Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 626 nalezených)

Uvahy

* O postmoderním Trautenberkovi

Vydáno dne 17. 01. 2007

Prezidentův novoroční projev a výhrady, které vyslovil k podobě vlády navrhované designovaným premiérem Topolánkem a zejména k nominaci senátora Karla Schwarzenberga na post českého ministra zahraničí rozbouřily na přelomu let 2006 a 2007 českou politickou scénu. Věnuje se jim více pozornosti než snad již stokrát změněným a na hlavu vzápětí postaveným prohlášením politických stran o podobě budoucí vlády. Reakce na prezidentovy výroky zveřejňované v nejsilnějších médiích byly z největší části velmi záporné, pohrdavé a odmítavé. K nejkurióznějším, ale zároveň typickým příkladům lze řadit komentář Hospodářských novin z 29. prosince 2006, z něhož vyplývá že ten, kdo dnes uvažuje jako prezident, je zřetelně zpozdilý pod vlivem komunistické výchovy. A prezident prý dokonce je pod vlivem Večerníčků, konkrétně těch o Krakonošovi, podle něhož ztotožňuje senátora Swarzenberga s postavou Trautenberka.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Nezávislá média - základní pilíř Systému

Vydáno dne 23. 12. 2006

MF Dnes Všem, kteří alespoň trochu přemýšlejí o podstatě fungování společenského zřízení, ve kterém dnes žijeme, je za předpokladu, že jsou k tomu intelektuálně disponováni, jasné, že existuje zásadní nesoulad mezi obecně proklamovanými ideály a každodenní praxí. Znovu zažíváme to, co jsme si mysleli, že už se po roce 1989 nemůže opakovat. Ideje jako právní stát, demokracie, občanské svobody včetně politických, jež byly obecně přijímanými hodnotami, pohánějícími občany státu k usilováni o změnu, byly prohlášeny za realizované a stala se z nich nezpochybnitelná dogmata. Prostřednictvím základního pilíře nového Systému - tzv. nezávislých médií jsme dnes a denně ujišťováni, že žijeme ve svobodném, demokratickém a právním státě, přičemž veškeré informace, které by mohly třeba jen malinko vést k zpochybnění těchto dogmat, jsou s Koniášskou zarputilostí cenzurovány. Samozřejmě, lze namítnout, že nějaký prostor pro skutečnou svobodu jedince zde díky novodobým možnostem vědy a techniky přece jenom je. Na tom však Systém žádnou zásluhu nemá, to prostě přináší technický pokrok, ba naopak, je stále více zřejmější, že snahou Systému je tyto možnosti prostřednictvím cenzury internetu "po čínsku" omezit.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Přiznání: Biji svou ženu

Vydáno dne 13. 12. 2006

gender Nebo matku. Ještě to nevím přesně, ale raději to osvětlím postupně. Dnes ráno jsem se probudil jako jindy. Okolo poledne, akorát k obědu (připraveného ženou, která od 5ti rána uklízí a vaří – tak jak to je u nás doma již tradicí). Dosud nic nenasvědčovalo mimořádné události, které se teprve stanou. Kosti od oběda jsem spolu s ostatními zbytky rozhodil po zemi (ženy je třeba trénovat – jinak bychom za chvíli žili v chlívku, že pánové?). Unaven obědem jsem se líně přesunul k PC, abych si pročetl internet. Žena se mezitím přesunula ven kopat studnu.

Celý článek | Autor: Petr Tryščuk | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Mašínové? Samozřejmě hrdinové

Vydáno dne 06. 11. 2006

masinove Mají členové odbojové skupiny vedené bratry Mašíny nárok na vyznamenání, jsou jejich činy ospravedlnitelné, máme je považovat za hrdiny, či sprosté vrahy?Takové otázky a mnohé další již notoricky provází (bohužel vždy) chvilkový mediální zájem o tuto kauzu, spojený vždy buď s blížícím se udělením státních vyznamenání, či pokud některý z aktérů občas vystoupí v nějakém českém médiu. Nejinak je tomu letos. Zatím poslední ožehavá diskuse na toto téma proběhla asi před půl rokem, kdy se Josef Mašín ml. nechal v televizi slyšet, že považuje Václava Havla za slabého politika, který zradil český národ tím, že adekvátně nepostihl komunistickou stranu a který nese lví podíl na nepotrestání mnohých komunistických zločinců.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Rozpuštění KSM není důvod k oslavě, ale k úlevě

Vydáno dne 03. 11. 2006

stopkom Právě jsem dočetl rozhovor se soudruhem Krajčem, předsedou zakazovaného KSM a jsem si skoro jistý, že se sám právě nyní věnuji něčemu velmi malichernému. Skutečně důležitá práce není diskutovat s panem Zálomem, ale důsledně a opakovaně ukazovat, že zmatenci a/nebo zločinci typu soudruha Krajča jsou pomýlení a nebezpeční. Nicméně přidržím se původního záměru komentovat text pana Záloma „Rozpuštění KSM – není co oslavovat“ (http://neviditelnypes.zpravy.cz/pravo-rozpusteni-ksm-neni-co-oslavovat-fcn-/p_spolecnost.asp?c=A061026_120524_p_spolecnost_wag).

