Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Mučedník David Duke děkuje...

Uvahy

* Mučedník David Duke děkuje...

Vydáno dne 28. 04. 2009

David Duke Stát, který nehoní zloděje a vrahy, ale místo toho úzkostně potírá závadné myšlení, si může gratulovat. S dvacetičlennou zásahovou jednotkou se mu podařilo zadržet skutečného démona. Člověka, co v minulosti založil jakousi jednu z desítek obskurních nástupnických organizací obávaného Ku-Klux-Klanu. Opět ale prokázal svou krátkozrakou jalovost. Z člověka, kterého v Česku znalo minimum lidí, ze dne na den udělal hvězdu a mučedníka.

Kdybych patřil k „lovcům fašistů“, kteří si každém najdou něco a všude vidí nádech hnědé, byl bych nucen napsat, že česká justice je vlastně skrytě rasistická a produkovská, protože lepší promo se jeho knize „Mé probuzení“ nemohlo dostat, což ostatně Duke potvrzuje na svém webu. Kdepak dýchánek s Filipem Vávrou a několika málo členy českých NS struktur! Proč nechat hrozného Duka přednášet pro úzký okruh fanoušků, když ho můžeme dostat na titulní strany většiny deníků a do hlavního vysílacího času, že.

Jelikož je mi David Duke víceméně ukradený a ctím svobodu slova, tak si jalové kázání o ničem odpustím. Každý svého štěstí strůjcem, stejně jako všechna šosácká média strůjcem popularity těch, které tak odsuzují, že o nich musí pořád mluvit, až jim dělají dokonalou propagaci.

Co si ale nelze odpustit, je zdůraznit skandální postup české justice jaký nemá v polistopadové historii obdoby.

Když se Duke necelou půlhodinu před svým zatčením holedbal, že se zatčení nebojí, že se mu to v žádné evropské zemi ještě nestalo, tak si patrně neuvědomil, že narazil na Českou republiku. Českou republiku, svébytný experiment, ve kterém Íčka nechají běhat po ulicích pedofilního recidivistu-vraha, ale na někdejší sympatizanty Ku-Klux-Klanu vysílají elitní policejní jednotky v kuklách.

Česká republika jako právní stát katastrofálně selhala. Duke byl zatčen za podezření z „podpory a propagace názorů, směřujících…“ Jak proboha, když mu byla přednáška na FSV zrušena a k jiné akci, než posezení v hospodě, nedošlo??! Jak upozorňuje právník Tomáš Pecina, „podle sdělení Dukových obhájců má stíhaný skutek spočívat v tom, že obviněný na blíže nezjištěném místě a v blíže nezjištěné době sepsal knihu, jejíž obsah je z hlediska českého práva trestný. Důkaz, že se tak stalo na českém území a v takové době, aby skutek nebyl promlčen, je na orgánech činných v trestním řízení.“

Nehledě na nehoráznost a úděsnost právní formulace stylem „trestný čin byl spáchán na blíže nezjistitelném místě a v blíže nezjistitelnou dobu“, nezbývá než se zeptat, kdo ze samozvaných mentorů knihu skutečně četl, aby mohl soudit? Znají obsah, nebo je skutečným důvodem „trestnosti“ to, že jí prostě sepsal David Duke?

Politolog Miroslav Mareš vydání knihy Moje probuzení považuje za problematické, nicméně nikoli za problematické z právního hlediska. To je jádro věci. Moje probuzení klidně může určitý počet lidí řekněme „negativně“ názorově ovlivnit, třeba se stane i biblí neonacistického spektra, ale pokud zde existuje určitá omezující právní norma (a ideálem je samozřejmě neomezená možnost hlásat myšlenky) a ta porušena není, není možné sankcionovat a nezáleží, zda dotyčný je náš kolega, nepřítel, neonacista, nebo vesmírný člověk. Podle všeho se ve své knize Duke koneckonců dotýká Židů především co se týče kritiky vlivu izraelské lobby na americkou zahraniční politiku. To je ale problém, o kterém se ve Spojených státech mluví již delší dobu a s pravicovým extremismem nemá moc co společného. Či snad je antisemitou i George Soros, který izraelskou lobby také několikrát kritizoval?

Celá blamáž byla korunována pokusem o uvalení vazby, který státní zástupce odmítl (což alespoň trochu ubralo na závažnosti tohoto obřího trapasu), načež došlo k Dukovu správnímu vyhoštění. Pikantní je, že Duke zůstává osobou trestně stíhanou a jako taková musí být orgánům činným v trestním řízení kdykoli k dispozici. Pokud nepoužije „čarodějných schopností“ Grand Wizarda a nerozpůlí se, těžko může vyhovět. Česká justice má na kontě vskutku husarský kousek: vydala dvě protichůdná rozhodnutí. Duke je trestně stíhán a zároveň se nesmí na území ČR vyskytovat.

Sečteno a podtrženo, v pátek byl zatčen americký občan, na kterého nebyl vydán ani mezinárodní, ani jiný zatykač a navíc za čin, jehož skutková podstata nemohla být naplněna. Český velvyslanec ve Spojených státech by se při své omluvné cestě na Stadep měl v zájmu svého státu obléknout do kajícnického roucha. Dosluhující ministr vnitra svůj úřad opustit kanály.

Převzato z blogu autora.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.