Dnešní datum: 14. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Mám rád Bangladéšany, rádi zapojují

Uvahy

* Mám rád Bangladéšany, rádi zapojují

Vydáno dne 31. 01. 2012

Manipulace Petr Sedláček

V pondělí večer mi po dlouhé době udělal radost náš premiér, který se zachoval, jak se sluší na premiéra ještě trošku suverénní země, alespoň na chvíli se nestal členem eurostáda a nepodepsal další zotročující pakt. Sice jsem přesvědčen, že je to pouze póza a krátkodobá záležitost, ale poslední dobou mi v tomto ohledu stačí málo.

Zato ČT 24 opět nezklamala a do jednoho ze svých pořadů, který moderovala redaktorka Drtinová a která tuto bruselskou sešlost také komentovala, pozvala hosta skutečně nejpovolanějšího, bangladéšského ekonoma.

Byl to pro mne stejný zážitek, jako když jsem poprvé v životě uviděl zblízka slona, parní lokomotivu a levé prso své učitelky, která mne v první třídě liskla, když jsem zabodl pastelku do své spolužačky.

O Bangladéši vím pouze to, že když jednou ročně zaprší, říkají tomu monzun, nebo něco takového, tak se tam všichni brodí po pás ve vodě, hodně se jich tím pádem utopí, a ti co se neutopí, potom houfně umírají na ošklivé a hodně nakažlivé nemoci. Všichni je litují a rozumně říkají, že by tam bydlet nechtěli, a posílají jim tam různé pomoci.

Jako bangladéšský ekonom tudíž žijete od potopy k potopě, vše je cyklické a dopředu jasné, protože každoročně začínáte pravidelně znovu. Spíše než jako ekonoma bych takového člověka vnímal jako potulného sháněče potravin, léků a jiných základních lidských potřeb.

Jeho geniální a také jediná myšlenka, se kterou se v pořadu prezentoval, a sice o větším zapojení občanů do řešení problémů EU s dluhy mě již udivit nemohla.

Milý bangladéšský ekonome, mám pro tebe jeden vzkaz. My tenhle eurobordel platíme ze svých daní, takže jsme zapojeni až po uši a nezdá se, že by se v příštích, asi tak padesáti letech, mělo něco dramaticky změnit k lepšímu. Spíše budeme nedobrovolně a násilím zapojeni ještě více. Takže si nedělej s naším zapojením starost. Proti tomu, co nás čeká, jsou vaše bangladéšské povodně srandou – víte totiž, do čeho jdete, jste zvyklí a bambusu na nová obydlí všude roste dost.

Chápal bych, kdybys nám vysvětloval, jak udržet v suchu sirky. Nebo třeba něco o vytrvalostním plavání. To si myslím, že by bylo pro nás zajímavější a tvé zkušenosti na tomto poli bychom zcela jistě ocenili více. Ale to ty ne.

Celé tohle povídání korunovala svým zasvěceným výkladem co a jak v Bruselu nového eurooptimistka Hrnčířová.

Dnes mi tedy skutečně ČT vyrazila dech a svou publicistiku posunula o vrchol výše. Jen tak dál a směle za další obzor.

P.S.

A co zeptat na názor ekonomů z Burkiny Faso, Somálska, Rwandy, nebo Sierry Leone? To by mohlo být také zajímavé...

Převzato z Ostrava Online


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.