Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Anarchofýrer Ganéša

Uvahy

* Anarchofýrer Ganéša

Vydáno dne 05. 08. 2010

Ganéša Antifašist –é, –ky a –čata se rozhodl -i, -y, že nás místo unavujících keců, co jsou ale víc než slova, začnou bavit. Kdo by čekal, že si revoluční mládež začne dělat jemnou intelektuální srandu z ideových argumentů svých odpůrců, zklamal by se. Legrace se zpravidla odehrává na mnohem nižších patrech lidského rozumu, takže si znepřátelené partičky navzájem posílají v první řadě videa z hospodských radovánek, kde se ožralí náckové povalují po podlaze a kde na sebe antifašisté navzájem močí. Na druhou stranu, nelze to samozřejmě šmahem odmítat, protože takové chování má i pozitivní stránky. Přibližuje velkoměsto venkovu a boří třídní rozdíly. Věřím, že si od pražské revoluční mládeže jistě nějaké pěkné myšlenky převezmou třeba venkovští pasáci prasat.

Trojjedinou funkci admina, boha moudrosti Ganéši a dozorce z lágru zastává na zábavných anarchowebech jakýsi jen tušený anarchofýrer. Je to jistě moudrý transčlověk, však se skládá z kolektivního vědomí hezké řádky prověřených figurek s patentem na pravdu. Anarchofýrer má zaručený recept, jak pohnout společností kupředu a jak zbořit všechny ty ohavné atavismy. Například je tvůrcem dokonalého oděvního kodexu. Kde ministerstvo životního prostředí končí, tam anarchofýrer ještě ani nezačal, protože ve svobodném světě se do práce nechodí vůbec. Oděvní kodex naopak předepisuje, v čem smí člověk jezdit tramvají bez jízdenky, v čem chodit do putyky a v čem lze lézt večer do postele. Kdo nepochopil a nosí i nadále arabské značky oblečení, smí být jménem antirasismu a boje proti proti primitivnímu antiislamismu beztrestně zbit.

Bezřídní anarchofýrer dělí lidi na kasty. Ti uvědomělí mají dalekosáhlá práva, o nichž se jim za minulého režimu ani nesnilo. Smějí poslouchat hip-hop, nosit trička hardcoreových kapel a nikdo se jim neopováží ani naznačit, že by neměli nosit dlouhé vlasy. A taky smějí číst některé rizikové autory, třeba Orwella, protože si ho jistě dokážou patřičně ideologicky přežvýkat. Tak, aby úplně ztratil chuť.

Průšvih je v tom, že kasta neuvědomělých fýrerových nepřátel tohle nechápe. Šigalevština pořád ještě funguje jen tehdy, když ti někdo drží u hlavy pistoli. A tolik rukou ani anarchofýrer Ganéša nemá.

Má Orwell pravdu? Má, tak proč ho nečíst. Líbí se ti hardcore? Jasně, tak si nos trička a oblékej se, jak sám chceš. Dokáže hip-hop šířit tvé myšlenky? Pak je všechno tak, jak má být. Obsah je důležitý, ne forma. Vždyť ve všech válkách v rovníkové Africe se také už pár pátků nepoužívají luky a šípy. A sám anarchofýrer by ve výzvách k odhození pušek a k návratu o sto let zpátky do africké doby kamenné viděl bohapustý rasismus.

Tak ať je zticha. My už si osobní zbraně vybereme podle svého.


[Akt. známka: 2,53 / Počet hlasů: 19] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.