Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> A novináři mlčí

Uvahy

* A novináři mlčí

Vydáno dne 11. 10. 2003

Tak nám šumperský okresní soud tento týden vysvětlil, jak chápat výzvu k ozbrojenému převzetí moci a fyzické likvidaci části obyvatelstva spojenou se zavedením systému, jenž je v nejvyšším zákonu země označen jako zavrženíhodný a zločinný a jehož šíření a propagace se má trestně postihovat. Jde prý o svobodné vyjádření názoru občana. Kdo by čekal, že se okresní soudní instance bude v tomto případě řídit existujícími zákony a praxí při postupu vůči propagátorům druhého rovněž dle ústavy stejně zavrženíhodného učení, hluboce by se mýlil.

Takových bylo však asi málo. Většina přece ví, jak to v naší zemi bohužel funguje. Je si vědoma, že všechny rozhodující intituce - od vlády a parlamentu přes soudy a policii až po média jsou prolezlá duchem tolerance vůči všem projevům komunismu. Což takhle vyzvat (třeba stupidními reformami zbídačenou armádu) k svržení stávajícího protinárodního systému a nastolení řádu založeného na vlastenectví, pořádku a zodpovědnosti. Vyzvat k likvidaci zlodějů, tunelářů, neplatičů nájemného a jejich zastánců v řadách politiků, soudců a novinářů a spojit to vše s obrodou obsahu pojmu fašismus. To by bylo jiné kafe, to by paragrafy jen létaly a obhájci "lidských práv" by bezpochyby pěkně v řadě mudrovali o tom, že i názorová práva občanů musí být nějak limitovánu. Vždyť i v Evropské unii tomu tak je!

Nejhorší na celé kauze se mi jeví přístup novinářů a takzvaných osobností. Nikdo totiž na absurditu rozhodnutí šumperského soudu neupozornil, ba co více, všichni se snaží na věc co nejrychleji zapomenout a dělat, že se vlastně nic nestalo. Zatímco z diskuse k článku o soudu na serveru Idnes jasně vyplynulo, jak dalece tato zavedená praxe čtenářům vadí (nenašel se ani jeden zastánce šumperského postupu - ti, kdož rozhodnutí soudu schvalovali, jednohlasně žádali takovýto postup vůči všem (!) verbálním trestným činům), novináři mlčí!!! Kde jsou naši investigativci? Cožpak nevědí, že oni jsou hlídacími psi demokracie? Ale vědí. Je jim dozajista jasné, že stávající praxe odporuje záměru zákonodárce - mnozí z nás si ještě pamatují, v jaké době a jak byl zákon o "šíření a propagaci" přijímán. A protože je v dnešní době již očividné, že existující praxe jde proti zákonu a novináři stále mlčí, je stále více širšímu a širšímu okruhu občanů jasné, že zpravodajci a publicisté píší tendenčně. Novináři však rovněž vědí, že dávání do souvislosti komunismu a fašismu není v módě (jak by mohlo, vždyť v mnoha případech byli horlivými zastánci uhlířské víry otec, matka, děd či babka). Nejde jen o módu, podobně jako u politiků i u zaměstnanců médií a politologů lze vysledovat jasnou tendenci směřující k rehabilitaci komunismu a jeho různorodých projevů. Prakticky vždy je tak činěno pod pláštíkem občanského práva na svobodné vyjádření názoru. A zákony, ústava, v krajním případě i lidská práva zastánců fašismu? Slyšíte to ticho? Takové myšlenky se přeci nehodí do současné koncepce mediálních manipulátorů.

Vnucuje se otázka, jak dlouho ještě může pokračovat tato jednostranná mediální tendence. Obávám se, že ještě nějaký čas ano. Avšak bytostní zastánci svobodomyslnosti, neradujme se. Vše nasvědčuje tomu, že čas budoucí bude ještě horší, neboť stejně jako násilí plodí další násilí, tak i nezákonnost a manipulace každodenní praxí zevšedňuje a profit a vliv komunistů bude této situaci úměrně vzrůstat.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.