Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 626 nalezených)

Uvahy

* Slovo o Janovu

Vydáno dne 17. 11. 2008

specnaz V politických procesech jsou odsuzováni muži, jejichž názory nemůžeme zcela sdílet, ale které musíme pro pevnost jejich postojů obdivovat a vzdávat jim úctu, k tříletým trestům natvrdo za psaní internetových časopisů, dvěma letům za organizování legální demonstrace, 20 měsícům za pokojnou chůzi s transparentem v rukou či dalším 20 měsícům za krátké rukávy košil, jež v teplém květnovém dni odhalí příliš mnoho z tetování. Nemávejme nad tím rukou, neříkejme, že se nás to netýká. Řadu věcí, které děláme, lze s trochou zlé vůle zahrnout pod stejné paragrafy. Víme dobře, že jsme pod dohledem, že vše, co děláme, je sledováno, že třísky už létají také v našem lese.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Ak by ženy mužov nezaťažovali malichernými otázkami...

Vydáno dne 09. 11. 2008

Ak by ženy mužov nezaťažovali malichernými otázkami (požiadavkami, príkazmi), dnes nemusela byť svetová kríza a Mesiac či Mars už mohol byť osídlený ľuďmi

Motto č.1: Sv. Pavol odpovedal Grékom na ich sťažnosť, že im ženy rozvracajú cirkev: " Neberte ženy na zhromaždenia. Keď sa budú pýtať čo bolo, povedzte im, vypočujte ich názory" ale nikde sv. Pavol neradil, že by mali s nimi viesť jalové diskusie.


Celý článek | Autor: Ing. Lubomír Balvín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Pravda o Kunderovi a RKZ

Vydáno dne 19. 10. 2008

Rukopis královedvorský Policejní záznam z 50. let 20. století o udání západního agenta snažícího se o ubytování u známé na pražských vysokoškolských kolejích vyvolal v posledních dnech ve veřejné debatě vášně, které si přímo říkají o srovnání s vášnivými spory o Rukopisy královedvorský a zelenohorský. Okolnosti sporů o pravost RKZ a Kunderova udání jsou nutně v mnohém nesrovnatelné, soustředím se však na analogie, které považuji za významné, zajímavé a možná i příznačné pro charakteristiku vývoje české společnosti.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Přistěhovalectví zabíjí ekonomiky i národy

Vydáno dne 19. 10. 2008

Warning moslems Co pro Českou republiku bude znamenat realizace nedávno přijaté novely zákona o zaměstnanosti z dílny ministra Nečase? Mnozí hovoří o katastrofě a varují před situací ve Velké Británii, nebo Francii, kde imigrace mění tvář zemí k nepoznání. Pro jiné je takové varování zbytečným populismem a program „zelených karet“ považují za vhodnou příležitost, jak do ČR dostat odborníky, kterých se nedostává. Čísla a zkušenosti s podobným „otevřením vrátek“ ovšem hovoří proti nim. Současné přistěhovalectví je jasně negativní jev, byť je mylné považovat za hlavní viníky samotné imigranty.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Nic než národ, nic než vývoz a další jednoznačné pravdy

Vydáno dne 29. 09. 2008

statniznak Heslo „Nic než národ“, pok kterým mimojiné vychází už přes deset let obnovená Národní myšlenka a je často používáno různými skupinami národovců bývá zároveň použito jako velmi jednoduchý argument k prokázání škodlivosti, nízké inteligence či rovnou nebezpečnosti svých nositelů. Skutečný význam onoho hesla musíte začít vysvětlovat doslova od Palackého, který kdysi prohlásil „Nic než národ má právo na existenci“. Stejně jako poměrně individualistický a konzervativní kolektiv Národní myšlenky tím docela jistě nemínil, že veškeré ostatní existence mají být zardoušeny, zničeny, ušlapány nebo alespoň ušlápnuty. Původním smyslem hesla je spíše obhajoba samotného práva národa na existenci, které bylo popíráno částí mocných sil (alespoň u toho českého národa) v době Palackého stejně jako v době naší.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Staré známé praktiky

