Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Co má majorita?

Uvahy

* Co má majorita?

Vydáno dne 02. 12. 2008

Černoch Z diskuse na blogu paní Kláry Veselé Samkové

"...klaravesela napsal(a):Jinak Vy i další máte pravdu, že je těch romských organizací poměrně velmi málo. Nejen poměrně, ale i absolutně!! Všechno totiž dělá Člověk v tísni, dodávající další a další a další sociální pracovníky....

Zásadním problémem romské komunity je problém komunikace. Není jak se zkomunikovat. neexistuje fórum, kde věci diskutovat. Majoritní společnost má parlament, Českou televizi a debatní pořady, rozhlas a debatní pořady, Romové nemají nic z toho. Když nemůže dojít k diskusi uvnitř skupiny, je pošetilé chtít nějaký výstup. To je jeden ze zásadních problémů, na které narážíme stále dokola... ovšem ministerstvo kultury raději vrátilo nepoužité dotace do státního rozpočtu, než by je dalo na romské rozhlasové vysílání... to je ta druhá strana mince. Co kdyby se totiž Romové skutečně dali dohromady, svoje věci si douhodobě vydiskutovali a stali se skutečnými partnery majoritě?? To by pane byla rána válečným štváčům!!"

Jak je vidět, někdo si ještě stále myslím, že "...majoritní společnost má parlament, Českou televizi a debatní pořady, rozhlas a debatní pořady,..." Podle těchto příznaků režimní demagogie a propaganda musí ještě přitvrdit, aby takový nekorektní dojem nevznikl.

Zajímavý je také názor, že nevyužité dotace mají být tak nějak samozřejmě použity ve prospěch jedné národnosti. Zní to snad až trochu rasisticky, přiřazovat veřejným financím národnost. Aby to bylo řešení systémové, mělo by se patrně začít již u výběru daní a prostředky dále přerozdělovat pouze v rámci jednotlivých národností, aby tak vzniklo vlastně několik jednotlivých rozpočtů. Takový finanční apartheid. Upozorňuji případné Koniáše, že původ tohoto zajímavého nápadu patří paní K.V.S., já na něj pouze svědomitě upozorňuji. Plně si totiž uvědomuji trestněprávní důsledky, které v rámci boje za svobodu a demokracii může dnes mít spřádání takových úvah. Uvědomuje si to i paní K.V.S.?

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.