Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Podivení se opravdu farizejské

Uvahy

* Podivení se opravdu farizejské

Vydáno dne 28. 11. 2012

Premiér Petr Nečas se při výročí událostí 17. listopadu 1939 a 1989 podivil nad tím, kolik lidí volilo KSČM. Bylo to podivení se opravdu farizejské, protože je to právě liberální duch současné ODS, který vydláždil Marxově družině cestu k moci a jednomu hejtmanovi. ODS už dávno není stranou konzervativní s pevnými hodnotami. Stranou, která byla pro ideové příznivce i odpůrce čitelnou a díky tomu se také stala zásadně významným prvkem naší politické scény. Byla to cesta, která vyžadovala politickou odvahu a neobešla se bez konfliktů. Ale voliči takové cestě takové ODS věřili.

Současnost i nedávná minulost tohoto dříve hrdého pilíře naší zastupitelské demokracie je hořká. Topolánkovské "rozkročení se" bylo následováno nečasovským "úkrokem kamkoliv jen když budeme ve vládě." Koalice s podivnými subjekty typu Věcí veřejných nebo nikým nevolených LIDEM, zvyšování daní, nejasný postoj k t. zv. evropské integraci... Delegáti potvrdili na sněmu na předsednickém postu Petra Nečase a nastoupená cesta ztráty jakýchkoli idejí může pokračovat.

Voliči buďto nevolí nebo volí protestně. Výsledek sice není pro naši zemi ničím dobrým, ale pane Nečasi - čemu se divíte?


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.