Vydáno dne 05. 07. 2008

Uncle Sam Co všechno ještě neznáme o naší minulosti, a přece tak výrazně ovlivňuje přítomnost! V těchto dnech čtu knihu Františka Augusta: "Ve znamení temna (Sovětská podvratná a špionážní činnost proti Československu v letech 1919-1968, vydala Votobia 2001" a i pro člověka, který se o historii tohoto období přinejmenším soustavně zabývá, jsou některá fakta a svědectví, v ní obsažená, natolik objevná a šokující, že mi to nedá a v následujících několika řádcích se pokusím nejen popsat své dojmy z četby této knihy, ale i zamyslet se nad některými dle mého shodnými rysy doby tehdejší a nynější.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Pax Americana – past na Evropu (a Asii)?

Vydáno dne 18. 05. 2008

pax americana Pax Americana – "svět podle Ameriky“, mír po americku, či globální vize celosvětového řádu pokoje a demokracie? Výklady jedné z nejvýznamnějších a nejpromyšlenějších geostrategií dvacátého století (a dost možná jedné z nejvýznamnějších) se různí. Sama sebe však definuje více než jasně – Pax Americana představuje americkou geopolitickou vizi nového světového řádu, pod taktovkou právě Spojených států amerických.

Celý článek | Autor: Karel Kaiser | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Přišli jsme již zcela o iluze? Nejen básníci o ně přicházejí…

Vydáno dne 27. 04. 2008

statniznak ,,Bez snů a ideálů nelze být člověkem.“

,,Neodpoutávej se nikdy od svých iluzí. Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.“


Před pár dny jsem se náhodou setkala s člověkem, jehož pohled na dnešní stav věcí ve mně vyvolal dosti smíšené pocity a rozmluva s nímž mi poskytla nejen látku k tomuto článku.

Celý článek | Autor: Kateřina Bartošová | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Principy nemravné politiky

Vydáno dne 25. 04. 2008

Špiclové Lobbyizmus, kdysi ošklivé a odsouzeníhodné slovo, se stalo normálním. Není na to trest, a co není zakázáno zákonem, je dovoleno. Politici si nenastavují přísnější morálku než obyčejní občané, nemají morální pravidla, která by měla pro ně platit s větším akcentem, než pro občany. Zdá se, že je to spíše naopak.


Celý článek | Autor: Vlastimil Podracký | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kam kráčíš ODS?

Vydáno dne 07. 04. 2008

Parecek k pohledani Není žádným tajemstvím, že občané dávají ve volbách přednost těm politickým stranám, které už znají z parlamentu či vlád (potažmo z médií) a které jim připadají dostatečně silné, aby mohly takříkajíc „zabodovat“. Osobně tento sklon ke stádnímu chování nechápu, zejména ne s ohledem na převažující nespokojenost obyvatelstva se stávající politickou scénou, ale ať se mi to líbí nebo ne, prostě to tak je. Lidé sice vliv vlastní volby hodnotí skepticky, ve stylu známého rčení: „My to nezměníme!“, zároveň si však svého hlasu cení natolik, že se ho bojí takzvaně „zahodit“ tím, že by volili nějakou málo známou mimoparlamentní stranu (např. PaS) a raději vybírají v „tradiční“ nabídce jakési „menší zlo“, takže se pořád točí do kola odéesáci, socani, komouši, havlisti (pod různými názvy) a lidovci. Jaksi předem se přitom počítá s tím, že tyto strany nejsou žádným ideálem, a že mnohé předvolební sliby nikdy nesplní. Je to už takový folklor a lid to (bohužel) snáší trpělivě.

