal ich detičky, vzdychajúc nad ťažkým údeľom dietok žien predajných. V zápätí zvodná sedemdesiatnička, vyudená na samotný prah pigmetálnych možností, ladne preklopí vreteno vrások jednej nôžky cez druhú. Jej rozkošná vnučka, rozďavená na lavičke autobusovej zastávky v polohe čerstvej rodičky, si s gráciou šimpanzice šúcha rozčaptanou obuvou šlapkovitého typu svoje dokonale vyvinuté hnáty, by zahnala kýs svrab, či čo.

Celý článek | Autor: BSM | Infomail | Tiskni

* Bojové pole Čechy

Vydáno dne 22. 10. 2009

Topol motto:

Opustíš li mně nezahynu
opustíš li mně zahyneš

Viktor Dyk - Země mluví

Zem koruny svätého Václava zažíva po desaťročiach svoje hviezdne dni a hodiny. Všetky odpútané besy a euro-démoni hŕlia plamene na hlavu jej prezidenta a povesť krajiny, tohoto dnes už bývalého miláčika EU, sa pomaly ale isto prepadá v trasovisku euro-zúrivosti. V Čechách sa bojuje o našu budúcnosť.

Nie je to celý národ kto bojuje. To by sme podliehali klamným ilúziam. Či presnejšie národ v takom ponímaní ako ho postuloval liberalizmus 19. storočia: jeden človek-jeden hlas. Ako múdro vedel stredovek, národy sú tvorené hlavne elitným jadrom, okolo ktorého sa nabaluje spústa balastu a neodvratne aj živly podradné. To platí o každom národe bez výnimky. Kvalita elít je však odlišná. V stredoveku bol za politický národ považovaný len príslušník bojovej alebo duchovnej aristokracie. Tie boli pestované a organizované. Dnes sú skutočné elity roztrúsené ako ostrovy. Dali by sa parafrázovať slová jedného nemeckého dôstojníka, ktorý odpovedal na otázku o ohavnostiach v Tretej ríši: "Pre mňa začína Tretia ríša až tisíc metrov nad morom."

Ano, aj dnes sa začína skutočný národ až tisíc metrov nad morom. Vysoko nad stádnosťou davu, pretekami v konzume a desivosťou úpadku a degenerácie. Tvoria ho tí čo sú schopní skutočne zastupovať národ. Zastupovať a vládnuť znamená konať dobro pre národ a nie počúvať nálady davu, nech je to aj dav celoeurópsky.

Václav Klaus sa prepracoval až do tejto polohy. Je teraz skutočným vládcom národa. Od jeho počínania sa bude odvíjať jeho hrdosť alebo poníženie. A paradoxne aj naše. Je na ňom ako bude ďalej postupovať. Ako napísal veľký český básnik Viktor Dyk: Opustíš li mně zahyneš. Opustiť neznamená len odísť za hranice. Znamená to ponechať svoju vlasť napospas. Ale ona nezahynie, zahynie len ten čo ju opustil. Utopí sám seba v hanbe výčitiek.

Na miesto uvoľnené potom prídu noví skutoční vládcovia národa. Budú bojovať a zvíťazia.

Převzato z webu Sacrum Imperium


Link | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Budete po škole, dokud nebudete zpívat čistě!

Vydáno dne 20. 10. 2009

Fischer Při zprávách o druhém irském referendu k Lisabonské smlouvě jsem si vzpomněl na svá školní léta. Bylo to za chruščovovské euforie, kdy se věřilo, že komunismus, čili "ráj na zemi", už je na dosah ruky. Učili jsme se tenkrát v hodině zpěvu k tomu písničku. Ale ouha - nota falešná. Protože šlo o poslední hodinu toho dne, naštvaná učitelka řekla: "Budete tady po škole tak dlouho, dokud nebudete zpívat čistě!"

