Dnešní datum: 21. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Intelektuální zvratky udýchaného pravdoláskaře Šídla aneb „antisemita Bátora povýšil“

Uvahy

* Intelektuální zvratky udýchaného pravdoláskaře Šídla aneb „antisemita Bátora povýšil“

Vydáno dne 28. 07. 2011

Ladislav Bátora Tak už zase začali přikládat pod kotlem. A svádí to dodat, že nikoliv uhlím, nýbrž hnojem. Redaktor Jindřich Šídlo, střídavě pendlující mezi Bakalovou mediální korporací, vydávající kupříkladu Hospodářské noviny a Respekt a Havlovou mediální korporací, toho času zvanou Česká televize, si ke svému pátečnímu svátku nadělil opravdu hodně zahnívající dárek.

Ve svém pravidelném pátečním mudrování, které nazval Pravdolásko, rozzlob se: antisemita Bátora povýšil, se mu zřetelně povedlo odkrýt karty, u koho že se to inspiroval při studiu žurnalistiky. Snad jediné racionální vysvětlení, jež se nabízí, je takové, že jeho „profesním“ vzorem není nikdo jiný než Dr. Joseph Goebbels, hlavní mozek propagandy nacistických zločinců. Postřeh o tom, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, totiž vyřkl právě on. Této taktiky se pan Šídlo poctivě drží. Jen ten Goebbels mi k němu stále nějak nepasuje, neboť musí být přece po vzoru svého ideového guru, velkým humanistou…

Šídlovy čtyři sloupky v pátečních Hospodářských novinách jsou úžasnou směsicí zmateného rádoby intelektuálského poučování, lží, konstrukcí a zcela otevřených totalitních choutek, které popírají nejzákladnější občanské svobody.

Dovídáme se, že Ladislav Bátora je „ve skutečnosti velmi nebezpečná kreatura“. A to i proto, že na svém facebookovém profilu zveřejnil odkaz na článek Adama B. Bartoše, který odsuzoval potírání svobody slova a vyjadřování názorů. Příznivci Vandasových ozubených kol totiž mají být souzeni proto, že na demonstraci nesli transparent s heslem „Evropo, povstaň“, což podle žalobců jasně dokládá jejich příklon k hnutím „směřujícím k potlačování lidských práv a svobod.“ I kdyby ti lidé skutečně názorově tíhli k tomu, z čeho je viní, není přece možné je odsuzovat za jejich názory, ač s nimi nemusíme souhlasit. S názorovým oponentem se má přece diskutovat a ne ho zavírat do vězení.

Tedy tím, že doktor Bátora dal najevo své přesvědčení o nedotknutelnosti občanských svobod, ukázal svou nebezpečnost. Šídlo snad ani neví, jak náramně hezky se podřekl. Pro uspořádání světa a účinné nastolení světového pořádku, tak jak si ho představují jeho bratři pravdoláskaři, jsou svobodomyslní lidé nebezpeční, jelikož by mohli odhalit (a odhalují) nestoudné a neupřímné plány a klamání veřejnosti. A nebyl by to samozřejmě Šídlo, kdyby se při každé jemu vhodné příležitosti nenavezl do "kolegy" novináře Bartoše, který dle něho „aspiruje na pozici vrchního českého antisemity“. Jen na vysvětlenou, slovo kolega jsem dal do uvozovek proto, že na rozdíl od Adama B. Bartoše, který je jedním z mála poctivých českých novinářů, je Šídlo spíše jen novinářským hochštaplerem, který zneužívá stále ještě (bohužel) značné důvěry veřejnosti v pravdomluvnost médií a nedivil bych se, kdyby pro své kolegy vedl jakýsi bytový seminář, kde by jim pomáhal osvojovat moderní metody vymývání mozků.

Zda-li má v Šídlových představách vysněného světa nějaký prostor demokracie, si nejsem vůbec jistý. Ministra školství Dobeše i Ladislava Bátoru by totiž podle něj měl premiér Nečas okamžitě vyrazit. Bátoru proto, že si dovolí mít jiné názory než je aktuálně v módě a hlavně než je dnes „dovoleno“ a Dobeše proto, že měl tu nestoudnou drzost takového člověka ve svém resortu zaměstnat. Je to přece jen obyčejný ministr, tak si snad nemyslí, že si může za své podřízené vybírat, koho se mu zlíbí, zvláště pak, když mu to neschválí média a pan Havel s jeho rozvětvenou „rodinou“.

