Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> 2/3 machometů u převozníka

* 2/3 machometů u převozníka

Vydáno dne 04. 07. 2009

Postřeh Jirky Hojera:

Ten Bergman z tohoto antrvju se zdá bejt docela frajer, podílející se na kulturním životě, rozvoji pražského genia loci, kultury atd. Otevírá nové přívozy, název "Všeobecná člunovací společnost" zní veskrze sympaticky... Ale pak říká:

"...* E15: Jak pražské Benátky hodnotí zahraniční návštěvníci Prahy?

Je tu určitý paradox. Dvě třetiny našich zaměstnanců jsou Afričané muslimského vyznání, kteří mi pomáhají vydělávat na Muzeum Karlova mostu a spolupodílet se na dotváření české kultury. Jde například o výstavu Svatý na mostě ke 280. výročí svatořečení Jana Nepomuckého a vydávání různých publikací. A totéž, co platí o afrických muslimech, lze říci i o turistech. Téměř všechny peníze, co vydělám, dám zpátky do muzea, na výstavy nebo na vydávání knih."

Asi se řídí tím Špidlovym heslem, že naši kulturu mají převzít přistěhovalci, a tak je zaměstnává při údajném prosazování českých tradic. Možná si je spíš vědomej zvuku jména Jana Nepomuckého u zahraničních turistů (například v Itálii je fakt známej a oblíbenej rozhodně víc než u nás...) a taky si asi myslí, že olivrejovaní Arabové a černoušci tak nějak přilákaj movité cizince, podobně jako spousta nečeskejch pražskejch hoteliérů. Mně se zdá, že to je pak péče o český světce a tradice na h***o a právě tak vzniká ta fastfood tourist Praha kouzla zbavená. Ale jsem možná jen ten blbej homoxenokurvofob... Přívozy jsou jinak príma, to zas jo.


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.