Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Když se náš transgenderový spojenec hněvá

Uvahy

* Když se náš transgenderový spojenec hněvá

Vydáno dne 08. 05. 2011

Michal Semín Kníže Schwarzenberg tvrdí, že Petr Hájek urazil spojence a hlavu spřáteleného státu, znevážil dobré jméno České republiky a ohrozil její zájmy. Vzhledem k tomu, že ještě před pár dny o názorech Petra Hájka mluvil shovívavěji, jakkoli je zesměšňoval, nelze se ubránit podezření, že změna jeho tónu je výsledkem úhlavně spojeneckého kartáče.

Rozumím tomu, že se americké administrativě nelíbí, když o její věrohodnosti veřejně pochybují osoby, zastávajícími významné místo ve státní správě cizího státu. Ani mně se nelíbí, když politici jiných států vyhrožují českému prezidentovi sankcemi, nepodepíše-li Lisabonskou smlouvu či jej lacině shazují na veřejném fóru za jeho nestádní postoje k evropské integraci, globálnímu vládnutí či ještě globálnějšímu oteplování.

Když už nám tedy náš úhlavní spojenec dává lekce z diplomacie, bylo by dobré mu připomenout, že respekt by měl být oboustranný. Vzkazuje-li tedy americký velvyslanec Hradu či vládě, že není možné, aby se vysoce postavený český státní úředník vyjadřoval o Obamově administrativě kriticky či s despektem, měl by své drahé ženě pro příště rozmluvit, aby se aktivně účastnila sletu na našem území působících feministek, na němž byla kolektivně kritizována česká společnost za nedostatečný pokrok na poli rovnosti pohlaví. "Dvaadvacet let po sametové revoluci vyspěla Česká republika do demokratické země, která prosazuje a chrání práva utlačovaných, včetně žen a dětí, v zemích jako je Barma, Kuba, Bělorusko a Afghánistán. Ale spoustu práce zbývá udělat i tady doma, speciálně co se týče rovnosti pohlaví," vzkázala Čechům Lindsey Kaplanová. Dáma je jistě v tématu odborníkem – pardon, odbornicí - vést na Georgetownské univerzitě seminář „Gender a hebrejská Bible“ jistě nemůže nějaká neuvědomělá hlupačka.

Zdá se, že i v Bílém domě mají starost o to, aby se kdejaká menšina necítila odstrčená. Ale protože za louží jsou o pěkných pár mil v předstihu, pořádala Obamova administrativa o posledním dubnovém pátku historicky první zasedání, věnované výlučně právu transgenderových jedinců na uznání jejich rovnosti s jinými - vlastně ani nevíme, kolik jich momentálně je - pohlavími. Patrně poučeni mediálním fiaskem po oznámení likvidace arciteroristy, odmítá Bílý dům o průběhu jednání cokoli sdělit. Tak mne napadá, zda ta slavná fotografie, co měla skeptické veřejnosti doložit, že Obama a spol. sledovali přímý přenos ze zákroku v Abbotábbádu, není ve skutečnosti… Ale kuš, nerad bych tu zpochybňoval něčí věrohodnost. Nad takové spojenectví přeci není.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.