Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Ne zcela mrtvá minulost

Uvahy

* Ne zcela mrtvá minulost

Vydáno dne 24. 05. 2012

Jsou soustátí nebo mnohonárodnostní celky, které jsou natolik disharmonické že jejich dlouhodobé trvání je pro většinu zúčastněných zásadně nevýhodné. Takovým příkladem podle mne byla Jugoslávie, kterou držel při životě sentiment na vlastní osvobození od nacistického jha ( který navíc nesdílely většiny ve všech národech ) a charismatický Tito a je jím Belgie, kterou drží při životě strach eurobyrokracie z ostudy. Některá soustátí však jsou pro národy, které v nich žijí, jednoznačně výhodná. Takovým bylo Československo po roce 1945. Průmyslová základna Československa byla natolik silná že byla páteří RVHP. Přes drancování ze strany sovětské moci a naprosto nefunkční řízení ekonomiky jsme si v socialistickém bloku zachovali spolu s NDR ( která ale od Brandtova kabinetu dostávala velmi významnou pomoc ) nejvyšší životní úroveň. Rok 1989 znamenal pro obrovskou většinu Čechů a Slováků stejné naděje. Rozdílný pohled vítězů voleb v českých zemích a na Slovensku na ekonomickou transformaci neměl být v žádném případě důvodem k rozpuštění federativního státu a už vůbec ne bez dotázání se občanů. Tvrzení že nebylo možné vytvořit jednoznačně zodpověditelnou otázku pro referendum je účelovou lží.

V kontextu vývoje, který už teď známe, se naprosto jasně ukazuje že rozdělení Československa bylo provedeno v cizím zájmu, myslím že se jednalo o jeden z tahů Washingtonu v rámci doktríny ničit PRAVOU Evropu a vytvářet BYROKRATICKOU Evropu. Oba následnické státy byly přesvědčovány že jsou "malé" a byly svými odnárodněnými vládami upřesvědčovány k zapojení se do tzv. evropské integrace. Výsledek známe.

Je jasné že tento dějinný omyl nemůžeme napravit. Ale měli bychom se z něj poučit. Místo šaškování na zombiekarnevalu jménem Evropská unie bychom měli velmi úzce spolupracovat se Slováky a Rakušany na sladěné politice sebevědomých národních států, které mají velmi podobné zájmy.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.