Dnešní datum: 14. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> O Cikánech, mimozemšťanech a růžových slonech

Uvahy

* O Cikánech, mimozemšťanech a růžových slonech

Vydáno dne 12. 11. 2011

Také jste si všimli té změny v našich oficiálních médiích? Zatímco ještě před půl rokem pro ně byla etnicita pachatelů trestných činů tabu a vznést v diskusi třeba na takovém idnes.cz otázku, jestli autoři popisovaného trestného činu nebyli náhodou z řad utiskované menšiny, znamenalo smazání příspěvku, zablokování jeho autora a případně i zrušení diskuse jako celku. Ostatně jak by ty diskuse vypadaly, kdyby si do nich každý psal, co chce?!

Ale dnes? Zprávy o tom, jak diskriminovaní koho kde napadli, zmlátili a okradli, vycházejí celkem běžně a nikdo, kromě hrstky profesionálních Cikánů a lžihumanistů, proti tomu neprotestuje. Změna nastala chvíli po letním mačetovém útoku v Novém Boru a následných demonstracích.

Ne že bych si stěžoval, že v česky psaných médiích vycházejí alespoň o některých tématech pravdivé články, i když změna je to vpravdě dramatická, ale čím to je? Proč se náhle novináři, či spíše ti, kdo jim říkají, jak a o čem mají psát, rozhodli, že slovo Rom už není sprosté a může se uvádět i v jiných souvislostech, než jsou diskriminace, rasismus, tanec a láska ke psům?

Vysvětlení se nabízí několik. Za prvé: Novináři a vlastníci novin se rozhodli, že začnou psát pravdu. Druhé a značně pravděpodobnější: Novináře a vlastníky noviny unesli mimozemšťani a nahradili je jejich klony. Klony ovšem vycházejí ze zastaralých informací a myslí si, že prací novináře je referovat o tom, co se kde skutečně stalo. Třetí a zřejmě nejpravděpodobnější možnost: Jde jen o kouřovou clonu, kterou má zakrýt cosi důležitého, co se děje nebo brzy dít bude.

Když už jsme u těch mimozemšťanů, zaregistrovali jste, že Bílý dům oficiálně popřel, že by s nimi měl jakékoliv kontakty? Taky dobrá kouřová clona, jen na poněkud jiné úrovni. Pro nás, české primitivní rasisty, stačí pár článků o Cikánech. Ale pro dostatečně politicky korektně zválcované Američany se musí nasadit jiný kalibr. Příště by americká vláda mohla popřít (či připustit, to už je v důsledku celkem jedno) třeba existenci Supermana nebo Pepka námořníka. A kdyby chtěla zakrýt něco opravdu velkého, tak by mohla z mrazáku vytáhnout neméně velkého Elvise.

Zbývá ještě otázka, co tak důležitého před námi chtějí ukrýt, když tomu obětovali i Cikány a ufouny. Krach eura, bombardování Athén, Bruselu či Íránu, rozpad Evropské unie, nebo dokonce originál Obamova rodného listu? Ale asi si to za ochotu, se kterou mediálním rybářům skáčeme na háčky, zasloužíme. Zajímavé časy na nás!


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jakub Kryštof | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.