Celý článek | Autor: Jan Kubalčík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Liberálna tolerancia

Vydáno dne 01. 11. 2006

stampliberals Súčasný liberalizmus stavia rozmanitosť a toleranciu nado všetko – ibaže to, čo nazýva týmito menami je niečo celkom iného, ako to, čo tieto slová vždy znamenali. Jeho rozmanitosť dnes poškodzuje a diskriminuje obyčajných ľudí, jeho tolerancia potrebuje zvláštny newspeak, kvóty a povinný tréning v správnych názoroch. Súčasné liberálne totemy a tabu neponechávajú ľudom možnosť robiť to, čo sami chcú. Zákazy, malé aj veľké, sa násobia. Zvonku tieto pravidlá vyzerajú dosť svojvoľne: zbožnosť je zakázaná, poučenie o používaní kondómov sa stalo povinnosťou, fajčenie a nosenie kožuchov je ohavnosť, potraty a homosexualita základné práva.

Celý článek | Autor: James Kalb | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Co by se stalo, kdyby Spojené státy nevtrhly do Iráku?

Vydáno dne 23. 10. 2006

Islamofasiste Mnohé věcí by dopadly jinak, kdyby se George W. Bush na jaře 2003 rozhodl proti invazi do Iráku. Z některých hledisek by situace byla horší. Irácké obyvatelstvo by stále ještě trpělo pod totalitní vládou Saddáma Husajna. Vratká ekonomika, bomby v autech a etnické nepokoje, kterým dnes čelí Iráčané, představují mnohem menší zlo než chudoba, bezpráví, brutalita a barbarství, které bylo jejich údělem od roku 1979 do roku 2003. Regionální bezpečnost by byla ohrožena. Saddám Hussein napadl dva suverenní státy (Írán v roce 1980 a Kuvajt v roce 1990) a vypálil rakety proti dvěma dalším zemím (Saudská Arábie a Izrael). Je vysoce pravděpodobné, že by znovu projevil svou agresivitu, tentokrát možná ve snaze zabránit přepravě ropy přes Perský záliv. Kromě toho sponzoroval sebevražedný terorizmus proti Izraeli a udržoval úzké vztahy s brutálním režimem Bašíra Assada v Sýrii.

Celý článek | Autor: Daniel Pipes | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Levice pro chudé a pravice pro bohaté

Vydáno dne 18. 10. 2006

znak Nálepkování je zjednodušující a díky lidské pohodlnosti také velmi účinné. Lidé mají dost vlastních starostí a nebudou plýtvat svou vůlí a časem. Rádi přijmou zjednodušené vzorce pohledu na věc, než by se jí museli sami zabývat. Bohužel díky přirozenému přejímání jednoduchých hodnocení okolních věcí stále přežívá zavádějící pohled. Díky němu lidé nakonec věří, že jejich zájmy prosazuje někdo, komu jsou v skutečnosti úplně cizí. Díky tomuto značkování udržujeme mezi sebou stále bariéry. Odháníme se, kryjíc se průhlednou záminkou, že se přece nelze spojit s flanďáky, bolševiky, liberály, extrémisty…

Celý článek | Autor: Milan Tobiáš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Islám v Evropě: nehraje se o náboženství, ale o moc

Vydáno dne 26. 09. 2006

Islamofasiste Jak bojovat s militantním islámem? Tuhle otázku si klade David Warren v článku ve Western Standard z února 2006. "Po čtrnáct staletí se islámské válečné umění skládá ze tří stupňů: 1. Poznej a otestuj nepřítele; 2. Je-li rozhodný, podraz jej, zraň a uteč. 3. Není-li silný, zteč ho." "Dnešní islamismus", říká David Pryce-Jones v časopise Commentary (Prosinec 2004), "lze charakterizovat jako snahu odčinit a zvrátit dávnou porážku, kterou muslimské říši uštědřila evropská, tj. Západní civilizace." A pokračuje: "Svým globálním dosahem a agresivními záměry nese islamismus podobu s jiným nadnárodním systémem - s komunismem. Stejně jako dříve komunisté i dnešní islamisté se považují za aktéry apokalyptického zápasu, v němž se od každého jednotlivce, ať už je kdekoli, očekává, že se bude chovat jako frontový voják, a teror je považován za naprosto přípustný prostředek k vítěznému završení války."