Podobnost s irským referendem je samozřejmě "pouze náhodná". "Budete tak dlouho chodit k urnám, dokud nezvolíte správně!" - takový byl smysl opakovaného irského hlasování o LS. Jenže logicky myslícímu člověku by mělo být na základě toho jedno jasné: Evropská unie není společenstvím suverénních států, za něž se vydává. Kdyby tomu tak bylo, potom by výsledek prvního referenda - byť pro mnohé nepříjemný - musel být respektován. To se nestalo. EU proto není ničím jiným než seskupením vazalských správních jednotek pod vedením centrální vlády byrokratů v Bruselu, což je v diametrálním rozporu s ideou otců spoluzakladatelů EU Adenauera či Gasperiho.

Teď zbývá evropským byrokratům vyřešit pouze jeden problém: Tím je český prezident Václav Klaus, tvrdošíjně odmítající připojit pod traktát svůj podpis. Své důvody řekl a není třeba je zde opakovat. Jenže čeští politikové už přemýšlejí nad tím, jak prezidentův podpis "obejít" - již více se jich vyjádřilo, že se dá nalézt právní zdůvodnění, proč prezidentův podpis není k platnosti LS nutný. Když jsou dveře do domu zavřené, vleze se oknem - co na tom, že to je morálka zlodějů a lupičů, jen když se dosáhne cíle. Ústava je takto demonstrativně prohlašována za cár papíru, který k ničemu nezavazuje.


Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Lisabonský týden

Vydáno dne 19. 10. 2009

Lisabon Uplynulý týden zavál do střední Evropy nečekaně mrazivé zimní počasí, které jakoby symbolizovalo mrazivý dech Lisabonské smlouvy, který se už už chystá odnést poslední zbytky naší státní suverenity do vyhřátých kanceláří bruselských unijních paláců. Zastavme se u několika zajímavostí a zdánlivých maličkostí z uplynulých několika dnů.

Již v pondělí jsem zaznamenal v poledním publicistickém bloku na Radiožurnálu veřejnoprávního rozhlasu sportovní příměr novináře přibližujícího předtím obrovskou úlevu všech polských pravověrných občanů, že jejich země se konečně zařadila do konformního stáda smlouvu ratifikujících zemí, čímž ze sebe setřásla pověstného černého Petra. Prý si český prezident Klaus svým požadavkem vynucuje penaltu 16 minut po skončení fotbalového zápasu, což je proti všem pravidlům této hry. Nemohl jsem si nevzpomenout na jiný sportovní příměr, který jsem použil ve svém dopise panu prezidentovi v červenci 2008 po prvním irském referendu – že totiž „stejně jako ve sportu ani v politice druhý pokus o korekci nepříznivého výsledku neplatí“. Současná neúspěšná kvalifikace na fotbalové MS dávala spoustu příležitostí, aby si naši hoši vynucovali opravné zápasy se svými soupeři, když se to napoprvé nepovedlo. Kupodivu ve sportovních kláních nikoho něco takového ani nenapadne. Milovníci sportovních příměrů by si tedy měli pořádně rozmyslet, než něco demagogicky překroutí v módní bič na našeho prezidenta.

Dalším zajímavým postřehem byla trucovitá snaha úřednického kabinetu vymoci si na prezidentovi svatosvatý slib pravého Evropana, že již nebude dál „zlobit“ a jeho podmínky pro ratifikaci Lisabonské smlouvy jsou již vyčerpány. Ostře to kontrastuje s naprosto vágním sdělením, že o prezidentově podmínce bude vláda se svými evropskými partnery jednat. Toto zavání rychle ušitou politickou deklarací, která neposkytne žádné právní záruky, meritum věci nevyřeší, zato dobře poslouží jako další argument ve prospěch urychlené ratifikace hlavou našeho státu. Takovýto „férový“ vládní požadavek by byl krajně podezřelý i pověstným Kocourkovským.


Celý článek | Autor: Tomáš Kaláb | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Placáka ovládla bolest

Vydáno dne 17. 10. 2009

Petra Placáka šokovalo, že český president měl před časem prohlásit, že s podpisem Lisabonské smlouvy si počká na rozhodnutí německého ústavního soudu. Snad by to ani nestálo za komentář, kdyby zároveň nedodal: „Nepamatuji se, že bych kdy v literatuře narazil na případ, že by něco obdobného veřejně prohlásil nějaký domácí kolaborant za protektorátu Böhmen und Mähren.“

Co k takovému očividnému nesmyslu říci, zvláště když je u autorova jména uvedeno, že je historik? Domnívám se zatím, že mu zatemnila mysl bolest z pohledu na Lisabonskou smlouvu mizející díky nekompromisnímu postoji Václava Klause snad už konečně do nenávratna.

