Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Hrobník Bém, "čumilové", propadák a diletantství

Uvahy

* Hrobník Bém, "čumilové", propadák a diletantství

Vydáno dne 19. 11. 2007

Bem Tak nám chce "nejpopulárnější politik" Pavel Bém zrušit teprve nedávno zřízený Hyde Park. Pražský primátor se tak připojil ke kontroverzní řadě svých "nejpopulárnějších" předchůdců, jimiž byli např. Vlasta Parkanová, Stanislav Gross, Václav Fischer či Petra Buzková, kteří prosluli nejroztodivnějšími excesy, a přesto je respondenti(?) opznačovali za národní oblíbence. Co dodat? Snad jenom to, že je s podivem, že nikdy nebyl "nejpopulárnějším politikem" ústavy pro tvorbu, pardon výzkum veřejného mínění stvořen Vladimír Mlynář. Že by by i drzost "nezávislých výzkumníků" měla své hranice?

A co vlastně vede vládce Prahy k tomu, že odhazuje masku bytostného demokrata a zastánce občanských práv a hodlá se stát jejich hrobařem? Vždyť jsou to pouze něco více, jak dva roky, kdy se rázně postavil proti tomu, aby policie zasáhla vůči nepovolené techno party na Strahově, kde skupina zfetovaných cizinců několik dní a hlavně nocí nerespektovala vůbec žádné zákony a předpisy a svou hlučností připravila Bémovým voličům několik bezesných nocí, na což pan primátor reagoval ujištěním, že pokud je v Praze primátorem on, žádný zásah proti technařům nedovolí. Co na tom, že tím jasně překročil své kompetence a evidentně se dopustil trestného činu "zneužívání pravomoci veřejného činitele". S výzkumníky a médii za zády si přeci může dělat, nebude-li vystěhovávat cikány, co se mu zlíbí. Nejinak je tomu i v případě Hyde parku, Bém dobře ví, že novinářští investigativci jej zákon nezákon za jakkoli tvrdý a nepřiměřený postup vůči nacionalistům nebudou kritizovat, a tak s farizejskou odvahou vydává takováto prohlášení. A co ho tak rozlítilo?

Zřejmě především to, že se za sychravého a nepříjemného počasí našlo dosti lidí, kteří přišli právě na pražský Hyde Park podpořit akci Autonomních nacionalistů s názvem "Poslední rozloučení se svobodou slova". Nesplnily se tak předpovědi/přání velitele zásahu z 10.11. ředitele pražské policie Želáska, který odhadoval, že se na akci dostaví 50, maximálně 100 lidí. Realita však byla jiná a Bémovi zřejmě nejvíce ani tak nevadí fakt, že na akci přišlo více jak 100 autonomních nacionalistů, ale skutečnost, že se dostavilo nejméně stejně tolik "normálních" lidí. Všimli si toho i "nezávislí novináři"(dovolím si odbočení, spojení slov "nezávislý" a "novinář" je dle mého u nás vůbec největší lží), kteří již stačili tyto účastníky označit za "čumily". Tak tomu ale v mnoha případech není, některé z "čumilů" znám a vím, že smysl akce přišli podpořit, ale identifikovat se s lidmi v černých stejnokrojích nechtějí a stejně tak se obávají důsledků svého odhalení mezi demonstranty, máme přeci svobodu a demokracii, není-liž pravda Béme?

Zatímco někde lidí přišlo více, než se čekalo, v horní části "Václavskýho Václaváku" rozhodně moc člověků nebylo. Sice se to kamery sympatizantů shromáždění z ČT i Novy snažili skrýt záběry zblízka na čelo manifestace, ale marná sláva, nesplnily se ani minimalistické odhady z tábora zastánců výstavby radaru u nás, kteří odhadovali účast na manifestaci odpůrců na cca 5-10 000, natožpak optimistické odhady organizátorů z iniciativy "Ne základnám", kteří počítali se stotisícovou "demoškou". Nelze konstatovat nic jiného, než že účast zhruba 1500 aktivistů je totálním propadákem, naprosto neodpovídajícím vynaloženým nákladům a mediílní podpoře akce. Málo platné, znovu se ukázalo, že uskupení s mladýmu komunisty, anarchisty a humanisty z povolání je většině národa natolik odporné, že byť si radar nepřeje, veřejně to deklarovat ve spojení s těmito ventily nebude.

Užívám-li ve spojení s akcí iniciativy "Ne základnám" slova propadák, pak v souvislosti s demonstrací "Za spravedlnost a právní stát", jež byla původně annoncována i jako pokračování vsetínského shromáždění proti způsobu diskreditace vicepremiéra Čunka", v dolní části Václavského náměstí, organizované aktivistou Zbyňkem Horváthem, nemohu užít jiného pojmu než diletantství. Mít začátek akce naplánovaný na 16,00 a v 16,15 ještě stavět improvizované pódium na střeše osobního automobilu je totiž opravdu hazardováním nejen s výdrží přihlížejících, ale za daných povětrnostních podmínek i s jejich zdravím. Málo platná je pak účast pánů Hučína či Šinágla, muzikanta pepy Nose i zásadní projevy, pachuť ze špatné organizace vše ostatní poškodí.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.