Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 626 nalezených)

Uvahy

* Jan Kučera: zbytečná smrt za zbytečnou stranu

Vydáno dne 28. 01. 2008

Jan KučeraMohl jsem si ušetřit práci a vystačit si s několika obrázky. Stačilo projet stránky antifašistických skupin a ze široké nabídky oslavující násilí stačilo převzít pár rázných a výhružných sloganů. Mohl jsem třeba zkombinovat heslo "Tam patříš" s výmluvným obrázkem černé rakve na příbramském hřbitově. Mohl jsem si také vypůjčit obrázky z internetového alba zabitého antifašisty; šikovná je třeba ta, kde pózuje na hřbitově. Připsalo by se třeba "Nejsi tu trochu brzy?" a děti by se bavily. Ale děti mají být zticha, když mluví muži.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Mona Lisa a růžová lobby

Vydáno dne 19. 01. 2008

Mona Lisa Svět teď obletěly zprávy o vědecké studii potvrzující, že slavný obraz Mona Lisa Leonarda Da Vinciho skutečně zobrazuje ženu jménem Lisa. Konkrétně Lisu Gherardiniovou. Ta ostatně až do nedávna byla považována za nejpravděpodobnější předobraz slavného portrétu. Lisa Gherardini se vdala za Francesca del Giocondo, přičemž obraz zachycující její nepojmenovatelný úsměv (vědoucí? trpký? ironický? nejistý? a je to vůbec úsměv?) byl alespoň v Itálii a ve Francii vždy nazýván "Gioconda".

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Novoroční zamyšlení

Vydáno dne 04. 01. 2008

Bojovník Bývá zvykem, když se uzavírá starý rok, trochu se zamyslet nad tím, co nám přinesla minulost a jaké výhledy nás těší či trápí v očekávání roku příštího. Podle prezidenta Václava Klause byl rok 2007 tím nejlepším, co nás Čechy dosud potkalo. Jde asi o to, z jakého úhlu se věci posuzují. Pokud člověka zajímají pouze statistické ročenky ekonomického růstu a hodnotu svobody přepočítává na množství materiálních statků v soukromém vlastnictví bohatých jedinců, potom to tak asi může vypadat. Já ale názor pana Klause nesdílím.

Celý článek | Autor: Radim Lhoták | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Neblahé očekávání v roce 2008

Vydáno dne 02. 01. 2008

statniznak Zase mi některý z mých přátel vyčte, že oblékám novoroční úvahu do historického klišé. Advent jsem totiž strávil čtením knihy sice již letité, ale zato tím více hrozné (vydána poprvé v roce 1991). Autorem je Podiven a nese název „Češi v dějinách nové doby (1848-1939)“. V konkrétní podobě se jedná o autory tři – MUDr. Petra Příhodu, PhDr. Milana Otáhala, CSc. a docenta JUDr. Petra Pitharta. S ohledem na posledního jmenovaného jsem nic dobrého neočekával, nicméně to co jsem četl, překonalo všechna moje nejhorší očekávání. Kniha mající mít charakter rukověti nebo rozsáhlé eseje je slovně dobře napsané vyprávění, ve kterém se obsahově míchají fakta s polopravdami a končí lživými, ničím nepodloženými závěry.

Celý článek | Autor: Mgr. Jan Skácel | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Je výraz „politicky nekorektní“ jen pouhé klišé?

Vydáno dne 17. 12. 2007

pc Zdá se, že v poslední době se s výrazem „politicky nekorektní“ zvláště v internetovém prostředí doslova roztrhl pytel. Ostatně stačí si zadat nějakého vyhledavače tento výraz a uvidíte sami. Jen pro ilustraci už dlouhou dobu s takovýmto podtitulkem vychází Zvědavec, existuje zajímavý blog Nekorektně, Britské listy publikují sérii kreslených vtipů, které označují za politicky nekorektní, při nedávné procházce po městě jsem spatřil samolepky propagující web AlterMedia Česká republika, jak jinak než s nápisem „politicky nekorektní“, a je i velká spousta jiných případů dokládající časté užívání tohoto výrazu.

