Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Postřehy k VJBGB

Uvahy

* Postřehy k VJBGB

Vydáno dne 12. 05. 2009

Sparta Snad jste zaznamenali, že o víkendu proběhl x-tý ročník Velkého jarního bjehu gauleitera Boehma.

Pro pořádek - hned na úvod zmíním, že nemám nic proti sportu, běhání a dokonce snad ani proti marathonu v ulicích. Ale co mě nekonečně dere, je způsob, jakým tenhle režim vše organizuje tak, že to človek zákonitě musí vnímat jako naschvál. Někteří z vás už možná slyšeli můj názor na odtahové orgie spojené s mytím ulic, ale tohle mě teda zvedlo ze židle ještě víc.

Já bych snad snesl, kdyby po Praze běhal dav mantáků... Ale proč, proč to nenechali na sobotu? A to vůbec nemluvím o tom, že snad máme nějaká pohoří, kde by mohli tihle športofci běhat bez toho, aby obtěžovali plebs. (A nějaké hory by se jistě našly, vždyť odkud jinud by se vozil sníh pro lyžování Nerudovkou?) Ne, prostě to naschvál udělaj v Praze, a naschvál v neděli, kdy se lidi vracej z chalup. A zavřou sedm mostů... Ty byly naposled neprůjezdné za záplav, ne-li za Povstání.

Co bude příště? Možná to, co navrhoval jeden můj spolucestující v tramvaji: na všechny příjezdy ku Praze vyložíme tisíc pingpongovejch stolů, ať se zase někdo jinej zviditelní. (Mimochodem, pán původem z Pardubic... Tam prej mají taky něco podobného. Jmenuje se to Sportovní Pardubice a uzavřou u toho celé centrum. Kdo se "...pokusí projít přes tzv. horkou hranici...", toho zřejmě zastřelej.)

Minule to zase byla nějaká "Praha cyglistická" nebo nějaká jiná blbost... A já řval jak přejetej. Všude kýbl fízlů, např. u MK autobus napříč silnicí, k tomu čtyřicet pěších esenbáků a půl divize Centaurus. Kde byli všichni tihle kousci, když cikáni občanského původu... Ale co, nebudu se opakovat.

A všude svazáčci v dresech a hujeři s číslama na prsou! Však jsem se taky svěřil svému náhodnému tramvajovému známému, že jsem sice zažil nacvičování poslední spartakiády, ale ani tehdy se z cyklisitky (nebo všeobecně: ze sportu) nedělala taková ideologie jako dnes.

No a pak jsem jel Karmelitskou a došla mi ta největší zhovadilost: takže všichni tihle sráči se posmívaj Tyršovi, že byl fangličkář? A co jsou oni? Fangličkáři a ideoví cyklisti...

Musel jsem to neštěstí spláchnout s br. T. čtyřmi Gábinami, takže nakonec jsem se dal dohromady. Ale řeknu vám: nikdy víc Pražský marathon.

Fangličkáři. A ideoví cyklisti. Strašně divná doba..


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Irenej Sabatini | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.