Placák dále konstatuje, že je to buranství a provinčnost a že se to netýká jen Václava Klause. Protože jsem jedním z organizátorů akcí občanské iniciativy D.O.S.T. pořádaných na podporu českého presidenta, nepřekvapí mě, až se zanedlouho od Petra Placáka třeba dozvím, že:

„Dějinné skutečnosti nedovedly zde přesvědčiti kliku nepolepšitelných. Žijí si jednoduše ve stavu svého transu dále a lpí s pověrčivostí hodnou politování na svých vysněných představách. Čas však jde přes ně kupředu. Netáže se, zda to neb ono se hodí či nehodí panu „XY“. Čechy a Morava jsou malým kamenem ve velké mosaice „Evropa“. Tento malý kámen bude zasazen do velkého útvaru, určeného Prozřetelností, při čemž je lhostejno, dají-li jednotlivci k tomu radostně souhlas, nebo budou-li činiti opak. Tito pak zůstanou jako intelektuální směsice ležet někde na pokraji silnice naší doby, kdežto ostatní se vřadí mezi údy tvůrčích a tvořících národů Evropy.“

Jen musím Petra Placáka předem upozornit, že to řekl už někdo jiný. A sice (v roce 1941) Wolfgang Wolfram von Wolmar, šéf „skupiny tisk“ v kulturně-politickém oddělení říšského protektora. Už proto - po nějaký čas - raději zůstanu s presidentem Klausem ležet někde na pokraji silnice naší doby, než abych se s historikem Placákem vřadil mezi údy.


Link | Autor: Dr. Ladislav Bátora | Infomail | Tiskni

* Překlad ústavy EU z češtiny do češtiny

Vydáno dne 16. 10. 2009

1) Německo si v Evropě bude dělat co chce. Běda, jestli ne.
2) Francie si v Evropě taky bude dělat co chce, pokud nenarazí na bod 1)
3) Pokud se bod 2 dostane do sporu s bodem 1, platí ZATÍM bod 1 (vono se ještě uvidí...)
4) Na Anglii serem, ta je za vodou.
5) Na Španělsko taky serem, to je za Pyrenejema.
6) Na Itálii taky serem, ta je za Alpama.
7) Na ostatní státy EU serem o to víc, jsou mrňavý a zavostalý a můžou bejt rády, že dostanou čuchnout k prdeli.
8) Státy, zmíněné v bodech 4 - 7 budou radostně odebírat zboží Německa, popř. Francie.
9) Dojde-li ke konfliktu s domácí konkurencí, domácí konkurence se přizpůsobí.
10) Pokud se domácí konkurence nepřizpůsobí, bude zlikvidována.
11) Státy, zmíněné v bodech 4 - 7 budou za všech okolností podporovat prosperitu a hospodářský rozvoj Německa (no jo, dobře, tak teda Francie taky)
12) Dojde-li ke stagnaci či k recesi Německa (no jó, Francie taky) je to vina USA a ostatních států EU. V tom případě Brusel neprodleně zajistí nápravu a potrestání viníků.
13) Rozhodování Bruselu se řídí zájmy Německa a možná i Francie. Bruselský úředník se zdrží jednání, které by mohlo Německo a Francii popudit. Za odměnu dostane čuchnout k prdeli.
14) Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo schvalovat rozhodnutí Bruselu aklamací. Pověřený úředník kontroluje spontánnost projevu. Při nedostatku spontánnosti budou zjištěné nedostatky neprodleně odstraněny (i s jejich nositeli).
15) Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 - 7 mají povinnost vysvětlovat občanům svých států blahodárnost rozhodnutí Bruselu.
16) Občané států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo:
a) držet hubu a krok
b) radostně přijímat a naplňovat všechna usnesení Bruselu
c) pověřeným úředníkům oznamovat osoby, které dle jejich názoru nedostatečně využívají práva dle 16a a 16b.
17) Pokud u občana vznikne podezření na nedostatečné využití práva 16c, bude považován za neuvědomělého a podroben převýchově.
18) Bruselský úředník bude vybírán ze zvláště uvědomělých občanů, pokud Německo a Francie neurčí jinak.
19) Kursy rektálního alpinismu pro uvědomělé občany pořádá každý stát ve vlastní režii pod dohledem pověřeného úředníka.
20) Platnost bodů 3 - 19 se řídí rozhodnutím Německa a Francie.

