Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Neprojevovat se, nemít názory, nemyslit!

Uvahy

* Neprojevovat se, nemít názory, nemyslit!

Vydáno dne 28. 07. 2011

Breivik Někdo se opovážil souhlasit s pohnutkami A. B. Breivika, což vyvolalo poprask mezi česky píšícími novináři a zřejmě i v řadách Policie ČR. V této souvislosti je příznačné zejména vyjádření "experta" Brzybohatého, ve kterém údajně "odborník zmínil porušení tří paragrafů trestního zákoníku, jejichž obsahem je podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, projev sympatií k takovým hnutím a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia." To je trochu silná káva, především ve spojení s tím, že za porušení zmíněných paragrafů hrozí až 5 let vězení.

Ponechme stranou otázku, zda A. B. Breivik představuje nějaké "hnutí" a zaměřme se na problematiku genocidy. Ta bývá definována následujícím způsobem: "Genocidium je úmysl zničit některou ethnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu, některým z těchto prostředků: uvedení příslušníků takové skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit jejich úplné nebo částečné fyzické zničení, opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí, násilný převod děti z jedné takové skupiny do druhé, nebo těžkou újmou na zdraví nebo smrtí příslušníka takové skupiny. Genocidium je definováno v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocidia, vyhlášená pod 32/1955 Sb. Dilettanti genocidu redukují na vyvražďování." (zdroj: http://iuridictum.pecina.cz/w/Genocidium)

Nemám pocit, že by se Breivik pokusil vyvraždit všechny protestanty či atheisty, všechny Nory či dokonce všechny bělochy. Dokonce ani nemám pocit, že by se pokusil vyvraždit či nějak jinak plošně zlikvidovat všechny socialisty. Zkrátka a dobře - zcela jistě se někdo (zřejmě Breivik, ale ten je doposud jen obviněným) dopustil terroristického činu a stejně zcela jistě se Breivik nedopustil genocidia, ani pokusu o ně. "Expert" Brzybohatý a aktualne.cz by se měli chytit za nos, neboť se naopak dopouštějí neadresného vyhrožování či vytváření strachu ve společnosti, neboť hrozí tresty za projevený názor, což je naopak zaručeno Listinou základních práv a svobod občanů, která je nedílnou součástí Ústavy České republiky.


[Akt. známka: 1,56 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.