Celý článek | Autor: Jakub Malinovský | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Politická korektnost a komunistická zkušenost

Vydáno dne 11. 12. 2007

pc Lidé Západního světa jsou dnes obvykle politicky korektní. Také jsou většinou přetolerantní k jiným kulturám. Byli tak postupně vychováni levicovým liberalizmem v době, kdy komunisté nás vychovávali ke xenofobii ke všem projevům nekomunistického světa. Pro západní Evropany je to výborná příprava k otevřené společnosti, ve které prý stát bude multietnický a multikulturní. V takové společnosti je jedno, kdo je soused. Stačí nějaká základní pravidla vzájemného soužití a jinak už není nic potřebné. Evropané budou postupně vymírat a ustupovat, ona hodná a dříve Evropany utlačovaná cizí etnika postupovat. Postupně se prý smísíme ve víru multikulturalizmu a multietnicizmu v jeden celek čehosi, co vlastně ani nedovedeme odhadnout. Jak skvělá budoucnost!

Celý článek | Autor: Vlastimil Podracký | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Problém je, co si pod „fašismem“ kdo představujeme

Vydáno dne 11. 12. 2007

Svoboda projevu Jak se dalo čekat, „boj o Prahu“ svedený 10.11. 2007, předmětem nesčetných sporů a diskusí a to prakticky nad každým aspektem zmiňované akce. Nezačal vlastně ani pořádně pracovní týden a už se vedly mediální přestřelky nad tím, zda lze „militantní antifašisty“ považovat za úctyhodné bojovníky proti „bujícímu hnědému extremistickému moru“, nebo jen za stejné násilníky, byť s opačným znaménkem, kteří využívají pietních akcí a ožehavých celostátních problémů k lidově řečenému „přihřívání si vlastní polívčičky“. Dá se říci, že tento spor se zdá být jakýmsi nejmedializovanějším vyústěním sobotní akce v různé diskuse a debaty. Je „antifašismus“ úctyhodný postoj, nebo jen lexikálně líbivá zástěrka totalitních choutek (byť stokrát fašismu a nacismu nepřátelských)?

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Být či nebýt aneb Evropa končí, předpovídá Mark Steyn

Vydáno dne 10. 12. 2007

Sparťani Kanadský politický žurnalista a kulturní kritik Mark Steyn napsal pozoruhodnou knihu s názvem "America Alone: The End of the World as We Know It", tedy "Amerika osamocena: Konec světa, jak ho známe". Nabízím zde hrst myšlenek a citátů z knihy, žel, nepřeberné množství humoru jsem musel vynechat. Roky a roky se lidé báli "atomu", totální devastace světa, hlavně ze strany Thatcherovského a reaganovského teroru, protože oni ten "atom" vlastnili. Teď, když jej vlastní Kim Jong - Il a ajatoláhové, tak se lidé poněkud uklidnili. Čeho se teď budeme bát? No vždyť víte: změny klimatu přece. Konec světa je opět na dosah! Utečme do hor!

Celý článek | Autor: Astride Wenigerová - Noga | Infomail | Tiskni

Uvahy

* „Antidiskriminační zákon“ - součást pohřebních písní Evropy

Vydáno dne 21. 11. 2007

Křižák Kauza Čunek mi byla od začátku podezřelá. Proč hned na začátku bylo obvinění z korupce, neprokázané a přitom stále mediálně propagované? Něco se chystalo. Ach, ano, dočkal jsem se. Pan Čunek bral sociální podporu a přitom měl na kontě miliony. Ještě předtím se media snažila jeho výroky, vytrženými ze souvislosti, dokázat, že pan Čunek je rasista. Ta úporná snaha, to přece není jen tak! Co bude dál? Ano, dalším bodem hry byla „křišťálová noc“, která měla dokázat, že u nás není rasista jen Čunek, ale i jiní výtečníci.

Celý článek | Autor: Vlastimil Podracký | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Hrobník Bém, "čumilové", propadák a diletantství

Vydáno dne 19. 11. 2007

Bem Tak nám chce "nejpopulárnější politik" Pavel Bém zrušit teprve nedávno zřízený Hyde Park. Pražský primátor se tak připojil ke kontroverzní řadě svých "nejpopulárnějších" předchůdců, jimiž byli např. Vlasta Parkanová, Stanislav Gross, Václav Fischer či Petra Buzková, kteří prosluli nejroztodivnějšími excesy, a přesto je respondenti(?) opznačovali za národní oblíbence. Co dodat? Snad jenom to, že je s podivem, že nikdy nebyl "nejpopulárnějším politikem" ústavy pro tvorbu, pardon výzkum veřejného mínění stvořen Vladimír Mlynář. Že by by i drzost "nezávislých výzkumníků" měla své hranice?

