Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> K 1. Máji

Uvahy

* K 1. Máji

Vydáno dne 07. 04. 2011

První máj se nám opět blíží a „nacionální“ scéna se začíná na tento den připravovat. Vše proběhne paralelně s německými kolegy. Stejná motta, stejná myšlenka, stejný protest u nás i u západních sousedů. Proč ne. Všichni jsme Evropané, tak spolupracujme. Nicméně v případě Němců stále platí, že někdo je zkrátka evropštější.

Na jedněch nejmenovaných českých národně sociálních stránkách vyšel totiž mobilizační článek (druhý den byl odstraněn), informující o letošním prvním máji. Hned z úvodu bylo zřejmé, že pochází čistě z pera německých šovinistů. A protože na naší NS scéně se již delší dobu razí, že jsme více Němci než Slované, a že patříme do společné Říše, tak byl tento článek bez okolků převzat. Již před delším časem jsem si řekl, že nebudu z mnoha důvodů komentovat NS scénu. Nicméně zmiňovaný článek mě natolik nadzvedl, že udělám výjimku.

Ještě jsem zapomněl zmínit, že letošní Máj bude koncipován jako protest proti zahraničním pracovníkům. Člověk by si řekl, že budou opět zmiňováni sedření ukrajinští dělníci, na které se vždy plivalo. Jenže se zdá, že jak se stále mluví o „společné Říši“, tak se nám tu objevují noví nepřátelé, kteří byli nežádoucím prvkem vždy na německé scéně.

Tedy jako nebezpečný cizinec, dělník, není už jen Ukrajinec, ale jsou tam zahrnuti i příslušníci pobaltských národů, Poláci a světe div se dokonce se letošní protest vztahuje i na slovenské bratry! Málem bych zapomněl, že jako nežádoucí jsou zmiňováni Turci. To je myslím pochopitelné a správné, ovšem stavět vedle sebe jako nežádoucí Slováky a Turky, to je do nebe volající. Je smutným faktem, že se česká NS scéna téměř odnárodnila. U nás se více než kdekoli jinde mluví o tom, že záleží více na rase, nežli na národě. „Jsme Evropané, nač se dělit“. Nicméně nebylo by špatné si uvědomit, že zatímco my se tu odnárodňujeme, Němec zůstává stále Němcem. Oni nezahazují svoji národnost a ani neplivou na své dějiny. Tak proč my? Proč hnutí, které má v názvu národní je antinárodní? Jen se podívejme, co všechno česká NS scéna odvrhla.

Česká vlajka? Pryč, je židovská. Československá republika? Pryč, byla židovská - máme patřit pod Německo. Národní obrození? Palacký? To byl nenávistí zaslepený člověk. Čeští legionáři? Zbabělci a zloději. Toto je myšlenkový směr, když ne celé, tak značné části české NS scény. Souběžně s tímto se mluví o evropanství, o evropské solidaritě. Troufnu si říct, že tato hesla jsou převzatá právě z německé strany. A já se ptám: Kde je ta evropská solidarita, když tu překáží slovenský, ukrajinský, polský a pobaltský dělník? Umožnit zde pracovat těmto lidem, to je konkrétní projev evropské solidarity. Tisknout si to na transparenty je čistá teorie, navíc, jak se ukazuje, pokrytecká.

Pokud u nás skutečný český nacionalista začne hájit „Sudety“, že patří nám a Německu nikdy nepatřily, je mnohými označen za šovinistu a zpátečníka. To, že i dnes mluví přední němečtí národní socialisté o navrácení „starých německých“ území, o tom už se tolik nediskutuje. Jsou to přece Němci a mají na to právo, ale nikdo jiný už ne. Tam žádnou kritiku o šovinismu neslyšíme. Tak buď budeme mluvit všichni o evropanství, o tom, že národnost se nepočítá, anebo si nebudeme srát do huby.

O netaktnosti německých národních socialistů a ztrátě hrdosti a sebeúcty těch „českých“, svědčí i březnový česko-německý mítink DSSS a NPD. Akce, pořádaná v jeden den na německé i české straně, zaměřená proti imigrantům, jasně ukazuje, kdo je tu ten správný Evropan:. Pozorně se podívejte na fotografie. Na jedné z nich je německý transparent, kde je zobrazeno, že nežádoucí pracovní síla přichází do Německa i z České republiky. Co na to čeští NS? Že by byli už naprosto pogermánštěni? Každopádně je to smutné a zdá se, že propast mezi českými nacionalisty a národními socialisty je den ode dne větší.


[Akt. známka: 1,62 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Robert Mach | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.