Link | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Írsky ďalekohľad

Vydáno dne 14. 10. 2009

2 věže Neblahé zakončenie referendového perpetum mobile, ktoré sa odhodlane vrtelo v Dubline a okolí do chvíle kým neboli uspokojené očakávania všetkých euro-komsomolcov, má okrem trpkej príchuti porážky jednu neprehliadnuteľne zaujímavejšiu stránku, ktorá sa s oceľovo-mechanickou nezastaviteľnosťou parného valca, ohlasuje pod balastom žurnalistického a politického blábolenia. Je ňou organická nezadržiteľnosť civilizačných dejov. Zdá sa, že napriek všetkému vypätiu odstredivých síl, cukaniu sa periférií, jungerovských lesných chodcov aj schmittovských partizánov, civilizačný dej neustále konverguje k svojmu organickému určeniu, nezávisle od kultúry, ktoru je vyplnený. Zdá sa, že spoločnosti majú skutočne organický charakter ako tvrdil Adam Mueller alebo Oswald Spengler. Ako obrovské veľryby nesúce stáročiami hejná ľudských parazitov rodia sa, rastú a starnú, až ich more času vyplaví mŕtve na breh, kde sa stanú potravou pre miriády, ktoré hostili.

Výsledky referenda v Írsku sú ďalším potvrdením o nezvratnosti cézarizácie celého euro-atlantického priestoru. O životnom štádiu našej civilizácie, v ktorom sa ocitla. Organizmus našej spoločnosti dozrel do určitého veku. Kolosálna kumulácia moci, neuveriteľné prostriedky k jej uplatňovaniu a vymáhaniu poslušnosti, to priam volá po uzurpácii. Necítime to len my, odporcovia EU z dôvodov kultúrnych, ale cítia to aj samotní euro-komsomolci. S vytrešteným pohľadom, hypnotizovaní kobrou nezvratnosti si kopú vlastný hrob. Keď sa im podarí vytvoriť tak megalomanský štátny útvar, o čom nepochybujem, tak je len otázkou času kedy sa vynorí z vôd gigantická postava vládcu, nečakaného a nevypočitateľného, ktorý im s neúprosnou zákonitosťou zakrúti krkom.


Celý článek | Autor: BSM | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Proč přichází soudce Lynč

Vydáno dne 09. 10. 2009

Lynč Státní systém spravedlnosti se vyvíjí dlouhá staletí. Přímý výkon spravedlnosti existuje od nepaměti. K přímému výkonu spravedlnosti se lidé uchylují vždy, když nefunguje systém, který by ji garantoval.

Mezi kolonisty na americkém kontinentě bylo lynčování běžnou praxí. Jenže tehdy tam ještě neměli policii a soudy.

Každý výkon spravedlnosti je rizikový. Vždy může dojít k potrestání neviného. Spontánní výkon spravedlnosti (lynčování) je zatížen velkou chybovostí. Potrestání neviných je v takových případech velice časté. Vyšetřování zločinu a prokazování viny může omylům zabránit. Proto si i američtí kolonisté vybudovali policejní a justiční systém. U nás byl systém výkonu spravedlnosti vytvořen vládnoucí šlechtou a byl postupně modernizován až do dnešní podoby.

Výkonnost současného systému spravedlnosti je nízká, mnohem nižší než v minulosti. Je to určitá daň za demokracii. V současném systému mají zloději a podvodníci vyšší práva než tomu bylo kdykoliv v minulosti. Paranoidní strach s porušování lidských práv policii téměř paralyzuje. Proto se policie zaměřuje spíše na trestání zakázaných názorů, či hledání pěstitelů zakáných plodin.

