Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> J. X. Rasista

Uvahy

* J. X. Rasista

Vydáno dne 04. 03. 2011

Jiří X. Doležal publikoval včera na internetových stránkách Reflexu stěží uvěřitelný článek, v němž laicky podle fyziognomie od oka rozebral původ Ladislava Bátory a dovodil si z toho, že jde o „přivandrovalce“, „potomka Čingischánovy hordy“, který by sice mohl působit ve státní správě, ovšem v Maďarsku.

Zmínka o Čingischánovi v Maďarsku je ten nejmenší problém, víme už dávno, že mainstreamovým novinářům dělají zhusta problémy dějepisná data, dokonce i ta, která by měl hravě zvládat i žáček na druhém stupni základní školy. Vzdělanost se v takových médiích nenosí, ostatně, byla by na překážku obvyklému postupu, kdy zaměstnanci často jen poctivě plní zadání vydavatele. U dělníka někde u pásu taky nehledáme klasické vzdělání a média zkrátka fungují podobně, jen z nich vychází větší procento nepovedených zmetků. Pár set let tam a zase zpátky, s tím si Doležal hlavu neláme.

Horší je to samozřejmě s rasistickým podtextem jeho výtvoru. Když se dr. Bátora proti článku ozval a nadhodil, že mu autor za trestní stíhání nestojí, začal Doležal couvat s tím, že článek nelze brát vážně, že by to měl čtenář poznat podle „dementní argumentace“. Problém s Doležalovým psaním je ovšem v tom, že u něj nelze rozeznat, kdy „dementní argumentaci“ používá záměrně a kdy je jen výsledkem jeho řemeslného neumětelství. Nebo že by byl Doležal tak rafinovaný a psal poslední hezkou řádku let záměrně tak, aby pak mohl případné výhrady postižených s úsměvem zlehčit, nevinně rozhodit rukama a vyhnout se následkům? Nevěřím.

Musím se přiznat, že mi v první chvíli po přečtení článku blesklo hlavou, zda se Doležalovo zhuntované tělo jen nevrací do mladých let, kdy se aktivně účastnil skinheadských proticikánských bojůvek. Však to znáte, pes je jednou štěnětem… Nakonec, celoživotní bojovníci proti něčemu často jen potlačují své vlastní latentní tendence. I proto si tolik antinacistů osvojilo náckovské móresy, i proto bojuje tolik lidí za pravdu a lásku lží a nenávistí. Nechci se ale vrtat zrovna v Doležalově nitru.

Poslouchal jsem totiž tuhle v nějakém pořadu jeho novomanželku a její zpověď o Doležalově impotenci. A já nějak nemám ve zvyku vysmívat se veřejně mrzákům. Zvlášť ne těm, co se ještě ke všemu zlému špatně oženili.


[Akt. známka: 1,73 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.