Dnešní datum: 21. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Nedůvěryhodní vs. národ 105:95

Uvahy

* Nedůvěryhodní vs. národ 105:95

Vydáno dne 02. 05. 2012

Vláda Petra Nečase při hlasování o důvěře v Poslanecké sněmovně prošla. Důvěru tedy dostala. Náš národ ale Nečasovu kabinetu obrovskou většinou nevěří. Jak je tedy tato neshoda mezivolenými zástupci lidu a lidem samým možná?

Markantně se zde ukázala jedna věc: parlamentní demokracie, a už vůbec ne v té podobě, v jaké ji český občan má smůlu zažívat, nereprezentuje smýšlení společnosti. Můžeme stokrát zaplnit náměstí a tři sta průzkumů veřejného mínění řekne, že tuhle vládu ne, a pan Nečas vždycky najde nějakou paní Peake a vláda se udrží. Profesionální politici jsou odpovědní pouze své kariéře, která v řadě případů znamená maraton obohacování se a nikoliv svým voličům. Velí jim stranické sekretariáty a ne program, který je do parlamentu dostal. Ten strany umějí ohýbat a za pomoci na vše navyklých médií "nutné změny" nám občanům "vysvětlit". Zajímá to ale čím dál méně lidí a společností prorůstá s ohledem na to co naši politici předvádějí zcela pochopitelný trend - politika je svinstvo.

Je pro nás parlamentní demokracie cestou? Ne. Domnívám se, že jedna komora složená ze zástupců zaměstnavatelů a profesních skupin je mnohem lepším řešením.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.