Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Levičák vraždí. Pravičák za to může.

Uvahy

* Levičák vraždí. Pravičák za to může.

Vydáno dne 12. 01. 2011

Duševně vyšinutý pachatel, narkoman, nepřítel náboženství a palič praporu z hvězd a pruhů střelil za bílého dne na ulici do hlavy americkou demokratickou političku a k tomu ještě zranil či zabil spoustu dalších lidí. A za všechno samozřejmě může Tea Party, Sarah Palinová, pravicoví extremisté a vůbec nejrůznější vlastenecké, náboženské a protidrogově orientované podvratné živly.

No, na někoho se to hodit musí, to dá rozum. A ne zas až tak bílý otec za Velkou vodou potřebuje v okamžiku, kdy už není schopen vymyslet si narychlo další dostatečně originální sliby, nějakou pořádnou hůl, jíž by mohl své kritiky řezat po hlavách tak silně, až jim z nich vymlátí všechny argumenty mající jednu zásadní chybu – totiž reálný a sotva zpochybnitelný základ.

Jak ale zahnat zpátky do kožichu všechny ty vylézající vši? Jak argumentovat proti svědectví atentátníkových známých, kteří tvrdí, že jeho smýšlení bylo levicově liberální a že demokratické politiky kritizoval zleva, nespokojen s nedostatečnou hloubkou jejich ideové zanícenosti? Na pomoc jistě ráda přiběhnou levicová média. Terče z webu Palinové se přifouknou, řeči demokratů o tom, že paní Giffordsová je pro ně po tom, co s nimi odmítla hlasovat mrtvá, zase vyfouknou a nakopají narychlo pod postel. Rozjede se masivní kampaň obviňující pravici z vyvolávání štvavé atmosféry, jejímž logickým důsledkem jsou vraždy levičáků ještě většími levičáky. Drobný Obamův problém bude možná jen v tom, že noviny, na něž spoléhá, už dneska pomalu nikdo nečte a že jednotlivé tituly jeden po druhém postupně zavírají krám.

Už s ohledem na nešťastné oběti tucsonského šílení by se závěrem hodil nějaký mravní apel. Nuže, dobře, tak jste se zkrátka rozhodli, že se mezi sebou začnete zabíjet. Já vám to neschvaluji, naopak tvrdím, že je to nebetyčná pitomost a že byste toho měli nechat. Ale jestli vás nepřesvědčím, poprosím vás alespoň o jedno: vyřiďte si to potichu mezi sebou a netahejte do svých žabomyších sporů slušné lidi. Nestavte je pod palbu. Ani svých médií, ani svých masových vrahů.


[Akt. známka: 1,60 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.