Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Neočubka a ultraprasák

Uvahy

* Neočubka a ultraprasák

Vydáno dne 29. 12. 2010

Sleduji zprávy. A je pocit přímo opojný. Události posledního roku dávají „pravicovým extremistům“ zbraně, jaké jsme v rukách už dávno neměli. A stačilo k tomu jediné. Mít celou dobu pravdu.

Evropská unie rozhazuje peníze a mocně tak pumpuje vodu do podpalubí lodi, kterou nelze zachránit. Katastrofu snad oddálí, ale jen proto, aby ta za pár let přišla s ještě ničivější silou a spláchla z paluby všechny, kdo se na ní ještě drží; ovšemže to budou již jiní kormidelníci. Těmhle jde jen o to doklouzat bezpečně do svých rakví a hodit problémy na krk svým nástupcům. Ostatně, na kolektivní nezodpovědnosti je dnes založena každá vláda.

Multikulturní sen se rychle rozplývá. O čem se smělo dříve jen šeptat, o tom se dnes hlasitě mluví. Naše extrémní a zločinné argumenty se prakticky přes noc staly ideovou výbavou silných tradičních i nových stran. Oslovují nejširší voličské vrstvy, iniciují referenda a vyhrávají je. Reálná, hmatatelná zkušenost vytlouká lidem z hlavy po léta usazovanou sedlinu levičáckých fantasmagorií, nutících lidi podrobovat se orwellovskému doublethinku.

Nedaří se ani vynálezcům problémů, s nimiž si dokáží poradit jen jejich autoři. Pokud na to ovšem dostanou peníze z veřejných zdrojů. Globální oteplování připomíná v souboji s rekordními mrazy posledních let boxera ve dvanáctém kole zápasu, zahnaného do provazů a bitého až do bezvědomí. Parazitismus není v kurzu. Finanční zdroje vysychají a daňový poplatník se najednou začíná ptát.

A pak tu máme naše křiklouny. Štěkají až do ochraptění, podepisují petice, tlačí se do spřátelených médií. Vymýšlejí a přehánějí, vyzkoumávají nová slova, aby upozornili veřejnost na nebezpečí ze strany kleronacistů a ultraeuroskeptiků.

Najednou ale nikdo neposlouchá. Jsou jako párek mazavků, který se rozhodl rozdat si to v centru města ve sněhové závěji. Neočubka s ultraprasákem teď už ale nezaujmou nikoho. Někdo je překročí, jiný obejde. A třetí po nich rovnou hodí sněhovou kouli.

Za ty roky lží a podvodů.


[Akt. známka: 1,29 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.