Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Čína - velký vzor našich politiků

Uvahy

* Čína - velký vzor našich politiků

Vydáno dne 01. 03. 2009

Svoboda projevu Mnozí z nás si vzpomenou, jaké pobouření vyvolala spolupráce velkých amerických portálů - MSN, Yahoo a Google, když tyto portály vyšly vstříc čínské vládě a pomáhaly Číně s cenzurou a občas snad i s udáváním nepohodlných občanů. Někteří byli pobouřeni už tím, že Čína vůbec zamezovala svobodnému šíření informací. Smáli jsme se tomu, jak se čínští velvyslanci snažili protestovat proti napomáhání protistátním živlům a nazývali to nepřípustným vměšováním do záležitostí Čínské lidové republiky. Podobné věci se kdysi děly i u nás, jenomže tenkrát, naštěstí pro české soudruhy, neexistoval Internet. Neuplynulo ani dvacet let a na podobnou notu nám začíná k poslechu i tanci hrát český “pravicový” politik.

Podle webových stránek časopisu Týden chce Langerovo ministerstvo uzavřít s americkou vládou pakt, na základě kterého by vláda USA zajistila zrušení “závadných” stránek provozovaných americkými společnostmi. Ano, tady se čínská inspirace nezapře. Kdokoliv bude urážet Židy, popírat holokaust nebo se nelichotivě vyjadřovat o některých minoritách, má podle Langera dostat ban. A dost možná se bude okruh “zakázaných témat” rozšiřovat. Co na tom, že v USA je takový postup nesmyslný a odporuje prvnímu dodatku americké ústavy, Čech Langer si chce prosadit svou a možná pohrozí i stažením radaru a vystoupením z NATO. Já být americkým prezidentem, možná bych se to snažil prosadit jenom proto, abych z českého ministra vnitra udělal právem kašpara. Pokud takový web totiž bude provozovat americký občan, nebude se na něj takový pakt vztahovat. První dodatek americké ústavy neomezuje svobodu projevu na anglický jazyk. Vlk by se nažral a koza zůstala celá. Možná by se zrodilo i pár kůzlat, protože nepochybuji o tom, že spřízněné organizace a jednotlivci v USA budou ochotně takové stránky provozovat a že jim to bude přinášet zlomyslné potěšení.

Další možný postup ale už tak legrační není. Pokud se totiž nepodaří “závadné” stránky zlikvidovat a bude hrozit, že si čeští občané budou schopni přečíst “závadné” texty i v jiných jazycích, může přijít cenzura Internetu na české straně. Někteří mobilní operátoři ji provádějí už dnes. Jiným to vnutí naši politici. Bude smutnou ironií, že to dost možná budou právě představitelé strany, která má plnou hubu občanských svobod a minimalizace role státu. Jestliže dosud někdo váhal, zda ODS má nějaký potenciál k rozumnému vedení státu, tato Langerova snaha by mohla váhání ukončit. Já už mám jasno.

Převzato z webu Tváří k Slunci


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Cara al Sol | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.