Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Kalouskova složenka aneb co si ještě všechno necháme líbit?

Uvahy

* Kalouskova složenka aneb co si ještě všechno necháme líbit?

Vydáno dne 14. 05. 2010

Předvolební kampaň TOP 09 má svůj vtip. Hospodský kníže bude sice s koncem svého restauračního turné asi už namol, ale vzhledem k tomu, že jeho řečový projev zdá se být ve všech stavech více méně neměnný, nemělo by mu to v očích voličů nijak ublížit. Zato si nejsem jistý tím, zda humor, zvolený jeho soudruhem v lihu Miroslavem Kalouskem, nebude mnohými posouzen jako natolik černý, že by bylo bývalo lépe, kdyby si jej odpustil.

Mám samozřejmě na mysli jím rozesílanou složenku, požadující od každého adresáta úhradu ve výši 121.000 Kč. Je v zásadě dobře, že se tu najde politik, který nám touto neotřelou formou připomíná, v jakém se nacházíme průseru. Ale zároveň si kladu otázku, jakou tloušťku má plech, jímž jest vystlán jeho žaludek. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že vícečetný ministr financí a vrcholný politik mnoha kabinetů, za jejichž vlády se tu nesmyslně utrácelo ve velkém, nyní vystupuje jako hlavní bojovník proti veřejnému zadlužování. Jak kdesi prohlásil předseda Svobodných Petr Mach, je to právě M. Kalousek, jenž „nese hlavní odpovědnost za rekordní nárůst dluhu o 193 miliard korun v roce 2009 a který jako ministr financí předložil na konci roku 2008 Sněmovně rozpočet se záměrně nadhodnocenými příjmy a růstem platů ve státní správě o 7 procent.“

Poslat někomu složenku a tím vyvolat zdání, že je adresát za dluh způsobený M. Kalouskem a jinými politiky osobně odpovědný, je pěkná lotrovina. Po pravdě řečeno, neměl by jít za tu naši dluhem plundrovanou vlast už někdo konečně bručet?


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.