Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> „Potřebujeme finance!“

Uvahy

* „Potřebujeme finance!“

Vydáno dne 25. 11. 2000

řekla si nejspíš naše vláda a začala spekulovat, jak z oškubávaných občanů České republiky dostat ještě více peněz. Na přetřes se tak po krátké době opět dostaly nešťastné daně z nemovitostí. Nestačí, že je zcela amorální platit už poněkolikáté daň za věc již několikrát zdaněnou, například formou DPH na materiál při stavbě domu nebo daní z prodeje při koupi jakékoli nemovitosti; ne, nápad sociálních demokratů je ještě mnohem obludnější.

Ta myšlenka je prostá a přitom geniálně socialistická: kdo má domek v lepším stavu, bude za ni platit víc než ten, komu jeho dům hrozí každou chvíli spadnout. Je to systém postavený na hlavu. Nebudete-li do svého majetku investovat peníze a všelijak ho zvelebovat a zkrášlovat, ušetříte na daních. Budete-li se o něj starat, tvrdě za to zaplatíte. A to už vůbec nemluvím o korupci. Kdo asi bude určovat, která nemovitost je v dobrém a která ve špatném stavu? Existují na to nějaké tabulky? Dá se to vůbec určit? Nebude to nakonec probíhat tak, že majitel podplatí odhadce, aby mu potvrdil, že jeho nová vila je vlastně ruina? Zdá se vám to podivné? Vás ještě dokáže v této zemi něco překvapit...?

Důsledky sociálnědemokratických nápadů však mohou přinést těžké škody i pro českou krajinu. Už nyní hospodaří na venkově mnozí sedláci jen s vypětím všech sil, snažíce se uchovat hospodářství zděděná po předcích. Není to jejich chyba, často proti nim stojí naprosto nepochopitelné okolnosti. Zažil jsem, že jistý cukrovar nezaplatil za dodávku cukrovky slíbenými penězi, ale přinutil své dodavatele přijmout protihodnotou naturálie. A tak nešťastní sedláci po večerech objížděli okolní města a vsi a nabízeli pod cenou kvanta cukru. Nic jiného jim nezbývalo, kdyby odmítli, peníze by stejně nedostali. Teď si však představte, že jim v jejich těžkých podmínkách ještě někdo zvedne daně z jejich vlastní půdy. Co jim zbude jiného, než se pokusit všeho se zbavit a jít pracovat někam do fabriky? Co když prostě práci nenajdou a budou žít doma na podpoře, kdo ji asi zaplatí? A co se stane s lacině rozprodanou půdou? Další možností je, že hospodáři půdu neprodají a na daně mít nebudou. Pozavírá snad stát tyto lidi do kriminálů?


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.