Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Česká strana za srbské Kosovo

Uvahy

* Česká strana za srbské Kosovo

Vydáno dne 03. 02. 2009

Kosovo je Srbsko V těchto dnech probíhají přípravy k založení České strany za srbské Kosovo (dále ČSZSK). Smyslem jejího ustavení je vznik platformy zastupující občany České republiky, jež odmítají odtržení Kosova od Srbska spolu se stále pokračujícím terorem ze strany Albánců vůči zbylým Srbům i příslušníkům jiných nealbánských etnik na území odštěpenecké provincie. Naším cílem je vybudovat politickou organizaci zastřešující úsilí o zastavení jakékoliv podpory trvalému udržení samostatnosti Kosova, nebo jeho připojení k Albánii, ze strany České republiky a Evropské unie.

Pro splnění námi vytyčeného poslání budeme především pracovat na celkovém zviditelnění problematiky nezávislého Kosova a na zlepšení chatrné informovanosti většiny české veřejnosti i novinářů o situaci v něm. Za tímto účelem se chystáme v dohledné době otevřít internetový informační portál. Jeho návštěvníci na něm naleznou nejen více údajů o straně samotné, ale postupně tam budeme publikovat fakta o historii a kulturním vývoji celého regionu, o kořenech současného konfliktu a především o těch jeho aspektech, které prozatím zůstávají většině lidí skryty pod nánosem oficiální pro-albánské propagandy. Chystáme se také přinášet informace o životě zbylých Srbů na okupovaném území a koordinovat pomoc, jež by jim měla usnadnit jejich těžký úděl a umožnit návrat většího počtu srbských vyhnanců do jejich původního domova.

Nedílnou součástí naší činnosti bude snaha získat reálný vliv na tvorbu politických rozhodnutí týkajících se Srbska a Kosova. Zástupci ČSZSK se zúčastní nadcházejících voleb do Evropského parlamentu, přičemž předvolební kampaň využijeme k širšímu zviditelnění strany a jejích cílů v očích veřejnosti. Bez ohledu na výsledek voleb se budeme snažit problematizovat jakoukoliv podporu nezávislému Kosovu ze strany oficiálních českých i EU míst. A to i prostřednictvím nátlakových akcí, jako jsou například demonstrace atd. V zájmu rozšíření našich možností jsme připraveni spojit své síly s domácími i zahraničními politickými, kulturními a humanitárními subjekty sledujícími v otázce samostatnosti Kosova a podpory tamních Srbů stejné cíle jako my.

Přípravy vzniku naší strany dospěly do fáze sběru podpisů pod petiční archy požadující vznik ČSZSK. V současnosti schází zhruba něco přes 700 podpisů pro dosažení zákonem stanoveného limitu pro registraci nové politické strany. Proto žádáme všechny občany České republiky, kteří nás chtějí podpořit v našem úsilí, aby připojili své podpisy pod petiční arch (ke stažení zde) a vyplněné je odeslali na adresu uvedenou v jejich záhlaví. Samozřejmě kromě podpisů uvítáme jakoukoliv další pomoc. S nabídkami spolupráce nebo dotazy nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese: srbske.kosovo@yahoo.com.

Za přípravný výbor

Mgr. Lukáš Cvrček


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.