Celý článek | Autor: Petr Bahník | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Expanze NATO u Černého moře: nečestný risk

Vydáno dne 04. 04. 2008

Srdja Trifkovic Prezident Bush toto pondělí vyrazil na cestu po Evropě, během které navštíví i summit NATO v Rumunsku. Jeho první zastávka bude na Ukrajině, kterou by rád, spolu s další bývalou sovětskou republikou v oblasti Černého moře, Gruzií, viděl v NATO. Je to jako déja-vu, stále znovu: Moskva trvá na své opozici k rozšiřování NATO na svůj „zadní dvůr“, ale Washington přesto pokračuje a Rusům šeptá konejšivá slůvka. Viděli jsme to v roce 1996, když Bill Clinton porušil jasnou dohodu o nerozšiřování uzavřenou jeho předchůdcem, a pak znovu v roce 2004. Pan Bush to zkusí zase, až se potká s prezidentem Putinem v černomořském letovisku Soči tento týden. Ale nebude to fungovat: Putin pozná protiruskou intriku, když jí vidí, a nepřipustí cordon sanitaire (soustava států izolujících jiný stát – pozn. překl.) ve svém jižním podbřišku.

Celý článek | Autor: Srdja Trifkovič | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Dokaž mi, že ziješ lépe. Zn. demokracie

Vydáno dne 23. 03. 2008

bush_democracy V souvislosti s americkým radarem bývá často neprávem opomíjena otázka, že přistoupením na jeho vybudování u nás vyjadřujeme souhlas se současnou zahraniční politikou a zahraničně-politickou orientací USA. Je velká škoda, že debata pozbývá prostoru, kde by akcentovala právě tyto otázky. Současná americká politika pod vlivem neokonzervativní agendy staví Spojené státy do role světového četníka, mocnosti, která má poslání šířit „univerzální platnost“ západních a demokratických hodnot, státu, který bojuje za „civilizaci.“ Čím ale tato civilizace je a má právo svými měřítky poměřovat a korigovat ostatní?

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Potrat zdravého rozumu

Vydáno dne 09. 03. 2008

Smrt Evropy Před několika málo dny vysoudila mladá žena, podle známých zpráv zřejmě relativně spokojená a milující matka osmiletého dítěte, náhradu od nemocnice za způsobenou škodu – a sice za nepovedený potrat. Žena před lety byla v nadějném očekávání, které se ovšem jí zdálo zřejmě dosti beznadějné, a podstoupila interrupci; zákrok ovšem usmrtil jen jeden plod ze dvou. Dvojčata se tedy nenarodila, ovšem jedno dítě ano. A právě kvůli němu, jež ovšem vychovává a snad má ráda (budiž to oběma přáno), vedla matka soudní při s nemocnicí. Tato událost odkrývá dva ze základních problémů dnešní doby.

Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Macht Arbeit frei?

Vydáno dne 12. 02. 2008

cenzorship Je tiež nevyhnutné rozlišovať medzi povrchnou symbolikou, ktorá nacizmus pripomína, no vyskytuje sa v úplne inom kontexte a neadekvátnymi reakciami, ku ktorým takáto symbolika smeruje. Inými slovami, neprimeraná poľovačka na ľudí, ktorí sa možno len z vlastnej blbosti (ako tá televízna moderátorka) previnili voči politickej korektnosti, by nás mohol doviesť k správaniu, ktoré by mohlo pripomínať práve fašizoidné praktiky.

Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Budeme islámským státem?

Vydáno dne 29. 01. 2008

Warning moslemsProboha, proč bychom nemohli být islámským státem? Patřili jsme již kdysi Avarům, pak po nějaké době Rakousku-Uhersku, Německu, Rusku, nyní Američanům a za čas, po vyhlášení samostatnosti Kosova, jeho přijetí do NATO a EU můžeme připadnout k Albánsko-turecké islámské federaci, bránící civilizovanou západní Evropu před zhovadilým a necivilizovaným pravoslavným Ruskem.


Celý článek | Autor: Josef Dolejší | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.