Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Doutníkem za svobodu a proti Špidlovi

Uvahy

* Doutníkem za svobodu a proti Špidlovi

Vydáno dne 16. 01. 2009

Vladimír Špidla Nevím, co kouří Vladimír Špidla, ale účinky to má strašné. A ještě strašnější je, že normálním kuřákům chce zakázat, aby si v restauracích a barech na území Evropské unie vykouřili byť i jedinou cigaretu. Jako by nestačilo, že tento koryfej eurosocialistického mesianismu žádá aplikovat současné antidiskriminační zákony také pro soukromý sektor (rodinný život nevyjímaje), posledním svobodným hospodám z lůna svého bruselského úřadu pohrozil, že je přetvoří ve zdravotně nezávadné eurohostince.

Nechci se dlouze přít o to, zda je umírněné kouření zdraví škodlivé, či nikoliv. Samotný nikotin určitě škodlivý není. Působí jako překážka degenerativních procesů v lidském těle a zabraňuje vzniku takových chorob, jako jsou Alzheimer či Parkinson. Je také známo, že zvyšuje vnímavost a má zklidňující účinek. Nejpozitivnějším aspektem kouření však nejsou jeho zdravotní klady, ale to, že pomáhá k vytváření lidské pospolitosti. Společné kouření je výrazem vzájemnosti a blízkosti. Jistě i bojovníci proti tabáku již cosi zaslechli o dýmce míru.

Nepopírám, že jsou mezi kuřáky tací, kteří význam tabáku pro lidský život přeceňují, že jim v jeho užívání chybí míra. Nemírné kouření nehájím. To, co hájím, je zdravý rozum a smysl pro míru věcí. Žijeme v době, kdy si i malé děti mohou na novinových stáncích listovat v pornografických časopisech, kdy se uvažuje o plné legalizaci prostituce, kdy je sodomie povýšena do úrovně normality. To Vladimíra „Iljiče“ Špidlu evidentně netrápí. Jeho mravnostní europolicie bude raději dohlížet na to, zda mají firmy či pedagogické sbory dostatečný počet lesbických černošek, praktikujících animismus, a provádět šťáry v šantánech, zda při chlípných představeních nemá někdo z přítomných nemravů v ústech retku.

Svět podle Špidly a jeho soudruhů působí pochmurně a odcizeně. Nechci se dožít toho, kdy mi budou státní úředníci či jiné nástroje státní moci přikazovat, jak kalorickou mám mít stravu, že se mám rovným dílem podílet na „mateřské dovolené“, že mám uznat právo žen na profesionální box a že mám svoje děti vychovávat v duchu genderové nepředpojatosti.


[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.