V závěru článku se dokonce pan Šídlo rozpálil natolik, že hystericky křičí, že jsou mu nějaké reformy ukradené v případě, když „klíč k ovládání společenské atmosféry“ mají v rukách lidé jako dr. Bátora. Znovu tedy víme, jací lidé jsou pro ně (rozuměj pro pravdoláskaře) nejnebezpečnější. Lidé chytří, celý život se vzdělávající, kteří o všem nejdříve důkladně přemýšlí, než cokoli učiní. Lidé, kteří s naivistickou důvěrou nebaští každý mediální pšouk a nevolí každé čtyři roky ty samé škůdce národa, aby na ně pak po pár týdnech v hospodě nadávali (a poté je opět zvolili). Ano, ideální představou občana pro pana Šídla a jemu podobné kvazisanitární hyeny, je mlčící, konzumující, platící a hlavně nepřemýšlející individuum, které nikdy nevystoupí z anonymní a zatuchlé šedé masy.

Vím, že ty, kteří se alespoň trochu vyznají v našem mediálním rybníku, nebyli Šídlovým pamfletem nikterak překvapeni. Svoji naprostou posedlost ovšem tento autor prokázal, když hned v dalším vydání svého domovského deníku, dokázal i do komentáře o zvyšování daní vměstnat zmínku o tom, jak strašné je, že na ministerstvu školství pracuje „extremista“ Bátora. Daňové poplatníky prý „dost zneklidňuje, když miliardy ve školství kontroluje tandem Dobeš-Bátora“. Mě to naopak velmi uklidňuje. Doktor Bátora, který má pro svoji práci víc než dostatečnou kvalifikace, je zárukou, že se na ministerstvu školství začnou věci ubírat tím správným směrem. Směrem k hospodárnějšímu využívání rozpočtu, budov i pracovních sil a v neposlední řadě také k tomu, aby naše mládež byla vedena k vyšší a kvalitnější vzdělanosti, založené na hodnotách, na nichž naše tisíciletá křesťanská civilisace vznikla.

A málem bych zapomněl, když teď prý „na školství strpíme Bátoru, neměli bychom se divit, až tam nejpozději za tři roky napochoduje třeba kovaná stalinistka Marta Semelová se svou verzí padesátých let“. To je perla za perlou. Za prvé, otázka koho na ministerstvu trpět či netrpět je nesmyslná, protože je plně v režii ministra, koho si vybere do svého týmu. Za další, může soudný člověk srovnávat soudružku Semelovou, která evidentně názorově tíhne ke straně, která byla uznána za zločineckou a doktora Bátoru, který kandidoval za regulérní politickou stranu, která nikdy nevyvíjela a ani vyvíjet nechtěla žádnou trestuhodnou činnost? Soudný člověk nikolivěk, jen buďto totální nevzdělanec nebo demagog. Vy si už vyberte, který z těchto přídomků nejvíce sedí panu Šídlovi, „hlavnímu analytikovi HN.“

Vysvětlující douška na konec: ve svém článečku se Šídlo snaží vysvětlit, kdo že to jsou ti pravdoláskaři. Vy to jistě, vážení čtenáři, víte, nicméně já pro jistotu učiním totéž, aby nedošlo k mýlce. Skutečnost, že takzvaná pravdoláska nemá se skutečnou Pravdou a Láskou společného nic, jsem již, a nejen já, v mnoha textech vysvětloval. Ta slova možná podobně znějí, ale to je bohužel všechno. Je to ukázkový příklad manipulace celým národem, vzít si za své heslo vznešená slova, dokonce proklamovat, že musí zvítězit nad lží a nenávistí, ale pak činit přesný opak. Já bych se nebál dokonce říci, že v pojetí Havlově a jeho tvrdých příznivců nad Pravdou a Láskou zvítězila lež a nenávist. Svým způsobem je to produkt orwellovského newspeaku a pokrytecké politické korektnosti. Chce se tím říci, že lidé, kteří bojují proti tzv. pravdolásce rozhodně nebojují proti Pravdě a Lásce. Jenže média, ve většině nakloněná právě pravdoláskařům, mají stále ještě neomezenou moc a proto každý signál, který před pravdoláskou varuje je ihned označen jako útok na Pravdu a Lásku a vítězství lži a nenávisti. Ostatně i tento článek jimi zcela určitě tak bude označen. Neberte to ode mne, prosím, jako vzývání k příslušnosti k nějaké sektě, když řeknu: Lidé, bděte! (nebo Evropo, povstaň?).


[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Radim Panenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.