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kde sa berú neonacisti?

Vydáno dne 12. 11. 2007

Odpor Česká republika tento víkend žila pochodom neonacistov naprieč Prahou pri príležitosti tzv. Krištáľovej noci. O týždeň by sa mala v Bratislave udiať podobná akcia, organizovaná ľuďmi z prostredia Slovenskej pospolitosti. Kde sa títo „hnedí“ berú?

Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Je proces s Brožovou Poledňákovou politickým procesem?

Vydáno dne 05. 11. 2007

Brozova-Polednova Je snad odsouzení Ludmily Brožové Poledňákové bodem zvratu v naší justici? Vždyť dříve něco takového nebylo možné! Proč čekaly justiční orgány až na rok 2007? Proč nebyla Brožová odsouzena už v r. 1990? Je to politický proces na usmíření pravicových sil a zahraničních tlaků? Nebo je to nový začátek?

Celý článek | Autor: Vlastimil Podracký | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Ospravedlnenie Dr. Watsona

Vydáno dne 05. 11. 2007

Pre Dr. Watsona, 79-ročného nositeľa Nobelovej ceny 1962 za medicínu a za jeho objav dvojhélixovej štruktúry DNA, sa október stal najnižším bodom jeho briliantnej kariéry. Mesiac začal jeho cestou do Londýna, kde robil reklamu svojej knihe "Avoid Boring People: Lessons From a Life in Science" a kde prednášal nabitej sále v prestížnom vedeckom múzeu. To mala byť pre autora cesta ako krásny sen. Ale minulý týždeň jeho prednášku a túru zrušili a skončilo sa jeho 40-ročné pôsobenie vo funkcii kancelára laboratória Cold Spring Harbor na Long Islande. Všade v Británii ho teraz odsudzujú ako rasistu.

Celý článek | Autor: Patrick J. Buchanan | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Holý zadek houmlesův a nevládní limuzíny

Vydáno dne 21. 10. 2007

Homeless V jedno docela nedávné říjnové úterý jsem se natolik opozdil při ranní cestě do práce, že jsem se v pražské tramvaji svezl i s bezdomovcem, který měl doslova holý zadek. Bezdomovcům se říká také houmlesové asi proto, že poměrně nedávno byly doby, kdy jev bezdomovectví existoval v tak mizivé míře, že na něj čeština neměla vlastní zaběhlé slovo. Komunistická propaganda navíc ráda poukazovala na existenci lidí bez domova coby důkazu špatnosti kapitalismu, imperialismu, atd. a to zejména v USA - odtud počeštěný pojem "homeless". Své ranní opoždění zmiňuji proto, že v tramvajích zhruba mezi šestou a osmou hodinou ranní houmlesy zpravidla nepotkáte. Po osmé se pravděpodobnost takového setkání naopak zvyšuje každou minutou. Alespoň podle mých několikaletých pozorování. Okolo šesté zřejmě vyjíždějí nové soupravy a než bezdomovci po probuzení v nočních linkách přesednou do nových vozů, věnují nějaký čas ranní debatě na čerstvém vzduchu - odpozorováno z cest přes Václavské náměstí a kolem Hlavního nádraží. Po avizované akci městských strážíků se podle novinových zpráv promořenost nočních tramvají houmlesy snížila a v noci již lze cestovat tramvají i bez anestézie čichových buněk.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Liga proti všemu?

Vydáno dne 05. 10. 2007

Liga proti antisemitismu Prvního května 2007 byla v Plzni slavnostně založena organizace Liga proti antisemitismu. Své založení komentovala následujícími slovy: „Hluboce znepokojeni sledujeme rostoucí projevy antisemitismu a antijudaismu v naší společnosti. Nechceme nečinně přihlížet a jsme odhodláni proti těmto sociopatologickým jevům důrazně vystupovat všemi legálními způsoby“. Liga zmíněným neduhům tak podle vlastních slov hodlá čelit „osvětovou činností“, „monitorováním veškerých médií“, „působením ve školách na nejmladší generaci“, nebo „pořádáním každoročních kolokvií o soudobém rasismu“.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.