Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Past

Uvahy

* Past

Vydáno dne 17. 01. 2011

Podvod! V posledních měsících jsme se několikrát zmínili o politických procesech, jež tu zůstaly většinou jako relikt po minulé vládě. Vznášená obvinění proti samolepkovým zločincům a pořadatelům koncertů jsou tak absurdní a soudci tak komunističtí, že i samotná veřejnost začala klást nepříjemné otázky. Až když se ozval nakonec i Hrad, věci se pohnuly kupředu.

Zájem Petra Hájka o případ je projevem osobní statečnosti. Okleštění svobod a zneužití soudní moci se nikdy nezastaví u jediné skupiny osob, a proto je nutné ozvat se a protestovat, ať už je šikanován kdokoli. Včetně neonacistů i pouhých „neonacistů“, které si režim jen tak připočítá, aby mu to vycházelo.

Protože existují čilé skupiny navzájem provázaných lidí, kterým se strašáci hodí. Multikulturní režim potřebuje vnitřního nepřítele, aby mohl permanentně dokazovat, že za vysoký podíl cikánů na všeobecné kriminalitě mohou bigotní fanatici, jejichž zpozdilé a tmářské rasistické přesvědčení brání snědým spoluobčanům v toužebně vzhlížené integraci. Ostatní občané by sice spíše ocenili, kdyby policie dokázala potírat drobnou zlodějnu a mafiány z Kavkazu a kdyby se jí povedlo najít nějakou tu ztracenou holčičku z Prahy, ale když to nejde jinak, lze se alespoň v televizi předvádět s příslušníky rozprášeného gangu nebezpečných hajlujících notoriků a trojlístkem záludných mládenců, co si na Facebook věší rozkladná videa. Stavební dozorci by jistě byli platnější při dozorování staveb, ale doba je zlá, kšefty v oboru nejdou, a tak se lze alespoň přisát na veřejný penězovod a čas od času se nechat kdesi u Litvínova bolestínsky natočit, jak už to někdo nevydržel s nervy a šmíráka nakopl s rozběhem do zadku.

Otázka ale je, proč jim to všechno usnadňovat. V posledních měsících se nebývale rozšířil veřejný prostor pro dříve vysloveně nepopulární názory, jež se nyní ukazují jako správné a pravdivé. Postrádá proto smysl uchylovat se k provokacím, jejichž cílem bude jen to, aby si člověka všimli a aby byl slyšet.

Zarytému neonacistovi to nemá smysl vysvětlovat, ale pokud se někdo přimkl k tomuto proudu jen proto, že neviděl žádnou jinou alternativu, že mu současný politický systém, jehož zřejmé chyby leckterý mladý člověk nesnáší a kritizuje, vylíčil nacionální socialismus jako v podstatě jedinou relevantní opozici, pak je nutné říci mu stop – jen padáš do pasti, kterou na tebe nastražili.

Systém si samozřejmě najde nové nepřátele, už na tom pracuje a třeba fotbaloví fanoušci by mohli vyprávět svoje. Ale bez mávajících pravaček, triček s obrázky a divných videí to bude mít čím dál těžší. Jeho virtuální realita, vytvářená médii, narazila na ledovec reality skutečné. Rychle nabírá vodu. A už se o tom začalo veřejně mluvit.


[Akt. známka: 1,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.