Celý článek | Autor: Astride Wenigerová - Noga | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Apologeti islámu : jak nám vlastní lidé vráží nože do zad

Vydáno dne 23. 09. 2006

Islamofasiste 11. září jsme si připomněli velmi smutné páté výročí teroristických útoků na USA. Západní civilizaci vyvstal na obzoru nový nepřítel. Tím je islámský fanatismus, který dnes v drtivé většině stojí za fenoménem, který denně slýcháme z médií pod poněkud eufemistickým názvem „mezinárodní terorismus“. Teroristické útoky jako takové samozřejmě nejsou žádnou novinkou. Sám terorismus je pojem dosti starý a samozřejmě jej nelze zjednodušit jen na jeho „islámskou verzi“. Počátkem 21. století se však „cosi“ změnilo. Zatímco do té doby nechávaly teroristické útoky páchané ve jménu náboženství obyvatele Západu vesměs chladnými a týkaly se víceméně jen oblastí předního východu, rozvojových zemí, či bývalých kolonií (čímž tento problém nechci nijak zjednodušovat), útoky 11. září a další podobné akce brzy následující Západ donutily probudit se, a vrhly jej do reality.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Stála druhá svetová vojna za to ?

Vydáno dne 11. 09. 2006

znak V diskusii medzi Bushom a Putinom o 2. svetovej vojne mal Putin podstatne ťažšiu úlohu. Obhajujúc úlohu Ruska vo „Veľkej vlasteneckej vojne“ prehlásil: „Naši ľudia nielenže ochránili svoju vlasť, oni oslobodili jedenásť európskych krajín.“ Pravdepodobne hovoril o Litve, Lotyšsku, Estónsku, Poľsku, Východnom Nemecku, Československu, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Juhoslávii a Fínsku. Ak by sme chceli vedieť, nakoľko Moskva tieto krajiny skutočne oslobodila, mali by sme si vypočuť svedectvo oslobodených. Cestu Červenej armády na Západ naprieč Európou sprevádzalo drancovanie, znásilňovanie a vraždenie.

Celý článek | Autor: Patrick J. Buchanan | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Naléhavé úkoly pro český stát a jeho obce, I. část

Vydáno dne 09. 09. 2006

znak Potírání zločinnosti, zábrana nepřizpůsobivému přistěhovalectví a pomoc bezdomovcům jsou úkoly, které spolu souvisí. Řešení prvního z nich se pokusím naznačit. Není snad sporu, že nejen vykonaná spravedlivá odplata za hrubě nemorální jednání, ale i její hrozba působí odstrašivě. Většinu takových jednání vyjmenovává trestní zákon. Policie je vyšetřuje a soudy trestají. Čím však to je, že přes to rostou řady pachatelů, počty trestných činů i jejich brutalita? Je represe málo účinná? Je zapotřebí ji zpřísnit nebo jsou jiné vhodnější nápravné metody? Je na vině policie, protože není usilovná ve vyhledávání a objasňování trestných činů, či se dokonce někteří její příslušníci na nich podílí?

Celý článek | Autor: PhDr. Pavel Malý | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Multikulturistika.

Vydáno dne 05. 09. 2006

Multikulturalismus vzniká, když se vznešené humanistické myšlenky o harmonickém multikulturním soužití různých etnických skupin v jedné zemi uvedou do praxe. Tou praxí také začneme v nám poměrně vzdáleném světě, na ostrovech Madura a Borneo. Psalo se o nich někdy v březnu-dubnu t.r., ale mám dojem, že nikoliv v BL. Zdrojem mých informací byly LN (v jednom případě článek R. L. Parryho převzatý z Independentu), Newsweek a reportáž, kterou jsem viděl v televisi, která vlastně jen ilustrovala to, čeho se mohl člověk dočíst v tisku - viděl jsem na př. kratičký záběr skupinky mužů, kopajících do něčeho, co mohla být a asi také byla lidská hlava nebo gastronomickou přílohu, ve které byl podán výklad, které části lidského masa jsou nejchutnější a jak připravit lidská játra.

Celý článek | Autor: Jaroslav Teplý | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Semín, Tobiáš a prázdné kotrby

Vydáno dne 03. 09. 2006

Freedom of speech V Číně prý mají restauraci, kam se mohou chodit odreagovat frustrovaní lidé. Máte-li chuť a náladu, můžete si během polední pauzy odskočit zmlátit číšníka či zkopat servírku. Hosté si prý tuto vymoženost pochvalují, zbaví se stresu a do pracovního procesu se z oběda vracejí v mnohem lepší náladě.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Milan Tobiáš: snaha někoho profesně zlikvidovat?

Vydáno dne 02. 09. 2006

Milan Tobiáš Štěpán Kotrba ve svém článku Jak nelze pomluvit extremistu říká, že „svoboda slova není pro všechny stejná“ a dokládá to souhrnem příkladů zaměstnání (ve většině případů státní služby) kde mají zaměstnanci svým způsobem omezenu svobodu vyjádření z důvodu zachování profesionality výkonu své služby atp.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.