Dnešní datum: 24. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Fašistou snadno a rychle

Uvahy

* Fašistou snadno a rychle

Vydáno dne 01. 07. 2010

Podvod! Jiří Peňás si ve svém volném čase přečetl jeden článek na mém blogu a z něj usoudil, že vyhlížím „diktátora a spasitele“, jenž zatočí s „pohanskou pakáží“ a zvláště pak s homosexuály, jež prý osobně nenávidím, snad i proto, že jím tak trochu i jsem. Pak do toho zamotá názorovou spřízněnost s Hradem a zakončí to obviněním z propagace fašismu (Kdo vyhlíží vůdce? LN 28. 6.).

Nevím, proč si Jiří Peňás zvolil pro politickou denunciaci kulturní rubriku LN, ale jako zkušený kulturtréger by mohl něco vědět o nadsázce, i té politické. Ano, nehlásím se k ideovému liberalismu a rozkladu hodnot, na nichž byla založena naše civilizace, ale proč z toho hned dělat extremismus? Po diktátorovi, natož pak katolickém, nevolám, neboť předpokladem společenské obrody v křesťanském duchu je křesťansky smýšlející a žijící obyvatelstvo, přičemž víra je žita bez donucení státními úřady. Naopak se obávám diktátu militantního sekularismu, jehož španělskému klonu jsem se na svém blogu věnoval.

Není pravda, že nenávidím homosexuály (zeptejte se M. C. Putny, kdo mu půjčil byt), to, co odmítám, je ideologie homosexualismu. Mám rád i Vás, pane Peňási, jakkoli se mi často nelíbí, co píšete. A že jsem ve skrytu duše také „gay“? Vyprávějte to mým osmi přirozeně počatým dětem

A že jsem fašista? Hledám inspiraci v tradici katolického sociálního učení a tedy i v encyklice Pia XI. Quadragesimo anno, papeže, jenž fašismus v listu Non abbiamo bisogno odsoudil. Mám tak v této věci blízko k otci předsedy TOP 09, který u nás ideu stavovské demokracie na křesťanských základech prosazoval. Snažte se to brát s větším nadhledem i Vy, Jiří Peňási, liberálům přece fobie nesluší.

Lidové noviny, 30. 6. 2010


[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.