Dnešní datum: 21. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Lidské oběti politické korektnosti

Uvahy

* Lidské oběti politické korektnosti

Vydáno dne 19. 07. 2010

PC 2 Staré indiánské kultury pravidelně obnovovaly smlouvy se svými bohy prostřednictvím lidských obětí. Aby se takový májský bůžek nenaštval a své věrné nehodil přes stupňovitou terasu, patřilo se čas od času přivléct mu do chrámu nějakého toho otroka, zajatce nebo nemanželské dítě, vesele nad ním zatančit, dát si pár panáků a pak mu vyříznout srdce z těla. A bůžek byl rád, zvlášť když ještě dostal ze srdíčka kousnout a mohl se na těžký žaludek nachlemtat lidské krve.

Horší bylo, když Indiáni spoléhající se na přízeň bohů až přespříliš zjistili, že je jejich pole najednou nedokáží uživit. Přístup vládnoucí nobility byl stejně tak iracionální, jako očekávatelný: nabídli svým bohům ještě více lidských srdcí a ještě více lidské krve a když na to nestačili otroci, sáhli po vlastních poddaných. Jednostranná strava se ale snadno přejí, takže přežraní bůžkové svůj lid s lehkým pokrčením ramen nechali na holičkách a dneska se to tam jmenuje Guatemala, Honduras, Salvador a kdovíjak ještě.

Dnešní novinář oddaný ideologii politické korektnosti je stejný snílek jako starý májský šlechtic. Multikulturní společnost v Evropě nefunguje, to vidí každý, kdo čte noviny, dívá se na televizi nebo čistě díky dobrodiní Evropské unie jezdí za nákupy do Berlína. Když ale nakrmíme bůžka politické korektnosti lidskými oběťmi, jistě se jeho tvář brzy rozjasní a velkolepý projekt glajchšaltace evropských národů, nad nímž drží ochrannou ruku, zase poběží jako na drátkách. Problém ale je, kde ty lidské oběti brát; nepřátelští bojovníci jsou stále ostražitější a dostat je na oltář pod kudlu je stále obtížnější. Ještě že se i oni zapomenou a zanechají po sobě v divočině sem tam nějakou stopu mokasínu nebo samolepku. Snadnější je ulovit neopatrného poddaného, který si myslí, že ze svého domu smí jen tak bezevšeho vykopat návštěvu, která se mu hrabe v kapsách. Ale to se zdá být pořád ještě málo. A tak musí po stupních osudu nakonec vystoupat i loajální úředníci mající klamný pocit, že v zájmu co nejlepšího výkonu vlastních povinností by měli varovat veřejnost před riziky adopcí z ciziny.

Oběti jsou to přirozeně marné. Doba, kdy se přežraný bůžek svým kněžím od novin vyblije do klína, nakonec přijde. Ostatně jako vždycky.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.