Dnešní datum: 21. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Kocáb je překvapen negativní reakcí odborníků na adopce dětí homosexuály

Uvahy

* Kocáb je překvapen negativní reakcí odborníků na adopce dětí homosexuály

Vydáno dne 27. 02. 2010

Zákaz vstupu! Ministr Michael Kocáb sám pochybuje o správnosti novely zákona, která má homosexuálům umožnit adpotovat děti. Překvapilo ho totiž, že se proti postavili dětští psychologové a psychiatři. Ministr pro lidská práva proto včera odpoledne svolal kolokvium, aby se o celé záležitosti poradil. Schůzka ale Kocába o správnosti novely nepřesvědčila. "Sám jsem v neutrální pozici. Chápu církev, že je proti, chápu i lidskoprávní aktivisty a homosexuály, že jsou pro, ale nejde mi do hlavy, že jsou proti psychologové a dětští psychiatři," svěřil se ministr pro lidská práva Michael Kocáb Právě to bylo podle Kocába hlavním překvapením včerejší debaty. Kocáb na dotaz, jak kolokvium probíhalo, uvedl, že mezi přítomnými "mírně převládl názor, aby se to (návrh zákona) na vládu dalo". Rozhodnutí ale podle ministra nevzešlo. Proti totiž vystupuje katolická církev či KDU-ČSL. Kocába ale nejvíce překvapilo, že jsou proti dětští psychologové a psychiatři. "To je závažná věc, ti jsou přece dětem odborně nejblíže, takže pokud ti proti tomu protestují, to mne znejisťuje," řekl Kocáb.

"Problém mi dělá názor psychologů," zopakoval pak ještě jednou. Ministr proto prozradil, že hodlá svolat ještě jedno kolokvium. "Asi svolám další kolokvium, kde budou jen psychologové a psychiatři. Nejspíše se asi budu orientovat podle jejich názoru. Já to nemohu rozhodnout od zeleného stolu," uvedl.

Kolokvia se podle Kocába účastnily asi tři desítky odborníků - od aktivistů, přes právníky, psychology až po teologa. Kocáb svůj záměr předložit novelu zákona o registrovaném partnerství oznámil před několika týdny. Návrh vyvolal řadu negativních reakcí, například lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová na svých webových stránkách spustila petici, kde shání podpisy proti tomuto návrhu.

"Je třeba nejprve posoudit, zda je naše společnost na takový průlom do oblasti tradiční rodiny připravena. Například katolická církev by byla tímto krokem velmi pobouřena, a to je pro mne velmi silný argument. Sám pocházím z církevních kruhů a vliv křesťanství na civilizační vývoj považuji za zcela zásadní," řekl Kocáb ještě před čtvrteční schůzkou.

Novela má odstranit překážku v současném zákonu o registrovaném partnerství, která párům brání v adopci dětí. Homosexuálové se prý totiž cítí ukřivděni a diskriminováni. Novelu by měla vypracovat ministryně spravedlnosti do 31. května 2010.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.