Dnešní datum: 18. 08. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Ostatní >> Reklama na časopis Te Deum

Ostatní

* Reklama na časopis Te Deum

Vydáno dne 02. 04. 2006

kr "Na české mediální scéně se objevil nový dvouměsíčník Te Deum. Po nahlédnutí do něj soudím, že se jedná o nástupce zaniklého Mezinárodního reportu. Vydavatelé ho nazývají „katolický“. Jenže na užití tohoto názvu nemají žádné právo." uvádí kardinál Miloslav Vlk o nově vzniklém časopisu.

"Už po pouhém prolistování je jasné (a jména redaktorů i autorů to dokazují), že se jedná o tisk skupiny, která následuje - z církve papežem Pavlem VI. vyloučeného - arcibiskupa Marcela Lefebvra nebo jeho dnešního nástupce (rovněž schizmatického biskupa) Bernarda Fellaye.

Jak je také patrné nejen z časopisu samého, ale zvlášť z internetových stránek, které na něj odkazují, jsou kolem tohoto tisku angažováni kněží, kteří jsou členy - ze společenství církve vyloučené - komunity svatého Pia X. (Tomáš Stritzko a Jaromír Kučírek). Toto bratrstvo (FSSPX) bylo v roce 1975 na popud papeže Pavla VI. „zbaveno právní subjektivity a ztratilo právo existovat“. Podobnou společností honosící se zbožným názvem je v Česku také „Institut sv. Josefa“. Společným rysem těchto lidí je, že neuznávají II. vatikánský koncil, jeho liturgickou reformu a také papeže, kteří následovali po Piu XII. Pokládají je totiž za schizmatiky, či dokonce antikristy a zasazují tak hrubou ránu jednotě církve. Na toto téma jsme hovořili během posledního setkání kardinálů se Svatým otcem 23. března. V této věci se opírám o názory ostatních kardinálů a osobně jsem situaci tohoto společenství (FSSPX) konzultoval s kardinálem Dariem Castrillónem Hoyosem, prefektem Kongregace pro klérus. Varuji před touto schizmatickou skupinou.

Jako pražský arcibiskup zdůrazňuji, že je naprosto nemyslitelné, aby se tento časopis objevoval kdekoli ve farnostech a kostelích pražské arcidiecéze. Věřícím zakazuji tento dvouměsíčník šířit a zmíněné schizmatiky jakkoliv podporovat."

kardinál Miloslav Vlk

Poznámka NM: Pokud vás zlákala slova arcibiskupa, který zásadně mlčí, když individua typu ministra Sobotky ve jménu katolicismu prosazují registrované partnerství, zato se na povel rozkřičí, když jde o to nadávat tradicionalistům, si mohou o časopis napsat na adresu te.deum@email.cz.


[Akt. známka: 2,86 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.