Dnešní datum: 23. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Mezi prvními by měl jít od válu Schwarzenberg

Uvahy

* Mezi prvními by měl jít od válu Schwarzenberg

Vydáno dne 08. 01. 2009

Karel Schwarzenberg Již několik dnů, ba možno říci i týdnů se pozornost médií i veřejnosti soustřeďuje na problematiku rekonstrukce vlády Mirka Topolánka. Je přitom s podivem, že se mezi veřejně vyslovovanými adepty odchodu z vlády dosud nevyskytlo jméno ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Překvapuje to zejména u skutečně nezávislých médií internetových, neboť drtivá většina tzv. médií oficiálních je ovládána myšlenkovými spřízněnci Zelených a očekávat z tohoto směru nějakou iniciativu směřující k odvolání jednoho z jejich guru mi přijde mírně řečeno naivní. V následujících několika řádcích se tedy pokusím uvést několik důvodů, kvůli kterým si myslím, že by měl česko-rakouský kníže a Havlův exkancléř svůj post při očekávané rekonstrukci vlády opustit mezi prvními:

1) nedůvěryhodnost, plynoucí z evidentního nedostání vlastnímu slovu - Schwarzenberg se veřejně zavázal, že odstoupí ze své funkce, pokud se Jiří Čunek vrátí do vlády, aniž by se nade vší pochybnost prokázala jeho nevina v kauzách spojených s podivnými finančními transakcemi, Marcelou Urbanovou a způsobem vyšetřování celé kauzy. Čas plyne, předseda lidovců je již více než půl roku ve vládě zpět a druhdy remcavý šlechtic dělá, jako kdyby nic neřekl a neslíbil. Až to vypadá, že doufá, že se na celou kauzu zapomene. Nezapomene, domnívám se, že by se mělo trvat na tom, aby se pan ministr zahraničí veřejně ke kauze Čunek vyjádřil v tom smyslu, že je přesvědčen o nevině šéfa KDU-ČSL, nebo odstoupil.

2) konflikt zájmů, daný členstvím Karla Schwarzenberga v Bilderberském klubu - český ministr zahraničí by přeci měl výlučně hájit zájmy České republiky. Mám zato, že při výkonu této své výsostné profese je nepřijatelné, aby byl šéf naší diplomacie v jakékoli míře ovlivňován členstvím v evidentně netransparentní lobbyistické organizaci, jejíž činnost probíhá v utajení. Stačí připomenout, že bilderberských setkání o slovy Karla Schwarzenberga ,,velkých otázkách světa" se dokonce nesmí bez písemného svolení kongresu zúčastňovat ani představitelé administrativy USA. Zato náš pan ministr zahraničí na toto setkání jede, aniž by o tom kohokoli informoval, a po návratu poslancům sdělí, že to, o čem se jednalo, nesmí sdělit.

3) neschopnost:

a) ministr zahraničí není evidentně schopen zabránit opakovaným únikům informací z jím řízeného ministerstva, ba dokonce není patrná ani nějaká snaha těmto excesům zabránit

b) stejně tak prokazatelně selhal jako hlavní vyjednavač EU v aktuální fázi blízkovýchodního konfliktu, když předem rozhodl, která strana nese za současnou eskalici násilí vinu. Je těžko představitelné, že po těchto jeho prohlášeních s ním někdo skutečně relevantně zastupující jednu stranu konfliktu začně jednat. Obávám se, že diletantismus,s jakým se KS prezentoval v prvních dnech našeho předsednictví EU, ulpí na naší zemi ještě dlouhou dobu.

4) nesoudnost - ať se na mne nikdo nezlobí, ale pohybuje-li se náš knížecí ministr zahraničí na veřejnosti se zapalovačem s portrétem Che Guevarry, měl by s ním byl urychleně poslán tam, kam podobná individua patří - do squattu, nebo nějakého anarchistického doupěte. Veřejně prezentovaný portrét levičáckého vraha Che Guevarry je v očích soudných lidí, a u ministra zahraničí by soudnost měla být předpokladem, ta samá urážka obětí totalitní diktatury, jako kdyby se slovutný pan kníže promenoval např. s portrétem Otto Skorzenyho. Jsem přesvědčen, že nastala ta pravá chvíle odhodit zažitý stud při jednání s lidmi s ,,modrou krví", pramenící do jisté míry i z pochopitelného pocitu viny za mnohá příkoří, která byla české šlechtě v uplynulých desetiletích i českým národem způsobena, a jednat s panem knížetem jako s kterýmkoli jiným smrtelníkem, který nedělá svou práci - politiku dobře, říci mu:,,Děkujeme, ale už toho bylo dost".


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.