Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Expert Kopečný

Uvahy

* Expert Kopečný

Vydáno dne 21. 10. 2010

Autobus Lepší PR, než vystoupení experta ministerstva vnitra na extremismus Jiřího Kopečného v Hydeparku, si Liana Janáčková před druhým kolem senátních voleb nemohla přát ani ve snu. Může v klidu hodit za hlavu Zaorálkovy urážky i neloajalitu ódeesáků v Ostravě. Tohle socan Maštalíř nepřebije, i kdyby strana růže investovala na jeho podporu miliony.

Přitom měl expert Kopečný v mnohém pravdu. Minimálně v tom, že ukládání vyšších trestů za trestné činy s rasovým podtextem se děje na základě zákona a tresty ,,vítkovským žhářům“ nejsou v tomto směru žádným vybočením. Že je tento zákon aplikován jednostranně, pouze vůči rasově motivovaným trestným činům většiny, již není věc p. Kopečného, nýbrž tendenčních soudů, i v tom by měl býval pravdu, kdyby se nepokoušel tuto zcestnou praxi hájit způsobem ,,neznám“, ,,nejsem informován“ nebo dokonce ,,to je daleko od Prahy“. Že si podobně fundovaný ,,expert“ za svou aktivitu a orientaci v problematice zasloužil povýšení na ministerstvo, je skutečně na pováženou. Takováto vystoupení ihned evokují všemožné vtipy o pologramotných policistech, kteří jsou v nich v pozicích Záhoráků na Slovensku. Sama se pak vnucuje otázka, k čemu takovéto experty ministerstvo vnitra v době všeobecných škrtů potřebuje. Kdyby se jich zbavilo, bylo by možná na důležitější věci – žrádlo pro psy, vybavení služeben, příplatky za přesčasy.

Dotazy diváků však kromě otázky zbytečných expertů na ministerstvu vnitra ukázaly na jiný, a dle mého i daleko závažnější, problém, kterým je tvorba nikoliv těch zákonů, které si žádá praxe, ale těch, které nám jsou vnucovány pod tlakem, netransparentními skupinami ovládaných médií. Takovými zákony jsou nejen právě zákon o činech s rasovým podtextem, ale i zákon o ,,podpoře a propagaci“, díky kterému jsou lidé dle mého v příkrém rozporu s Listinou základních práv a svobod souzeni za to, co říkají, poslouchají a jak se oblékají či např. zákon o registrovaném partnerství či zákony protikuřácké.

Právě na přijímání takovýchto nelogických nesmyslů v různých zemích světa najednou se ukazuje, že často vysmívané tzv. spiklenecké teorie o budování Nového světového řádu mají i své racionální jádro. Parlamenty v zemích se silným vlivem netransparentních struktur se prostě musí(!) prioritně zabývat tím, co se někde v příšeří upeče a třeba na to, aby byl přijat zákon, že zaměstnanci musí dostávat mzdu včas, jinak přijdou citelné sankce vůči zaměstnavateli, již čas nezbývá.

Jak se tomu bránit? Jednou z cest by mohla být i povinnost každého kandidáta do poslanecké sněmovny či senátu odpřisáhnout pod ztrátou majetku, že není členem žádné netransparentní organizace s hierarchickým systémem, tj. tajné služby, lóže, sekty, že tedy nepřijímá např. rozkazy i od někoho jiného, než je jeho stranický šéf. Nejsem tak naivní, že bych si myslel, že by byl tento zákon stoprocentně dodržován, ale alespoň by byl vyslán signál, že si takovouto praxi nepřejeme.

Jsem prakticky stálým kritikem ČT pro její přebujelost i tendenčnost, občas však musím ocenit i kvalitu některých pořadů, právě u Hyde parku se mi to stává opakovaně. Domnívám se, že je to nejlepší diskusní pořad ČT. Zásluhu na tom kromě moderátorů Pavlíny Kvapilové a Daniela Takáče mají samozřejmě i ti, kteří z dotazů diváků, vyberou občas i ten, který se skutečným vládcům našeho mediálního prostředí nehodí. Za to jim patří dík, přispívají ke svobodnému toku informací 100 x více, než Václav Moravec či Daniela Drtinová.


[Akt. známka: 1,23 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.