Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Pane Hegere, zpátky už ni krok

Uvahy

* Pane Hegere, zpátky už ni krok

Vydáno dne 08. 02. 2011

Hanobení hrobů "Dejte prachy, nebo chcípnete" – zhruba tak je možno parafrázovat požadavek vyhrožujících doktorů. Kdepak jsme to jenom už slyšeli? No jasně, ve filmech a ten, co to říkal, měl zpravidla zakrytou tvář. Je smutné, že se k této sortě lidí dobrovolně přiřadila část lékařů, druhdy elity národa. Jak vidno, nová doba!

Nejsem asi sám, kdo si myslí, že již ústupků vyděračům bylo dost a neškodilo by také trochu zaútočit. Jak? Třeba požádat ředitele nemocnic o jmenný seznam všech lékařů-vyděračů a tento pak zveřejnit na internetu. Nevím, jak ostatní, ale já osobně bych dobrovolně k odborníkovi s morálním profilem Engela nešel, i kdybych měl za jeho konkurentem, který ne nezpronevěřuje Hippokratově přísaze, jet třeba přes půl země. Prostě ne! Ze zásady!

Obdivuji sice trpělivost dr. Hegera, ale vše má své meze. S vyděrači se sice občas vyjednává, ale když to k ničemu nevede a nepřistoupí na nabídku rozumného smíru, pak se volají odstřelovači. Ta situace již dle mého nastala poté, co část lékařů vyděračů nereagovala na vstřícné nabídky ze strany ministerstva. Roli odstřelovačů mohou po zveřejnění jmen vyděračů převzít pacienti, kteří budou prostě ordinace vyšetřujících lékařů bojkotovat. Pak jim snad už konečně dojde, že vypustili džina z láhve, nepoděkují a odtáhnou.

Krize ve zdravotnictví ukázala i na některé nedostatky v jiných oborech – např. školství. V plné nahotě zde stojí zejména jeho bezplatnost. Není přece nadále udržitelné, aby do ciziny bez jakékoliv náhrady, kde je školství hrazené, odcházeli na našich bezplatných školách vystudovaní odborníci. Proč bychom měli takové studium, které přinese jedincům významný finanční prospěch hradit my všichni, když z toho nic mít nebudeme? A řešení jsou přitom jednoduchá. Buď si studenti lékařství a podobných lukrativních oborů budou platit všechny náklady na studium v plné(!) výši, nebo se pod výraznou finanční sankcí zaváží, že po vystudování odpracují adekvátní množství let v našem zdravotnictví. Nebude-li se to někomu líbit, nic mu přeci nebrání odejít studovat kamkoli jinam. Ale hned, a nikoli až poté, co mu studium ze svých daní zaplatíme.

A na ještě jednu věc problematika lékařů-vyděračů upozornila. Tou je nedostatek morálky a vztahu ke své zemi a ke svému národu. Takhle to dopadá, když se peníze stanou jediným kritériem hodnot.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.