Dnešní datum: 23. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Panoptikum voskových pravdoláskařů

Uvahy

* Panoptikum voskových pravdoláskařů

Vydáno dne 03. 01. 2011

Prolézání pravdoláskařských blogů a webů by leckdo mohl považovat za stejně duševně povznášející zálibu, jako je třeba amatérské mapování funkčních městských stok. Leč nemylme se: je to činnost slastná, uchvacující, veskrze příjemná. Pravdoláskařské weby jsou něco na způsob východoasijských sekt. Všichni na nich stále dokolečka matlají vyvrženou mantru a v nekonečných diskusních hovorech se laskají, hladí se vzájemně, hlavně tedy po ramenou, souhlasí spolu, chválí se. V pravdoláskařských diskusích neexistuje nikdo, kdo by se odvážil vznést jakoukoli pochybnost či protiargument. Takový člověk je sektou neprodleně zatracen a vaporizován banem.

Marxisté kdysi uvěřili, že lze v komunistických zemích vydávat souborná díla Dostojevského, protože s jeho překonanými reakčními názory si moderní marxistická věda dokáže snadno poradit a vyvrátit je. Byla to přirozeně naprostá pitomost, protože jak by asi takový salonní žvanil dokázal potřít lidskou duši se všemi jejími běsy? Ale ono to jde. Stačí si vymyslet nového člověka. S ním se pak, jářku, marxistům a pravdoláskařům žije snadno.

Uzavřeni ve svých kabinetech, ve svých ghettech povýšeného intelektualismu, nípají a rýpají se pravdoláskařští čtvrtinteligenti ve svých umělých problémech s pocitem, že tím spasí celý svět. Tenhle něco řekl, tamten tím něco určitě myslel, tuhleten něco neudělal a přitom to byla jeho povinnost vůči celému Světu, Unii a Lidstvu, onen píše někam kam by neměl, Bartoš je debil a Haslingerová taky a musíme to opakovat aspoň pětkrát do měsíce, na Altermédiích nevyšel už týden článek a na Národní myšlence je rok starý odkaz na video, které přitom už někdo smazal, hahaha, to je neklamný znak jejich konce a až to a nebo je všechny zavřou, budou se lidi konečně vzájemně milovat bez výhrad.

Smrádek, ale pěkně teploučko je v tom jejich vzduchotěsném chlívku, monitor počítače tiše svítí a přitom venku za okny, kam není vidět, zatím duch času rychle žene pryč mlžné základy představ, na nichž je svět duševně zmrzačených kosmopolitů postaven. Nemůžeme za to my, nemůže za to těch pár tisíc lidí, které se nám snad kdy podařilo oslovit a ovlivnit. Samotná stavba byla už počátku nahlodaná červotočem. Teď se jen dobře dívejte, jak spadne. Chce to jen pořádný kopanec s rozběhem. Sami to nezvládneme, ale žádné strachy: chystají se na to miliony lidí po celé Evropě.

A my taky přiložíme nohy k dílu. Vás už nepotřebujeme. A i do toho muzea se radši půjdeme podívat na velrybu.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.