Vím, že moje zkušenost s policií není ojedinělá. Už mi zloději několikrát vykradli auto a hlásil jsem to jen poprvé a podruhé. V obou případech mi policisté řekli, že to hlásím zcela zbytečně. Vědí, že pachatele nedopadnou a neusvědčí, i když je znají.


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Svůj k svému

Vydáno dne 01. 10. 2009

Zrádců má novodobá česká historie zřejmě daleko více než hrdinů. Na jednoho Morávka, Palacha, Paumera či dva Mašíny se ihned vynoří množství Moravců, Indrů, Kapků, Fojtíků, Kojzarů atd... Právě mezi ně kvačí v posledních týdnech stále se zrychlujícími rádoby eurokomisařskými mílovými kroky bohužel stále předseda ODS Topolánek.

A družina, k níž se chce připojit, není z historického hlediska ledajaká. Snad prvním, kdo byl u nás nařčen ze zrady a odpovídajícím způsobem potrestán, byl muž, jehož výročí slavíme 28. 9. coby státní svátek (jak příznačné). I oslavovaná doba husitská je plná obvinění ze zrady a započítáme-li do ní i vládu Jiřího z Poděbrad, darmo mluvit - ,,Mrvovský typ" má dlouhý rodokmen.

Topolánkem však české jidášství získalo novou kvalitu. Poprvé se proti zájmům své země postavil kvůli osobnímu prospěchu věrolomně postavila tak vysoce postavená osoba, aniž by byla v očividném fyzickém ohrožení. Mnozí mohou namítnout, že Beneš či Jakeš také ve vysokých funkcích podobně selhali, oba dokonce opakovaně. Přesto se domnívám, že Topolánek je úplně jiný kalibr. Proč? Přeci proto, že důsledky jejich činnosti byly předvídatelné, u Beneše od roku 1943 (podpis smlouvy se SSSR), u Jakeše již z toho, že to byl přesvědčený komunista, u kterých láska k Sovětskému svazu překrývala všechny ostatní city, včetně lásky k vlasti.

To Topolánek je úplně jiný kalibr. Není to tak dávno, co byl vlajkonošem národního zájmu v ODS a Lisabonskou smlouvu za mrtvou označil ještě v prosinci loňského roku. A nyní je právě on hlavním tahounem republiky k podpisu tohoto dokumentu, kterým fakticky zanikne naše suverenita. Takový veletoč snad česká historie nezná.

Je známo, že do Brusele odcházejí většinou politici, kteří ve svých zemích selhali. Naši zástupci Pilip a Špidla toho budiž důkazem. V Topolánkovi získá tato tradice důstojného pokračovatele. Měl by si však vzpomenout na osud mnohých českých Quislingů. Zapomnění a pohrdání bývalo často tou lepší variantou z toho, co jejich zradu následovalo.

Táhni tedy do Brusele, Topolánku. Sám sis tento směr zvolil, stejně jako havlovskou ekipu, která Tě na této cestě již nějaký čas doprovází.


Link | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Petráčkův nonsens a Fischerova zahřátá pryčna

Vydáno dne 20. 09. 2009

Zbyněk Petráček přispěl do mediální disputace nad reálností zákazu Dělnické strany svým příspěvkem (Dělnický reparát), v němž si všímá především toho, jakým způsobem se naše ministerstvo vnitra vypořádalo s chlapci ze svého právní odboru, jimž se podařilo předešlý návrh zákazu zmršit způsobem až neuvěřitelným.

Pan Petráček zastává názor, že tentokrát to dopadne jinak, neboť, a teď pozor, cituji, „Máme-li premiéra, který by byl sám postižen norimberskými zákony, vsaďme výplatu, že zákaz fanoušků "konečných řešení" si ohlídá.“ Časová posloupnost historických událostí tu dostává těžce na frak. Neboť v nacistickém Německu vznikly první koncentrační tábory dávno před norimberskými zákony a první, kdo do nich doputoval, byli vedle nacionálně socialistických disidentů především komunisté. Lidé postižení rasovými zákony by měli smůlu. V okamžiku jejich příjezdu do koncentráku by se už na nejlepší pryčně dávno vyvaloval soudruh Fischer.


Link | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.