Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Potřebujeme více Ivanů Klímů!

* Potřebujeme více Ivanů Klímů!

Vydáno dne 01. 02. 2010

Klímův článek, 7. 8. 1952 Ivan Klíma obdržel na počátku nového roku cenu Karla Čapka za svou poslední autobiografickou knihu „Moje šílené století“. Někdo by snad nad tím mohl pohrdlivě ohrnouti nos. Avšak právě nad takovým škarohlídem každý slušný muž a žena ohrnují nos! Vždyť Ivan Klíma představuje naše národní bohatství, studnici moudrosti, historické a národní uvědomění a především pak chodící národní svědomí!

Ivan Klíma vždy stál na správné straně. Všichni hrdinové dávných bylin, bájí a pověstí, stejně jako Zorro Mstitel, Batman či Mirek Dušín se nemohou ani zdaleka rovnat Ivanu Klímovi, stojícímu zde z masa a kostí! Ivan Klíma nikdy neměl slabou chvilku – a proto právem obdržel výše zmíněné ocenění. Vždyť přeci Ivan Klíma nepochybuje o svých činech jako malomyslný odpadlík Pavel Kohout, zabývající se směšnou maloměšťáckou buržoasní morálkou a tématy správných rozhodnutí, životních kroků a chyb! Ivan Klíma nepochybuje o svých činech a nesnaží se rozmělnit údajnou vinu intelektuálským rozumbradováním o špatné a vinu nesoucí společnosti jako Milan Kundera, nedostatečně pevný na to, aby vydržel boj s kontrarevolucí a tudíž odpadlík! Ivan Klíma nepochybuje o správnosti cesty, po níž se vydal a nestal se z něj jezevec, opěvující pochybnou krásu odvrácené tváře prostého života a drobných radostí, jako Bohumil Hrabal! Ivan Klíma nepochybuje o jediné skutečně správné budoucnosti lidstva, která jediná může přinést světlé zítřky, a nikdy se proto nestane (ani pod vlivem ženy!) zavilým reakcionářem, jako Ludvík Vaculík!

Proto potřebujeme více Ivanů Klímů! Naše nastupující novinářská generace by si měla právě z Ivana Klímy brát příklad, neboť on je skutečný bojovník, nesoucí plamen Dobra statečně přes všechny nevypočitatelné nástrahy doby! Jen s novináři, ukovanými Klímovým způsobem myšlení a psaní, vybudujeme skutečnou Evropskou unii postavenou na skutečných evropských hodnotách! Dokud nad námi bude bdít ze stránek Lidových novin, můžeme klidně spát – pokrok je hlídán uvědomělým strážcem.

(Pro plnou velikost Klímova článku na něj klikni)


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.